Komentāri: skolu apvienošana

Izskata iespēju apvienot Bauskas Valsts ģimnāziju ar Bauskas sākumskolu. Kāpēc tas ir vai nav lietderīgi?
KASPARS KALĒJS, Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis
Beigtos strīdi
– Esmu mācījies gan Bauskas 1. vidusskolā, gan Bauskas sākumskolā, gan nu jau gatavojos absolvēt Bauskas Valsts ģimnāziju. Mans viedoklis – apvienot skolas noteikti vajadzētu.
Šī apvienošana, manuprāt, dotu tikai ieguvumus, jo man nav saprotams, kāpēc vienā ēkā ir nepieciešamas divas atsevišķas skolas ar savu lietvedību, skolotājiem, elektrības rēķiniem.
Vecākiem vairs nebūs pēc bērnu 6. klases pabeigšanas jāiesniedz dokumenti par iestāšanos ģimnāzijā. Beigsies arī strīdi par Bauskas Valsts ģimnāzijas mantojumu, jo, apvienojot skolas, problēma tiks atrisināta pati no sevis.
Turklāt ir skolotāji, kas māca gan ģimnāzijā, gan sākumskolā. Ja pēkšņi viena skola rīko kādu pasākumu, tad otrai skolai pedagogam ir jāatskaitās par to, ka audzēkņiem nenotiks stundas.
Zinu, ka, apvienojot skolas, mani šī apvienošana vairs gan neskartu, jo skolu absolvēju šogad, bet gribu, lai beidzas abu skolu ieilgušie strīdi, jo cietēji parasti ir skolēni.
Bauskas sākumskolas vadības vārdā – direktores vietniece Inita Nagņibeda
Jānosauc ieguvumi un zaudējumi
– Mēs labprāt pastāvētu kā Bauskas sākumskola. Astoņu gadu laikā ir izveidotas tradīcijas un savas piederības apliecinājumi. Ir mūsdienīga, atbalstoša un tieši sākumskolas bērniem veidota vide. Ir veiksmīga un uzticības pilna sadarbība ar vecākiem. Ir stiprs, radošs, saliedēts un profesionāls pedagogu kolektīvs, kas drosmīgi ievieš inovācijas.
Esam pilotskola, kas aprobē jauno mācību saturu, vada profesionālās pilnveides meistarklases, pie mums brauc pedagogi no Latvijas skolām un vēro mūsu darbu, uzteic mūs. Skola ir akreditēta līdz 2025. gadam. Akreditācijas ekspertu komisija ir ļoti augstu novērtējusi skolas un direktores Linutas Ģerģes darbu, ar ekspertu komisijas ziņojumu var iepazīties www.bauskassakumskola.lv
Lai skolas apvienotu, nepieciešams izvērtējums abu skolu līdzšinējai darbībai un attīstībai, konkrēts pamatojums, balstīts uz faktiem, kā arī jānosauc skaidri ieguvumi un zaudējumi. Nedrīkst aizmirst sākumskolas izglītības nozīmi bērna personības veidošanā. Izglītības pasūtītāji ir vecāki, kas mums uzticas – Bauskas sākumskolu par savu sauc 425 skolēni no 1. līdz 6. klasei.
Arnolds Jātnieks, Bauskas novada domes priekšsēdētājs
Racionālāk un lietderīgāk
– Pats esmu beidzis Bauskas 1. vidusskolu un redzu, ka skolai atkal ir jābūt vienai veselai. Kopš ir veikti grozījumi normatīvajos aktos, kas ģimnāzijai dod tiesības īstenot arī pamatizglītības programmu, apvienošana ir loģisks solis.
Ģimnāzija ar jau esošajām labajām iestrādēm iegūtu stabilitāti, lai jau no pamatiem līdz skolas beigšanai sagatavotu zināšanām un prasmēm bagātus jauniešus. Skolu apvienošana nozīmē arī stabilitāti pedagogiem, labāku pedagogu darba noslodzi un apmērā lielākas valsts mērķdotācijas pieejamību.
Ja runājam par ilgtspēju Bauskas ģimnāzijai nākotnē, tad gan Bauskas 1. vidusskola pirms tam, gan tagad ģimnāzija un sākumskola savu kvalitāti nav zaudējušas, tieši pretēji – notiek nepārtraukta attīstība. Apvienojot abas izglītības iestādes, radīsim stabilitāti attīstībai, būs iespēja racionālāk un mērķtiecīgāk plānot un pārvaldīt iestādei novirzītos finanšu līdzekļus, pats būtiskākais – apvienošana būs ieguvums izglītības iestādes audzēkņiem un viņu ģimenēm, jo no 1. līdz pat 12. klasei tiks nodrošināta nepārtraukta, vienotās prasībās balstīta izglītības pēctecība.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»