Mūsu dejotāji iekļaujas «Muzikālajās impresijās»

«Mēmelīte» piedalās starptautiskā festivālā Polijā.
No 24. līdz 29. jūnijam Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopa «Mēmelīte» uzstājās starptautiskā festivālā «Muzikālās impresijas» Polijas pilsētā Bidgoščā.
Bidgoščas krāšņums, dažādu pasaules valstu dalībnieku klātbūtne ikvienam ļāva izjust mūziku un dejas.
Uz Poliju devās «Mēmelītes» trīs grupu dejotāji. Šis festivāls ir muzikāla starptautiska mākslinieku satikšanās. Nedēļas garumā Bauskas deju kopa piedalījās četros koncertos, noslēguma koncerts notika Bidgoščas operā. Spriežot pēc skatītāju aplausiem un emocijām, var teikt, ka poļiem un citiem apmeklētājiem latviešu dejas ļoti patika.
Pirmajā dienā Bauskas dejotāji piedalījās svētku gājienā. Festivāls tika atklāts krāšņi. Kā pateicību par piedalīšanos kolektīvu vadītāji saņēma poļu ceptu maizi. Otrā, trešā un ceturtā bija koncertu un ekskursiju diena. Priekšpēdējā dienā dalībnieki sniedza koncertu operā. Mājupceļā 13 stundas tika dziedāts, dejots, dalībnieki skatījās latviešu filmas «Limuzīns Jāņu nakts krāsā», atceroties pirms nedēļas nosvinētos svētkus, un «Rīgas sargi», kas raisīja patriotisku noskaņu. Vairums dziesmu visiem bija zināmas, tāpēc netrūka skanīga dziedājuma.
Iepazīst Polijas «pērles»
Dejotāji iepazina Polijas kultūru, mūziku, deju mākslu, slavenākos apskates objektus un māksliniekus, piemēram, komponistu Frideriku Šopēnu, ko zina visā pasaulē. Baušķenieki apmeklēja zinātnieka Nikolaja Kopernika dzimto pilsētu Toruņu un viņa mājas. Aizvēsturisko dzīvnieku parkā tika aplūkoti dinozauri, baušķenieki apmeklēja arī «apgriezto māju», kur jumts ir apakšā, pamati – augšā. Daudziem mājas apskate radīja «galvas griešanos», bet visi bija sajūsmā par ekskursiju.
«Mēmelītes» dalībnieki Bidgoščas vecpilsētā redzēja 18° meridiāna līniju, kas šķērso vecpilsētas «sirdi». Dejotājai Sintijai Kļavai vislabāk paticis Toruņā: «Tā ir ļoti skaista pilsēta ar brīnišķīgām apskates vietām.» S. Kļava vēlētos tur atgriezties. Karstais laiks dejotājiem deva iespēju peldēties Polijas ezerā.
Starpvalstu draudzība
Festivāla organizatori bija parūpējušies par starpvalstu draudzības veidošanos. Jau festivāla otrajā dienā jaunieši tikās diskotēkā, kuras laikā dalībnieki varēja iepazīties ar citu valstu kultūru, manierēm. Nakšņošanas vietā koris «Spīgo» no Jelgavas un «Mēmelītes» dejotāji mācīja latviešu dziesmas un dejas, piemēram, «Cūkas driķos», kas poļiem ļoti patika. Koncerta laikā uz skatuves «Mēmelītes» dejotāji mācīja plaukstiņpolku vietējiem poļu bērniem. Bauskas dejotājiem veidojās draudzīgas attiecības gan ar poļiem, gan citu valstu pārstāvjiem.
Vistālāko ceļu uz pasākumu bija mērojuši dalībnieki no Ķīnas. Viņi sacīja, ka ļoti paticis 30 minūšu garais «Mēmelītes» priekšnesums, jo tas bijis ar savu «odziņu». «Neko par Latviju nebiju dzirdējis, tagad zinu, kur ir šī valsts un kādas ir tās dejas. Latvieši ir brīnišķīgi,» teic dziedātājs no Ķīnas.
Festivāls noslēdzās ar apbalvošanu. Arī Bauskas dejotāji saņēma festivāla kausu un diplomu par dalību.
«Mēmelītes» vadītāja Ligita Irbīte uz festivāliem ārpus Latvijas ar dejotājiem brauc jau 30 gadus. Viņas vērtējums: «Festivāls Bidgoščā bija labi organizēts. Tika domāts arī par starpvalstu draudzības veidošanu. Katras valsts pārstāvji mācīja savas dziesmas un dejas kopīgā pasākumā visiem dalībniekiem. «Mēmelīte» festivāla konkursā nepiedalījās, lai gan organizatoriem mūsējie patika un viņi vēlējās, lai arī Bauskas deju kopa ir konkursā. Tomēr, lai piedalītos konkursā, priekšnesumā vajadzēja būt «dzīvajai mūzikai». Mūsu bērni festivālā dejoja ar lielu aizrautību un milzīgu atdevi.»
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»