Bez cīņas nav uzvaras

Aizraušanās. Lai gan iecavnieki brāļi Kauķi ir atšķirīgi, viņus brīvajā laikā vieno galda spēles.
Iecavnieki brāļi Kauķi jau no bērnības iecienījuši galda spēles. Viena no tām ir «Karkasone», kas pasaulē pazīstama senāk, bet Latvijā lielāku popularitāti guvusi tikai pēdējos gados. Intrigai – gan Latvijā, gan pasaulē notiek šīs spēles čempionāti, un brāļi Kauķi ir uzvarētājos.
«Karkasone» – visai ģimenei
Vidējais brālis Edžus atzīst, ka šo galda spēli var iemācīties diezgan vienkārši pāris minūšu laikā. Ja to gribas tiešām labi spēlēt, tad tomēr nepieciešama lielāka pieredze, jo izglītots dalībnieks pārzina, cik bieži spēlē sastopami dažāda veida lauciņi, kas palīdz plānot turpmākos gājienus un laikus mainīt savu stratēģiju. Tā ir aizraujoša stratēģijas spēle, jāņem vērā, ka laukuma aprises tās gaitā nemitīgi mainās. Vēl interesantāku to padara vairāki paplašinājumi, var veidot gan jaunus lauciņus, gan jaunas figūriņas. Spēlētājiem jāpaņem lauciņi no krājumiem, jāizvieto tie uz galda, veidojot pilsētas, pļavas, klosterus un ceļus. Jo vairāk un lielāki īpašumi pieder, jo vairāk tiek iegūti punkti, bet jāņem vērā, ka citi spēlētāji īpašumus var pārņemt savā pārziņā. Īpašumus var nostiprināt un veidot lielākas platības ar koka figūriņu palīdzību – mūku, laupītāju, bruņinieku vai zemnieku. Spēlē var piedalīties visa ģimene neatkarīgi no vecuma.
«Pirmais ar «Karkasoni» aizrāvos es, tas notika pirms aptuveni septiņiem gadiem. Izrādās, tajā laikā jau bija pieejami čempionāti šajā galda spēlē. Kā tas viss sākās? Piedalījos galda spēles «Katanas ieceļotāji» Latvijas čempionātā, un viens vīrietis pienāca klāt un teica, ka var mums vēl iemācīt «Karkasoni». Piekritu un nākamajā dienā jau piedalījos «Karkasones» Latvijas čempionātā. Spēli iemācījos dažu minūšu laikā un uzreiz kopā ar brāli devos uz čempionātu, kurā arī uzvarēju. Es kā iesācējs vinnēju, tas liecina, ka mūsu valstī vēl nebija diez ko labi un pieredzējuši spēlētāji, jo Latvijā šī spēle tad nebija tik populāra, kāda tā ir tagad. Pēc tam devos uz pasaules čempionātu, bet tur gan paliku viens no pēdējiem. Vēlāk «Karkasones» spēlē piebiedrojās abi brāļi – jaunākais Pauls un vecākais Krišs. Atzīstu, ka Krišs no mums visiem to māk vislabāk,» atklāj Edžus Kauķis.
Pirmais trijnieks čempionātā
«Karkasones» Latvijas čempionāts notiek katru gadu pavasarī. Turnīrs sastāv no divām daļām – pamatturnīra un izslēgšanas spēlēm. To var spēlēt divos veidos – klasiskajā vienas grupas turnīrā (seši raundi) vai arī divu grupu turnīrā (pieci raundi), tas atkarīgs no dalībnieku skaita. Viens raunds aizņem aptuveni pusstundu. Tad seko pusfināls un fināls. Uzvarētājs oktobrī dodas uz pasaules čempionātu Vācijā. Šogad uz turieni brauks Pauls, pērn spēkus Vācijā izmēģināja arī Krišs. Šogad brāļi Latvijas čempionātā ierindojās interesantās vietās: Pauls – pirmajā, Edžus – otrajā, savukārt Krišs – trešajā vietā.
