Izlolo sapni par «Amēliju»

Vecumnieku novada Valles pagasta iedzīvotājus nudien var apskaust par iespējām saņemt daudzveidīgus pakalpojumus – augustā ciema centrā durvis vēra mājīga kafejnīca «Mazie melderi», bet novembrī iekārtots skaistumkopšanas salons «Amēlija».
Friziere Dace Krastiņa, manikīra un pedikīra meistare Elza Ozola, skropstu pieaudzēšanas un vaksācijas speciāliste Sandra Krēgere ir radinieces «caur ieprecēšanos» – Elza ir Daces brāļa sieva, savukārt Sandras dzīvesbiedrs ir Elzas brālis. Sandra un Elza ir rīdzinieces, pārnākušas dzīvot uz laukiem: Sandras mājas tagad ir Birzgales pagastā, Elzas – Jaunjelgavā, kur dzīvo arī Dace. Laimīgi sagadījies, ka visām ir līdzīgas intereses. Tas rosinājis apvienoties radošā un darbīgā komandā un izlolot sapni par savu skaistumkopšanas salonu.
Iedrošina sarunas ar sievietēm
Radinieces jūnija sākumā atvērušas salonu «Amēlija» Koknesē, pēc tam radusies ideja ko līdzīgu izveidot arī Vallē. «Elza reizi nedēļā brauca uz šejieni sniegt manikīra un pedikīra pakalpojumus. Sarunas ar sievietēm iedrošinājušas padomāt par saloniņa iekārtošanu, jo vallieši pie dažādiem meistariem mērojuši ceļu gan uz Bausku un Vecumniekiem, gan Ķekavu, jo pastāvīgi pakalpojumi ciemā netiek nodrošināti,» stāsta Sandra.
Meitenēm Valle ir labi pazīstama, bieži te būts, kārtojot dažādas darīšanas, turklāt te skolā mācījusies Dace, kura nāk no Taurkalnes puses. Un vēl kāda saistība. Rudenī atvērtās kafejnīcas «Mazie melderi» īpašniece ir Daces māsa Iveta Smirnova.
«Ilgi nevarējām sameklēt vietu, līdz beidzot radās iespēja iegūt nomas tiesības uz skolai piederošām telpām. Nedaudz uzprišinājām, pielabojām bojāto. Lielus ieguldījumus neesam veikušas, iegādājāmies tikai pašu nepieciešamāko, jo grūti paredzēt, kā veiksies,» atklāj Sandra.
Karjerai Rīgā «pieliek punktu»
Visas trīs gājušas kursos, lai iegūtu zināšanas skaistumkopšanas jomā, jo katrai ir pavisam cita izglītības, prasmju un pieredzes bagāža.
Sandra ir apguvusi telpu interjera dizainu un uzņēmējdarbības pamatus. Elza studējusi tūrismu, strādājusi viesnīcas administrācijā Benjamiņa namā, arī «Berga foto». Kad nodibinājušas ģimeni un ceļš atvedis uz šo pusi, sākušas prātot, kam pievērsties, lai varētu savienot rūpes par māju un bērniem ar nodarbi, kas sirdij tīkama, turklāt ļauj gūt arī ienākumus. Nolēmušas karjerai Rīgā «pielikt punktu» un izpausties pavisam citā profesijā. «Gribējās vairāk laika pavadīt ar mazajiem. Sandrai ir trīsarpus gadus vecs dēlēns, man – divgadnieks, bet Daces puikam ir pieci gadi; viņai ir arī meitiņa, kurai jau 12,» stāsta Elza.
Uzņēmīgās māmiņas pabeigušas kursus, lai varētu sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus. Dace pirms četriem gadiem izmācījusies par frizieri, taču pieredze šajā arodā bijusi jau agrāk – viņa griezusi matus mājiniekiem, draugiem. Elza ieguvusi manikīra un pedikīra speciālistes sertifikātu, kad vēl dzīvojusi Rīgā; nopietni ar šo specialitāti saistīta divus gadus un lepojas, ka izveidojies jau savs klientu loks. Sandras vienīgā pieredze skaistumkopšanas jomā ir darbs kādā salonā Rīgā, kur viņa bijusi administratore. Par vaksācijas un skropstu pieaudzēšanas speciālisti kļuvusi pirms pusgada, skolojoties pie Latvijā atzītiem profesionāļiem.
Lai varētu sniegt pakalpojumus, visas trīs ieguvušas pašnodarbinātas personas statusu.
Negrib riskēt ar reputāciju
«Esmu pārsteigta, cik ļoti sievietes laukos sevi kopj. Viņas mājās konservē, strādā varbūt pat mežā, bet atradīs laiku, lai par sevi parūpētos, lai nepazaudētu sievišķību arī šķietami vīrišķīgos darbos. Nudien, daudzas pat Rīgas birojos tā nedomā par sevi!» lauku iedzīvotājas slavē Elza.
«Parunājot ar sievietēm, sapratām, cik ļoti te trūkusi vieta, kur aiziet – izrauties no mājām, ikdienas rūpēm. Vallē rit lauku
dzīve, sievietēm pienākumu netrūkst – māja, bērni, mājdzīvnieki, dārzs... Nav viegli, zinu, kā tas ir, tāpēc vēlējāmies radīt vietu, kur var aiziet, sapucēties, parunāties ar līdzīgi domājošiem, kas piedzīvo to pašu. Turklāt iespēja saņemt pakalpojumu uz vietas padara ikdienu ērtāku – nav pēc skaistuma jābrauc citur,» pauž Sandra.
