Lieldienas ieskautas Vimbu svētkos

Piedāvājumu klāstā – gan izklaidējošas, gan izglītojošas aktivitātes.
Pirmajās Lieldienās Bauskā, Krasta ielā, pulcējās daudz ļaužu, lai reizē ar kristīgajiem svētkiem izbaudītu Bauskas kultūras centra rīkotos Vimbu svētkus, kas norisinājās jau trešo gadu.
Lieldienas Vimbu svētkos 21. aprīlī ieskandināja Iecavas folkloras kopa «Tarkšķi». Šogad uzmanība tika veltīta ne tikai Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un izglītojošām nodarbēm, bet arī latviskām Lieldienu tradīcijām.
Talons apmaiņā pret zivīm
Sevišķi daudz bija aktivitāšu bērniem un visai ģimenei – kopā ar teātri «3 māsas» aizraujošas teatrālas un cirka ainas, jautras spēles, izdejošanās kopā ar teātra tēliem, zīmēšana, zivju pazīšana attēlos, tematiskas krustvārdu mīklas, makšķerēšana ar korķīšu spēli. Par svētku tradīcijām, mīklām, ticējumiem, rotaļām, olu ripināšanu un citām saulgriežu izdarībām parūpējās «Kašera sapņu fabrika». «Grila skola «Marienbāde»» un kulinārijas blogeris Rojs Puķe, kurš labāk pazīstams kā Pipars, bērniem piedāvāja attīstīt šefpavāra dotības, pagatavojot savu burgerīti. Latvijas Valsts policijas teltī varēja izpausties radošajās darbnīcās, policisti stāstīja par drošību, iepazīstināja ar speclīdzekļiem, klātesošie varēja piemērīt ekipējumu un atbildēt uz jautājumiem par policista profesiju.
Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts «BIOR» apmeklētājus izglītoja par dažādām Latvijā sastopamām zivju sugām, to dzīvi un resursiem. Ikvienam bija iespēja piedalīties aktivitātēs, pārbaudīt savas zināšanas un apmaiņā pret pareizu atbildi iegūt taloniņu, lai to pēc tam pie šefpavāra Ata Zgirska apmainītu pret gardu, kūpinātu vimbu. Viņš par godu svētkiem izstrādāja īpašu Bauskas recepti vimbu kūpināšanai. Tā esot pavisam vienkārša – uz zivs uzber sāli, piparus, uzlej nedaudz augu eļļas pa virsu, tad «iemasē» zivtelē, pa virsu uzliek nedaudz timiāna, dilles, ķiploku un citronu. Vimba tiek kūpināta divas stundas deviņdesmit grādu temperatūrā, un maltīte gatava – pavisam vienkārša recepte, bet galarezultāts garšīgs un kraukšķīgs, teic A. Zgirskis.
Mūzika, pirtiņa un zemessargu ekipējums
Mājražotāju tirdziņā varēja iegādāties daudz ko – sākot no bižutērijas un beidzot ar dažādiem labumiem galdam. Pasākuma apmeklētāji iepazina Latvijā ražotus dabas eliksīrus, SIA «IM Unity» dabisko kosmētiku, SIA «Livenhofa» maizi, dažādas tējas, Cesvaines brūža produktus, vīna darītavu piedāvājumu, dažādus saldumus un citus labumus. Bloga «Seek the simple» autori Laura un Andis Arnicāni ļāva ielūkoties kapsulas garderobes izveides aizkulisēs un izglītoja par beziepakojuma ikdienas paradumiem. Viņi skaidroja, kā jebkurš cilvēks var ietaupīt laiku, naudu un enerģiju, tikai neaudz pamainot savus ikdienas paradumus, tajā pašā laikā saudzējot vidi un esot draudzīgs dabai.
Visas dienas garumā par labas copes mūziku rūpējās DJ Roberts Gobziņš. Svētku apmeklētājus priecēja arī dziedātāja Elza Rozentāle, multiinstrumentālists Gints Cālītis, Horens un Speiss no regeja apvienības «RIGA Reggae». Svētkos vēl bija iespēja izkarsēties raganiņu pirtī un vērot krāsainu burbuļu šovu.
Zemessardzes 53. Bauskas kājnieku bataljons deva iespēju svētku apmeklētājiem sameklēt zemē paslēptas «mīnas», paturēt rokās šaujamieročus, kā arī izbaudīt uz savas ādas Zemessardzes smago ekipējumu. Tajā ietilpst visdažādākās lietas – ķivere, bruņuveste, gāzmaska, ceļu sargi, individuālie aizsardzības līdzekļi, maskēšanās krēms, taktiskā veste, kurā noteikti atrodas ieroča aptveres, ūdens blašķe vai rezervuārs un papildu munīcija. Neiztikt arī bez mugursomas, ūdensaizsarga somas, formastērpa, pretlietus apģērba, pirmā, otrā un trešā līmeņa apakšveļas, ziemas virsjakas, aukstā laika cimdiem, cepures, zābakiem, guļammaisa, teltenes, paklājiņa, pančo, katliņa, ēdamrīku komplekta, lukturīša, medpaketes un sapiera lāpstiņas.
Smagākais ķēriens – 890 gramu
Kamēr citi izbaudīja svētku priekus un labumus, tikmēr kaislīgie makšķernieki no dažādām Latvijas vietām vairāku stundu garumā piedalījās makšķerēšanas sacensībās. Copmaņiem tika dāvāta bezmaksas licence, kas bija derīga tikai pasākuma dienā, vietā un norises laikā. Sacensībās piedalījās 99 makšķernieki. No Mūsas tika izvilkta 131 vimba ar kopējo svaru 66 kilogrami.
Pirmās vietas ieguvējs Valentīns Slājevs nocopēja 44 centimetrus garu un 890 gramus smagu zivi. Vimba Lieldienās neesot smādējusi parasto slieku, savu veiksmes zivi Valentīns nocopējis lejā pie Mūsas tilta. Pie otrās vietas tika Elgars Prikulis ar 865 gramus smagu vimbu, trešo vietu saņēma 850 gramu smaga loma ieguvējs Ainārs Kaktiņš. Sumināts tika arī vecākais, 1940. gadā dzimušais dalībnieks Valdis Stuļģis, jaunākie makšķernieki – četrgadnieki brāļi Ernests un Ralfs, kā arī daiļā dzimuma pārstāve Madara Jonāne.
Pirms apbalvošanas «Bauskas Dzīve» devās pie copmaņiem, lai uzzinātu, kā viņiem veicās. «Zivju šodien ir daudz. Es pagaidām esmu noķēris sešas vimbas, dēls jau visas astoņas atļautās. Makšķerēju aptuveni divdesmit gadus, piesaista atpūta pie dabas. Tā ir sava veida relaksācija, iespēja atslēgties no ierastās ikdienas. Pašam vienas no mīļākajām zivīm ir tieši vimbas,» stāsta vietējais iedzīvotājs Aigars Tīrelis.
«Pietrūkst saulītes, tas ir vienīgais, ko vēl papildus vēlētos. Pasākums uzrunāja, jo tas norisinājās tuvu mājām, nebijām te bijuši iepriekšējos gadus, vēl iemesls bija plašais piedāvājums bērnu aktivitātēm. Lielākoties braucām viņu dēļ. Esam apmierināti,» viedokli pauž Vimbu svētku apmeklētāja no Iecavas Sanda Trautmane un viņas ģimene.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»