BauskasDzive.lv ARHĪVS

Gan sacensības, gan dejotprasmes

Uldis Varnevičs

2019. gada 21. maijs 00:00

13
Gan sacensības, gan dejotprasmes

Bauskas bērnu un jauniešu centra dalībnieki rāda savu daudzpusīgo veikumu.

Bauskas bērnu un jauniešu centra kolektīvi šī mācību gada veikumu rādīja maija vidū – vairākas dienas notika sacensības un dažādi pasākumi.

Lielākais no sarīkojumiem bija 15. maijā pie Dzeltenās mājas Rīgas ielā, kur uzstājās vairāki Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) kolektīvi, kā arī notika riteņbraukšanas sacensības. Nedēļas laikā bija arī citas aktivitātes.

Pasaulē trešie

Bauskas BJC ēkā Kalna ielā 14. maijā notika trases automodeļu sacensību «Rīga–Jelgava–Bauska» pēdējais, septītais posms. Rīgas Motormuzeja pulciņa vadītājs Pēteris Dūnis pastāstīja, ka šajā sporta veidā divreiz gadā notiek Latvijas čempionāts, bet ir daudz vietējo sacensību, gan minētās Zemgales reģiona sacīkstes, gan arī citos Latvijas novados. Pašlaik darbojas apmēram 200 jaunie sportisti, bet sacensībās «Rīga–Jelgava–Bauska» piedalījušies 56 dalībnieki. Pieaugušajiem notiek Baltijas čempionāta turnīri astoņos posmos. Lielākais pasākums ir pasaules čempionāts, kurā regulāri katru gadu startē arī latvieši, turklāt ar labiem panākumiem – pasaules reitingā esam trešajā vietā.

P. Dūnis uzsver, ka jaunieši šajā sporta veidā iegūst pietiekami daudz. «Vispirms iemācās darboties ar rokām un ātri domāt. Izprot reakcijas laiku, kas viņiem būs būtiski nākotnē un braucot pa ceļu jau kā pieaugušiem satiksmes dalībniekiem. Viņi apgūst arī lodēšanas prasmes un virkni fizikas zināšanu.»

Ātrākie apļa laiki
Baušķeniekus sacensībām gatavo Agris Kiršteins, un pēdējā posmā piedalījās vairāki mūsējie dalībnieki. Visilgāk no viņiem ar automodelismu nodarbojas Andrejs Līdaka – jau piecus gadus. «Mani aizrauj šīs mašīnas. Tas ir interesanti – salikt tās kopā. Patīk braukt uz sacensībām. Tas, ko esmu ieguvis, – labus refleksus, precizitāti, māku lodēt,» saka A. Līdaka. Viņa mērķis šosezon bija iekļūt starp desmit labākajiem Latvijā, un pašlaik viņš ir septītajā vietā.

Puiši stāsta, ka ir pietiekami daudz iespēju izveidot tādu mašīnu, kas pašam labāk patīk. Var mainīt ātrumu, virsbūvi, auto svaru, balansu. «Pierast pie cita mašīnas būtu ļoti grūti,» atzīst baušķenieks Artūrs Upenieks. Sacensības notiek arī ar dažādiem modeļiem – jo mašīna ir īsāka un šaurāka, jo grūtāk vadāma pa trasi, bet tieši tādas piesaista labākos braucējus.

Starp baušķeniekiem mačos vislabāk veicās Ralfam Romanovam, kurš pēdējā posmā izcīnīja trešo vietu un kopvērtējumā bija ceturtais. Pēdējais posms gan bija dramatisks. Katra cīņa parasti notiek tik daudz posmos, cik modeļu trasē ir celiņu, un Bauskā tie ir seši. Jau pirmajā posmā R. Romanova automodelis piedzīvoja smagu sadursmi un izlidoja no trases. Pēc īsa remonta katru nākamo posmu izdevās aizvadīt aizvien veiksmīgāk, sasniedzot arī ātrākos apļa laikus. Tomēr, mēģinot panākt pretiniekus, pieaug arī kļūdu skaits, un tas liedz sasniegt labāku rezultātu. Taču beigās pārliecinoši izcīnīta trešā vieta.

Daudz dalībnieku un skatītāju
Tajā pašā dienā, 14. maijā, velopulciņa pārstāvji piedalījās Jauno ceļu satiksmes dalībnieku forumā Motormuzeja Bauskas filiālē. Tomēr lielākais pasākums bija 15. maijā – pie Dzeltenās mājas uzstājās karsējmeiteņu grupa, dejoja puiši, darbojās gleznošanas pulciņš, savus priekšnesumus rādīja tautas deju kopa «Mēmelīte». Prasmes demonstrēja arī ģitārspēles pulciņa pārstāvji. Uzstājās improvizācijas teātris, kur Bauskas BJC jaunajiem dalībniekiem pievienojās komandas no Iecavas.

Notika arī velosacensības – uzvarēja Rihards Sunteiks, otrajā vietā Kārlis Tijons, bet trešais, par divām sekundes desmitdaļām apsteidzot Juri Fjodorovu, bija Džulians Sirvins. Uz pasākumu bija ieradies liels skatītāju skaits – gan vecāki, gan citi interesenti. Ne viens vien no sarīkojuma dalībniekiem demonstrēja savu sniegumu, uzstājoties vairāku pulciņu priekšnesumos.

Šogad Bauskas BJC mācījās 482 audzēkņi, kas apguva 29 programmas pie 17 pedagogiem. Audzēkņi, beidzot mācību gadu, saņem arī liecības par apgūto interešu izglītības programmās.