Latvijas kultūras vēstnieki tiekas Svitenes muižā

Sestdien, 19. janvārī, Rundāles novada Svitenes muižā pulcējās kultūras vēstnieki no visas Latvijas, lai apmainītos ar zināšanām un informāciju, kā arī stiprinātu savstarpējos kontaktus.
Viens no galvenajiem kultūras vēstnieku kustības principiem ir īstenot neformālu un aktīvu līdzdalību novadu kultūras dzīvē, veicinot dažādu mazākumtautību kopienu iekļaušanos Latvijas kultūras vidē, apzināt kultūras mantojuma vērtības tuvākajā apkārtnē un izglītot sabiedrību.
Tikšanos organizēja šīs kustības dalībniece, Rundāles novada kultūras darba speciāliste un Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības – Mūzikas un mākslas skolas – vadītāja Lilita Lauskiniece. Pasākumā piedalījās arī Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Signe Pujāte un biedrības «Sadarbības platforma» valdes priekšsēdētāja un kustības entuziaste Lauma Celma.
Visiem šī bijusi pirmā iepazīšanās ar Svitenes muižu, tās vēsturi un nākotnes vīzijām, par ko atraktīvi un izsmeļoši pastāstīja un muižu izrādīja namamāte Lilita Lauskiniece. Latvijas kultūras vēstnieki varēja baudīt gan muižas īpašo šarmu, gan siltas pusdienas un šīs virtuves klasiku – pankūkas.
Sarunas un diskusijas akcentēja divas galvenās tēmas – Dziesmu svētkus, bijušos un nākamos, un nozīmīgos kultūras pieminekļu izpētes un restaurācijas jautājumus, par kuriem plašāk runāja Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes pārstāve Ināra Bula. Viņa aicināja kultūras vēstniekus apzināt un vākt informāciju par šādiem objektiem un veidot sabiedrībā izpratni par to nozīmīgumu.
Savukārt LNKC direktore Signe Pujāte vērsa klātesošo uzmanību uz gūto pieredzi un atziņām tik grandiozu masu pasākumu organizēšanā, kādi bija simtgades Dziesmu svētki. Viņa runāja arī par citiem nemateriālā mantojuma aspektiem un apstiprināja, ka nemainīgi tajā galvenā vieta ir cilvēku iesaistei, viņu entuziasmam un pienesumam kultūras dzīvē no galvaspilsētas līdz pat visattālākajiem novadiem un ciemiem Latvijā. Patlaban sācies intensīvs darbs 2023. gada Dziesmu svētku koprepertuāra – visu žanru māksliniecisko kolektīvu – programmas izveidē, saglabājot gan tradicionālo, gan izvērtējot mainīgo. Signe Pujāte atzina, ka aktuāls būs arī biļešu iegādes jautājums.
Jana Juste, Vecumnieku tautas nama vadītāja, kultūras vēstnieku kustībā iesaistījusies kopš pagājušā gada, viņa atzīst: «Esmu ļoti gandarīta par iespēju apgūt jaunu informāciju un zināšanas un tikties ar kultūras entuziastiem no dažādiem Latvijas novadiem. Varēju vērot, cik profesionāli strādā Lilita Lauskiniece. Šādas tikšanās sniedz mūsu darbam vērtīgas, radošas ierosmes.»
Mākslas skolas pasniedzējas Īras Rozentāles radoši iedvesmoti, Latvijas kultūras vēstnieki izveidoja kopīgu gleznu, kas muižā paliks jaukai, uzskatāmai atmiņai par šo tikšanos.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»