Apliecina zemgaliešu darba tikumu

Piektdienas Andrejvakarā Rundāles pilī pulcējās Zemgales plānošanas reģiona 22 pašvaldību pārstāvji un balvas «Gada uzņēmējs Zemgalē 2018» saņēmēji.
Viņu vidū veiksmīgākās zemnieku saimniecības un uzņēmumi, kuri no neliela aizsākuma izauguši par stabiliem un ilgtspējīgiem. Ar savu ieguldījumu ekonomikā un biznesā tie kļuvuši nozīmīgi ne vien reģionā, bet arī visā Latvijā. Uzņēmēju darbu mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā izvērtēja Zemgales attīstības padome, kurā ir novadu domju vadītāji un pārstāvji un kuri lēma par piemiņas zīmes, atzinības raksta un naudas balvas piešķiršanu vienam – labākajam no katras Zemgales plānošanas reģiona pašvaldības.
Zemgales plānošanas reģiona vadītājs Aivars Okmanis pasākuma ievadā uzsvēra uzņēmēju un pašvaldību sadarbības lielo nozīmi novadu pastāvēšanā un attīstībā, jo viņu darbība ir vērsta nākotnē, šie uzņēmēji spēj mācīties, apgūt visu jauno un pieredzē dalīties ar citiem. Ļoti augstu vērtējama biznesa vadītāju un darbinieku uzņēmība un prasme izturēt ekonomikas svārstību pārbaudījumus un nepadoties grūtību priekšā. Tas ir vēl viens apliecinājums latviešu darba tikumam un vērtībām.
Gada uzņēmēja balvu Zemgalē no mūspuses novadiem saņēma Rundāles novada zemnieku saimniecība «Sējas», Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta bioloģiskās augļkopības saimniecība SIA «Pienjāņi», Iecavas novada SIA «Letis» un SIA «Kvēle» no Bauskas.
«Sējas»
Rundāles novada Viesturu pagasta zemnieku saimniecība «Sējas» 2016. gadā atzīta par Latvijā trešo vērtīgāko. Tā apsaimnieko 4000 ha zemes un ir viena no lielākajām kviešu un rapšu audzētājām Zemgalē. Pamatus «Sējām» 1937. gadā licis pašreizējā saimnieka Āra Burkāna vectēvs. Īpašnieki, Iveta un Āris Burkāni, jau saņēmuši Latvijā nozīmīgas atzinības, piemēram, «Skaistākās lauku saimniecības 2014» statusu. Par Zemgales reģiona atzinību, Gada uzņēmēja balvu, «Bauskas Dzīvei» I. Burkāne teic: «Priecājos, savējo vidū tikt atzītiem ir īpaši nozīmīgi, jūtu par to patiesu gandarījumu; novērtējums un uzmanība svarīga ikvienam.»
Iveta Burkāne atzina, ka darbības jomas ar Āri tomēr sadalītas – vīra pārziņā lauksaimniecība, bet Iveta strādā ar pakalpojumu sniegšanas organizēšanu Mazmežotnes muižā. Rundāles un kaimiņu novadu kultūras notikumus patlaban grūti bez tās iedomāties. I. Burkāne pastāstīja, ka ikdienā strādā ar koncertprogrammas izveidi un klientu piesaisti. Koncertus apmeklē klausītāji ne tikai no mūsu novadiem; ik gadu muižā viesojas un dabas taku izstaigā arvien vairāk tūristu.
«Pienjāņi»
Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta bioloģiskās augļkopības saimniecības SIA «Pienjāņi» vārdā balvu saņēma tās līdzīpašnieks Mārtiņš Knipšis. Saimniecības darbiniece Inese Skrēbena vēlāk pastāstīja: «Balva ir negaidīta, mēs tikai darām savu darbu. 2017. gadā saimniecība saņēma bioloģiskās saimniecības sertifikātu, bet esam reģistrēti 2009. gadā. Iekopti 20 hektāri zemes, kopš 2016. gada intensīvi stādām un paplašinām ābeļdārzu; pavisam saimniecībai ir 54 hektāri zemes. Dārzus cenšamies labi kopt, tad arī kaitēkļiem nav vietas. Sējam kultūras, kas piesaista bites un citus labos kukaiņus, kuri strādā dārznieka labā. Ja nu nepieciešams, lietojam tikai bioloģiskajām saimniecībām atļautos kaitēkļu apkarošanas līdzekļus. Modernā noliktavā varam uzglabāt ap 300 tonnām ābolu, ko piegādājam veikaliem Latvijā; eksportējam arī uz Lietuvu un citur.»
Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš apstiprina, ka novadiem šādi uzņēmēji ir ļoti vajadzīgi. Sadarbība ar «Pienjāņiem» notika gan audžuģimeņu atbalsta sarīkojumā, gan jauno uzņēmēju atbalstīšanā un stimulēšanā. Tur, kur ir labs saimnieks, arī vide ir sakopta un cilvēkiem tīkama. Ar paveikto uzņēmēji brauc iepazīties arī no citiem Latvijas novadiem.
«Letis»
Iecavas novada SIA «Letis» ir viens no lielākajiem salātu audzētājiem. 2017. gadā sava novada pašvaldības konkursā tas ieguva «Gada uzņēmēja» titulu. Uzņēmums šoruden piedalījās simtgades pasākumā Rīgā «Lauki ienāk pilsētā». Īpašnieki Andris un Hēlija Stepanoviči- Monkeviči atzina, ka viņi ir «krīzes skartie», uzņēmums dibināts 2011. gadā, kad, pašiem negaidot, pievērsušies salātu audzēšanai. «Letis» ir lielākais bazilika audzētājs Latvijā – gadā ap 20 tūkstošiem podiņos audzētā garšauga nonāk pie patērētājiem. Aktīvā sezona beidzas oktobra vidū, bet darbs ziemā notiek, gatavojoties jaunajai ražai. Saimniecībā sezonas darbos labprāt tiek iesaistīti arī jaunieši.
«Kvēle»
Apbalvota Zemgalē tika SIA «Kvēle» – energobūvniecības uzņēmums, kas darbojas elektroietaišu un energoapgādes objektu projektēšanā, izbūvē un ekspluatācijā. Uzņēmums izraudzīts Zemgales Gada uzņēmēja balvai no Bauskas novada. «Kvēlē» ir uzkrāta bagāta pieredze, tajā strādā 130 darbinieku. Vadītājs Ģirts Karpovičs teic, ka ilgtspējas atslēga ir pacietīgs darbs, stabilitāte un laba komanda. Balvu saņemot, vadītājs saviem darbiniekiem novēl labu veselību un darba sparu.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»