«Amēlijas» meistares darbā izmanto augstas kvalitātes materiālus, uz tiem naudu netaupot. Elza manikīra piederumus iegādājas izstādēs, šomēnes apmeklējusi arī «Baltic Beauty 2018» Ķīpsalā, sapirkusies nepieciešamos materiālus no zināmiem ražotājiem. «Zinu meistares, kas interneta vietnēs iegādājas visādus ķīniešu brīnumus. Tas ir liels risks, un nav garantijas, jo rezultāts nav paredzams – kā turēsies skropstas, kas notiks ar nagiem un ādu. Ir daudz lētas un nekvalitatīvas kosmētikas, to pērkot, protams, var ietaupīt, bet mums negribas riskēt ar reputāciju, turklāt pašām arī patīk izmantot kvalitatīvus materiālus, tas ir garants. Lētas lietas ilgtermiņā noteikti neatmaksāsies,» pārliecību pauž Sandra.
Skrubīšus pedikīram Elza gatavo pati, jo sastāvs ir vienkāršs. Labprāt viņa iegādājas Bauskas uzņēmuma «Gusto» krēmus. «Tas man bija atklājums. Lieliski, ka var izmantot Latvijā ražotu produkciju un atbalstīt savējos.»
Sandra slavē Vācijā un Austrijā ražotās skropstas, kas ir mīkstas un elastīgas. Svarīgi ir izmantot labas kvalitātes līmi, jo nezināmas izcelsmes produkts, kam ir spēcīgi izgarojumi, var apdraudēt acu veselību.
Meistares atklāj, ka pašām savulaik nācies gūt negatīvu pieredzi, izmantojot «kaktu» pakalpojumus. Stāsta Elza: «Tuvojās mans 12. klases izlaidums. Modē bija nākušas pieaudzētās skropstas, un, protams, gribējās saposties. «Meistare» atnāca uz mājām un 30 – 40 minūšu laikā «uzlika» skropstas. Parasti šis process ilgst divas stundas. Tad neaizdomājos par sekām, šķita, ka pieaudzēt skropstas ir apmēram tas pats, kas nolakot nagus. Protams, pakalpojums bija nekvalitatīvs, acu plakstiņi sūrstēja, un es trešajā dienā skropstas noknibināju nost. Toreiz domāju – cik briesmīgi, vairs nekad negribēšu šādu «skaistumu».»
Latvijā var nopelnīt
Lai iedrošinātu interesentus nākt un izmēģināt piedāvātos pakalpojumus, salonā «Amēlija» cenas ir piezemētas. Speciālistes klientus cer piesaistīt ar pieņemamu maksu un nevainojamu pakalpojuma kvalitāti.
Elzai jau ir savs klientu loks, viņa kopš vasaras sākuma eksperimenta veidā braukusi uz Valli. Arī Sandra un Dace cer, ka izveidosies laba sadarbība ar vietējiem un tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem.
«Mums gribas izrauties no mājām, piepildīt sevi ar darbu, kas patīk un nerada rutīnu, komunicēt ar sievietēm, kuras ar laiku kļūst par sava veida draudzenēm, jo allaž ir tēmas, par ko runāt,» uzsver Elza. Viņa atzīst, ka šis darbs ļauj arī pašai daudz ko iemācīties – uzklausot vērtīgus padomus, piemēram, par dārza kopšanu vai bērnu audzināšanu.
«Augam, attīstāmies, mācāmies. Esam labā sākuma punktā, saprotam, ko darām. Ar katru brīdi sokas arvien labāk gan tempa, gan kvalitātes ziņā,» vērtē Elza. «Zinot to, cik daudzi izbraukuši no Latvijas un turpina izceļot, manī ir patriotisms dzīvot un strādāt savā zemē. Ja grib, darbu var atrast. Latvijā var nopelnīt, ja ir rokas, kājas un galva. Protams, ja vēlas nopirkt rezidenci Jūrmalā, nesanāks, bet ikdienas dzīvei un vajadzībām ienākumi ir pietiekami, lai atvieglotu dzīvesbiedru pienesumu.»
«Cilvēki alkst miera un harmonijas, un «Amēlijā» to varēs baudīt,» sola meistares un cer, ka spēs iemantot valliešu uzmanību.
VĒRTĒ VALLES IEDZĪVOTĀJI
Rita Zvirbule: «Esmu ļoti apmierināta, ka uz vietas var saņemt šādus pakalpojumus, turklāt salonā, nevis kādā dzīvoklī. Tas Vallei ir ieguvums. Prieks, ka ir jauni un drosmīgi cilvēki, kuri iesaistās un rada ko savu. Čīkstētāji nekur tālu netiek!»
Anatolijs Dāboliņš: «Saloniņa izveidi atbalstu, jo arī lauku meitenēm piedien būt smukām. Kur tad mēs, vīri, tās actiņas priecēsim! Pats droši vien friziera pakalpojumus neizmantošu, jo ierasts, ka mani «apcērp» sieviņa, taču dāmām noteikti tur jāiet un jāpucējas.»
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»