BauskasDzive.lv ARHĪVS

Vai braukšana pie stūres rada Tev stresu?

Manapolise.lv

2018. gada 4. oktobris 07:01

155
Vai braukšana pie stūres rada Tev stresu?

Auto vadīšana dažkārt cilvēkiem liek zaudēt pacietību. Ņemot vērā transportlīdzekļu skaita palielināšanos katru gadu, kā arī ceļu remontus, nemākulīgus šoferus un citus faktorus, ikdienas pārvietošanās uz vai no darba/skolas var pārvērsties par ļaunu murgu, novedot pie stresa un dusmām. Un šādas emocijas paaugstina negadījumu izraisīšanas risku.

Manapolise.lv ir apkopojusi populārākās situācijas, kas autovadītājiem izraisa uztraukumu un dusmas, kā arī piedāvā iespējamos veidus, kā tikt galā un palikt mierīgam šādos gadījumos.

• Situācija: ceļu remontdarbi.
Kā rīkoties? Gaidīšana pie luksoforiem, līkumošana cauri oranžajiem konusiem un braukšana pa sliktas kvalitātes ceļiem var radīt satraukumu, it īpaši, ja steidzies, lai paspētu uz svarīgu sanāksmi. Vienkāršākais veids, kā samazināt stresu, ko rada ceļu remonti, ir paļaušanās uz savu veselo saprātu –pirms došanās ceļā aplūko ziņas un kartes, kas var palīdzēt saprast, kuros ceļo posmos notiek remontdarbi, un veiksmīgi izdotos tos apbraukt.

• Situācija: kaitinošs pasažieris.
Kā rīkoties? Nevēlami padomi un komentāri no personām, kas atrodas Tavā automašīnā, var būt ļoti kaitinoši. Par laimi, ir veids, kā ar tiem tikt galā. Gluži vienkārši – neatbildi. Tas novērsīs asāku vārdu pārmaiņu. Centies elpot lēni un dziļi, jo šāda metode palīdz saglabāt iekšējo mieru, turklāt to iespējams darīt jebkur.

• Situācija: braukšana sastrēgumu stundā.
Kā rīkoties? Pārvietošanās pa pilsētu laikā, kad visi cenšas tikt uz vai no skolas/darba, ir ļoti satraucoša. Protams, šajā gadījumā papildu stresu rada arī tas, ka apkārt ir daudz mašīnu, un tās visas cenšas tikt uz saviem galamērķiem, turklāt pie stūres sēdošie nereti arī ir tikpat aizkaitināti un satraukti kā Tu. Tomēr ir dažas lietas, kuras vari kontrolēt šādā situācijā. Apzinies, ka notiekošais ietekmē Tavu uzvedību un pašsajūtu. Lai samazinātu satraukumu, ko rada sastrēgumi, padomā par alternatīvām, proti ceļiem, pa kuriem izbraukt, izvairoties no “korķiem”, vai arī, izvēlies citu laiku, kad doties ceļā.

• Situācija: Tu esi apmaldījies.
Kā rīkoties? Nevaino sevi vai kādu citu par to, ka šādi noticis. Tā vietā, apstājies ceļa malā, un ievelc dziļi elpu, un centies nomierināties. Sakopo domas un padomā, kas būtu pirmā lieta, ko Tu varētu šobrīd izdarīt. Ja Tev ir telefons ar internetu, atver Google Maps, Waze vai kādu citu aplikāciju, kas varētu palīdzēt nokļūt uz vēlamo galamērķi. Ja interneta nav, mēģini kādam piezvanīt un lūgt palīdzību saprast, kur atrodies. Ja šādas iespējas nav, varbūt Tavā auto ir vecā, labā papīra karte, ko izmantot. Visbeidzot, atrodi kādu vietu, kur dzīvo cilvēki, un pavaicā, kā visērtāk tikt atpakaļ uz galvenā ceļa.

• Situācija: Tu esi pie stūres, bet telefons zvana bez apstājas.
Kā rīkoties? Iespējams, Tu kavē tikšanos, tādēļ kolēģi vai priekšnieks cenšas noskaidrot, kur Tu esi, vai arī otrā pusīte vēlas zināt, vai esi nopircis visu, kas nepieciešams. Jo vairāk domu būs Tavā prātā, jo nervozāki būsim. Kā zināms, runāt pa telefonu, esot pie stūres, ir aizliegts, tādēļ labākais, ko vari darīt, ir izslēgt skaņu un vibrāciju pilnībā, kamēr nokļūsti stāvvietā, kur droši vari atbildēt uz zvaniem.

Šīs ir tikai dažas situācijas, ar kurām šoferi mēdz sastapties katru dienu. Neviens nav teicis, ka auto vadīšana ir mierīga nodarbe, kurā nav jāsastopas ar stresu. Tieši pretēji, tiek pārbaudīta mūsu pacietība, spēja saglabāt mieru un koncentrēšanās spējas. Atceries, dodoties ceļā vienmēr pārliecinies, ka Tev ir derīga OCTA polise, kas pasargās gadījumos, ja tomēr kāda iemesla dēļ izraisīsi negadījumu.