BauskasDzive.lv ARHĪVS

Ar īpašu svētku programmu Grenctāles kultūras namā atzīmēs «Baltijas ceļa» 30 gadu jubileju

Ar īpašu svētku programmu Grenctāles kultūras namā atzīmēs «Baltijas ceļa» 30 gadu jubileju

Piektdien, 23. augustā, no plkst. 17 Grenctāles kultūras namā un teritorijā ap to Brunavas pagasta pārvalde sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju un atbalstu no Latvijas Kultūras ministrijas rīko īpašu «Baltijas ceļa» 30. gadadienas norisi, «Brālība. Brolybė. Brotherhood», kurā piedalīsies amatiermākslas un populārās mūzikas kolektīvi no Latvijas un Lietuvas.

«Brālība. Brolybė. Brotherhood» ir «Baltijas ceļa» 30. gadadienai veltīts latviešu un lietuviešu amatiermākslas un populārās mūzikas notikums, kura galvenais mērķis ir ne vien atzīmēt «Baltijas ceļa» gadadienu, bet arī radīt «brālīgu» atmosfēru, kurā veicināt veiksmīgu sadarbību un sadraudzību ar pierobežā esošajām Lietuvas kultūras iestādēm, to mākslinieciskajiem kolektīviem, dodot iespēju sarīkojuma apmeklētājiem izbaudīt daudzveidīgu koncertprogrammu.

Ar īpaši veidotu koncertprogrammu apmeklētājus priecēs populārās mūzikas izpildītāji dziesminieki Reinis Jaunais ar Trio (Latvija) un Lukas Norkūns (Lietuva), kā arī vokālā grupa «Capella’A» no Lietuvas un Igo kopā ar Aivaru Hermani un Aini Zavacki, izpildot gan Atmodas laika dziesmas, gan dziesmas no jaunākajām koncertprogrammām.

Sarīkojuma norises laikā varēs aplūkot fotoizstādi par godu «Baltijas ceļam», kā arī noskatīties «Baltijas ceļa» tematikai piemēroto dokumentālo filmu «Baltijas brīvības ceļš» (Askolds Saulītis, 2014, 52 min), kā arī pie Brīvības pieminekļa notiekošās norises pārraidi. Ar daudzveidīgu piedāvājumu pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties amatnieku un mājražotāju tirdziņā.

«Baltijas ceļa» 30. gadadienas ietvaros šajā svētku nedēļā, līdz 22. Augustam, Grenctāles kultūras namā notiek izglītojoši informatīva tikšanās ar jauniešiem par šo svētku vēsturisko notikumu un nozīmīgumu.