BauskasDzive.lv ARHĪVS

Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu Adventes kalendāru

www.bauskasdzive.lv

2018. gada 4. decembris 07:26

514
Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu Adventes kalendāru

Pirmssvētku laikā Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu virtuālo adventes kalendāru un saviem  apmeklētājiem, mākslas mīļotājiem un visiem citiem interesentiem sarūpējis iespēju ielūkoties apgaismes ķermeņu kolekcijā, izmantojot trīsdimensiju attēlus.

Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Kusiņa informēja, ka no 1. līdz  24. decembrim attēlus būs iespējams apskatīt muzeja mājaslapā, adrese: rundale.net/advente-2018/. Tas atgādinās tradicionālu adventes kalendāru – katru dienu varēs atvērt jaunu trīsdimensiju attēlu un detalizēti aplūkot dažādu stilu, materiālu un izmēru svečturus, kuri iekļauti dekoratīvās mākslas ekspozīcijā «No gotikas līdz jūgendstilam». Atverot pēdējo lodziņu 24. decembrī, gaidāms patīkams pārsteigums, sola muzeja pārstāve.

«Svečturu tēmu izvēlējāmies apzināti. Decembris neapšaubāmi saistās ar kluso un mierīgo Ziemassvētku gaidīšanas laiku, bet šajā periodā saules stari un gaisma mūs lutina arvien mazāk. Atrādot daļu no muzeja kolekcijas svečturiem, vēlamies muzeja mājaslapas apmeklētāju ikdienā ienest vairāk sajūsmas un gaismas,» skaidro muzeja direktors Imants Lancmanis.

Kalendārā redzamie 24 priekšmeti pārstāv dažādus mākslas stilus – manierismu, rokoko, klasicismu, ampīru, neorokoko un jūgendstilu. Atšķiras ne tikai to formas un izmantotie materiāli, bet arī izmēri.

Rundāles pils muzeja krājumu nodaļas vadītāja Līva Klabere atklāja, ka mazākais adventes kalendārā aplūkojamais svečturis ir aptuveni 15 centimetrus augsts, bet lielākais – 96,5 centimetrus augsts, un tas kalendāra sagatavošanas procesā bijis visai liels izaicinājums fotogrāfiem.

I. Kusiņa piebilst, ka adventes kalendārs muzeja mājaslapā būs skatāms līdz pat 2019. gada janvāra beigām. Kalendārs ceturto gadu pēc kārtas top sadarbībā ar studiju «Ocean Multimedia». Interesentiem jau bijusi iespēja tuvāk izpētīt porcelāna un fajansa priekšmetus – smaržu vāzes, tasītes, dekoratīvas figūriņas – un daļu no muzeja vēdekļu kolekcijas.