Ar «Erasmus+» uz ārzemēm

Pilnveidoju angļu valodu un komunikācijas prasmes, ķerot sauli Spānijā.
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra janvāra beigās izsludināja konkursu mācībām Spānijas pilsētās Malagā un Mollinā programmā «Erasmus+». Silta rīta saule, palmas, dažādu cilvēku iepazīšana un kontaktu gūšana, kā arī angļu valodas uzlabošana bija galvenie akcenti man visas pavasara brīvlaika nedēļas garumā.
No Latvijas uz šīm mācībām varēja braukt divi cilvēki. Viens biju es, bet otra – Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotāja Aina Kairova.
Jaunākais dalībnieks
Lidojums bija caur Norvēģijas galvaspilsētu Oslo, lai pēcāk pārsēstos lidmašīnā uz Malagu. Oslo gaisa temperatūra bija -1 grāds, vajadzēja vilkt silto mēteli un skatīties, cik daudz sniega ir Norvēģijā, turpretī Spānijā, Malagā, gaisa temperatūra sasniedza +19 grādus, un bija doma palikt tikai kreklā vien, jo saule tik tiešām sildīja.
Ierodoties pasākuma norises vietā, pirmā aktivitāte bija iepazīšanās. Sapratu, ka esmu visjaunākais dalībnieks, bet tas neliedza man baudīt visas šī pasākuma iespējas. Iepazinos ar dalībniekiem no Francijas, Bulgārijas, Ungārijas, Turcijas, Lietuvas, Spānijas, Beļģijas. Pirmā diena paskrēja nemanot.
Neformālā izglītība
Grupu darbi, dažādi aktīvi plānošanas uzdevumi, kā arī kontaktu iegūšana turpmākajai attīstībai bija darba plānā. Mēs neatbraucām mācīties tikai angļu valodu, bet ieradāmies, lai sevi papildinātu un iegūtu zināšanas komunikācijā, neformālajā izglītībā. Apguvām neformālās izglītības metodes un uzdevumus, kā paši varam tikt pie rezultāta un pēc tam novērtēt sevi.
Domāju, ka ikviens ir dzirdējis vārdus «neformālā izglītība», bet vairums nezina, ko tas nozīmē. Šīs mācības deva iespēju saņemt «Youthpass» sertifikātu, kas ir instruments, lai atzītu mācību rezultātus no jauniešu darba un solidaritātes aktivitātēm. Lai gan dienas bija garas un mācībām veltījām desmit stundas, ieguvu lielu gandarījumu un ceru, ka spēšu vairāk izmantot neformālo izglītību arī turpmāk. Katram vajadzēja aizpildīt savu pašvērtējuma lapu – novērtējām, ko esam darījuši un guvuši.
Dažādu valstu kultūras
Katras valsts pārstāvim vajadzēja atvest kādu ēdienu, ko ražo mītnes zemē, un lietu, kas simbolizē viņa valsti. Es aizvedu rupjmaizi, kas, manuprāt, simbolizē Latviju. Paņēmu līdzi arī ķiploku grauzdiņus, dzērvenes pūdercukurā, garšīgās «Gotiņas» un cepumus «Žagariņi».
Katram dalībniekam vajadzēja pastāstīt par vietu, kurā dzīvo, novērtēt savas valsts kultūras izpausmes, un katram bija iespēja degustēt dažādo dalībnieku sarūpēto ēdienu. Domāju, ka man ilgi paliks atmiņā bulgāru desas garša, jo tā bija ļoti asa, bet pēc kāda laika to jau bez problēmām varēja apēst. Citiem dalībniekiem ļoti garšoja latviešu dzērvenes pūder-cukurā un ķiploku grauzdiņi. Par dzērvenēm viņi teica, ka tas ir kā mazs spridzeklis mutē.
Pats iemācīju dalībniekiem dažādus vieglus un sarežģītus vārdus latviešu valodā. Sadraudzības vakars bija ļoti interesants. Pēc trešās dienas sāku arvien tekošāk un pareizāk runāt angļu valodā, ikreiz, kad zvanīju ģimenei, man dažkārt vajadzēja padomāt par pareiza vārda izvēli latviešu valodā. Ja būtu dzīvojis vēl vienu nedēļu, tad domāju, ka ar angļu valodu vairs problēmu nebūtu nemaz.
Spānijas dārgumi
Viena diena bija veltīta aktivitātēm, kurās mācīja, kā rakstīt «Erasmus+» projektus. Pēc tam visi 24 dalībnieki devāmies uz Spānijas kūrortpilsētu Malagu. Iepazinām pilsētu pašu acīm.
Pirmā apskates vieta bija Pablo Pikaso muzejs, kur aplūkojām mākslinieka slavenās gleznas, keramikas darbus. Liela daļa darbu bija kubisma žanrā. Lai gan bija tikai dienas vidus, saule spīdēja, pūta arī spēcīgs vējš, tāpēc ļoti karsti Malagā nebija. Pēc tam devāmies uz Malagas pili. Uzkāpām kalna virsotnē, no kurienes pavērās brīnišķīgs skats uz Vidusjūru. Daudzi no mums nespēja paiet garām un uzņēma fotogrāfijas. Pēc pils apmeklējuma noskaidroju, ka Malagā notiek kinofestivāls.
Redzēju jaunāko filmu reklāmas klipus – tīzerus, populārus aktierus. Saulrieta laikā devāmies apskatīt Vidusjūru, kas ir ļoti skaista. Par Spānijas dārgumiem droši varu saukt sauli, jūru un palmas.
Jau pēc dažām dienām Spānijā sapratu, ka iedzīvotāji šeit ir ļoti brīvi un atvērti. Viņiem katru dienu ir pagarš pusdienas laiks, kad lielāka daļa uzņēmumu un veikalu ir slēgti – to sauc par siestu. Atpakaļ Malagā atgriezāmies pēc desmitiem vakarā, kad varējām redzēt skaistos Spānijas kalnus tumsā.
Mani ieguvumi
Spānija, manuprāt, ir ļoti skaista un brīva valsts. Multikulturāla vide, spāņu valoda un cilvēku atvērtība padara Spāniju ļoti īpašu.
Es mācījos prezentēt sevi angļu valodā, uzlaboju komunikācijas prasmes un iemaņas projektu rakstīšanā, ieguvu jaunus kontaktus un interesanti pavadīju brīvlaiku. Iesaku visiem jauniešiem darboties, piedalīties dažādās aktivitātēs un izmantot «Erasmus+» programmas sniegtās iespējas. Pats atradu sadarbības partnerus citās valstīs. Angļu valodu, manuprāt, uzlaboju tā, ka citi un pats saprotu, ko runāju.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»