Valsts veselības apdrošināšana nedarbojas

Informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras problēmu dēļ Nacionālais veselības dienests (NVD) gada sākumā nespēj ieviest likuma grozījumus, kas paredz ārstniecības personām nodrošināt informāciju par sociāli apdrošinātiem un neapdrošinātiem iedzīvotājiem.
Veselības ministre Anda Čakša atzīst, ka jaunā kārtība reāli varētu sākt darboties pēc mēneša, piebilstot, ka nedēļas laikā pašiem iedzīvotājiem e-veselības sistēmā būtu jāredz savs apdrošināšanas statuss.
«Mēs pieņemam pacientus un strādājam tieši tāpat kā iepriekšējā gadā. Te es neņemšos prognozēt, kas notiks tālāk. Tā kā strādājam, tā strādājam. Jaunā sistēma aizņems vairāk laika, jo tas nozīmē tomēr katru cilvēku pārbaudīt, skatīties, vadīt datus vēl vienā datubāzē. Redzēsim, kā tas izskatīsies, pagaidām neko sīkāk komentēt nevaru,» teic SIA «Bauskas slimnīca» vadītāja Mirdza Brazovska.
Visi valsts veselības aprūpes pakalpojumi jeb pakalpojumu pilnais «grozs», kas līdz šim pienācās visiem Latvijas iedzīvotājiem, turpmāk par valsts naudu tiks sniegti tikai personām, kuras apdrošinātas valsts veselības aprūpes saņemšanai. Pārējiem pienāksies tikai valsts veselības pakalpojumu minimums, informē aģentūra LETA.
Veselības aprūpes minimumā jeb «pamatgrozā», kas pienāksies visiem iedzīvotājiem, ietilpst neatliekamā palīdzība, tostarp grūtniecības un dzemdību aprūpe, valsts vēža skrīnings un procedūras pacientiem ar nieru mazspēju, ģimenes ārsta aprūpe, tostarp ārsta veiktās manipulācijas, diagnostiskie izmeklējumi, kas veikti ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ārstniecība, kā arī kompensējamās zāles personām ar psihisku saslimšanu, atkarībām, cukura diabētu un infekciju slimībām, piemēram, HIV, AIDS, tuberkulozi un citām. Šajā «grozā» iekļauta arī onkoloģisko kaišu ārstēšana, kā arī sirds un asinsvadu slimību diagnostika.
Savukārt pilnajā «grozā», kas pienāksies tikai apdrošinātajiem, būs primārā aprūpe, veselības aprūpe mājās, laboratoriskie izmeklējumi ar speciālista nosūtījumu, ārstēšanās dienas stacionārā un slimnīcā, medicīniskā rehabilitācija, vecmāšu un ārstu speciālistu palīdzība, visas kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces, psihoterapeitiskā un psiholoģiskā palīdzība, kā arī izdevumu segšana par ārstēšanos Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»