«Nav tā, ka «Karkasone» ir mūsu mīļākā spēle. Cik atminos, bērnībā sākām ar zolīti, «Monopolu», «Sabotieri» u. c. Mēs ar Krišu tagad dzīvojam galvaspilsētā, Iecavā pagaidām mīt Pauls. Kad visi kopā sanākam dzimtajās mājās, vienmēr prātā nāk kāda spēle, arī citur draugu kompānijās. Manuprāt, tas ir visforšākais un lietderīgākais brīvā laika pavadīšanas veids – spēlēt galda spēles,» stāsta vidējais brālis Edžus.
Triku meistars basketbolists
Edžum Kauķim otrs hobijs ir basketbols. Viņš spēlē Iecavas basketbola komandā «Dartija». Kopā ar sievu Ievu patīk arī paceļot pa Eiropu. «Man vajag adrenalīnu. Katru reizi, braucot uz kādu valsti, vienmēr apmeklēju atrakciju parku. Tuvākajā laikā vēlētos izlēkt ar izpletni un gumiju. Visvairāk man patīk Anglija, jo tā skaitās burvju triku lielvalsts. Ir pat pasākums, kurš notiek reizi gadā, tajā piedalās tūkstošiem iluzionistu. Notiek gan šovi, gan apmācības,» piedzīvotajā dalās Edžus.
Vidusskolas izglītību ieguvis Iecavas vidusskolā, paspējis pamācīties arī Rīgas Tehniskajā koledžā par programmētāju. Pēc tam studējis par pasākumu vadītāju Ekonomikas un kultūras augstskolā. Pašlaik viņš ir burvju mākslinieks, uzstājas dažādos pasākumos. Par trikiem Edžus sācis interesēties 13 gadu vecumā. Pamazām sācis apgūt kāršu trikus, ar laiku nonācis līdz šovam, veidojot ar to karjeru. Iluzionists lielākoties uzstājas nedēļas nogalēs. Darbdienās savu laiku plāno un kontrolē pats – mācās jaunus trikus, veido jaunu programmu un aktīvi kanālā youtube.com veido video. Decembris parasti ir visnoslogotākais. Ziemas laikā vairāk esot korporatīvie pasākumi, savukārt vasarā jāpiedalās pilsētu svētkos un kāzās. Viena šova programma ilgst no 30 līdz 40 minūtēm, tajā iekļauti visjautrākie triki. Priekšnesumos tiek izmantoti dažādi atribūti – kārtis, nauda, brilles, bumbas, virves utt. Pašlaik iecavnieks cītīgāk apgūst trikus ar kastēm. To mācīšanās var aizņemt no vienas dienas līdz pat gadam, atkarīgs no sarežģītības pakāpes: «Mani piesaista viss process. Ir interesanti pašam mācīties, izklaidēt citus cilvēkus, zinot to, ka viņi nesaprot, ko es daru. Jaunākais brālis gan ir «atkodis» vairākus trikus.»
Mūzika un eksaktās zinātnes
Pauls Kauķis pamatizglītību ieguvis Iecavas vidusskolā un šajā mācību gadā dodas izglītoties uz Inženierzinātņu vidusskolu, jo piesaista eksaktās zinātnes, bet konkrētu nākotnes profesiju vēl nevar nosaukt, laiks rādīšot. Viņa atslodzes avots ir mūzika. Šogad Iecavas mūzikas un mākslas skolas izlaidumā demonstrējis, ko pa šiem gadiem iemācījies ģitārspēlē. «Mūzika ir mana radošā pasaule, kas atslābina un nomierina. Patīk lasīt arī grāmatas, vairāk detektīvromānus. Atšķiros no abiem brāļiem. Viņi ir sportiski, savukārt man vairāk patīk fizika, ķīmija un matemātika. Edžus ļoti cenšas, viņam piemīt liels gribasspēks un pacietība,» atzīst Pauls.
Vidējais brālis jaunāko raksturo kā gudru cilvēku. Vecākais brālis Krišs dzīvo Rīgā un strādā par noliktavas pārzini. Pašlaik ceļo pa dažādām valstīm.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»