BauskasDzive.lv ARHĪVS

4 mācības par naudas grūtībām, ar kurām saskaras lielas ģimenes

crediton.lv

2018. gada 28. septembris 06:40

143
4 mācības par naudas grūtībām, ar kurām saskaras lielas ģimenes

Apbrīnojami ir tie vecāki, kuri audzina ne tikai vienu, bet vairākus bērnus. Viņiem jāspēj tikt galā ar tik daudz uzdevumiem, tai skaitā arī ģimenes budžeta plānošanu. Protams, ne vienmēr tas izdodas veiksmīgi, vienlaikus mēdz rasties arī finansiālās grūtības.

Līdz šim veiktajos pētījumos noskaidrots, ka viens no populārākajiem iemesliem, kādēļ pāri izšķiras, ir nauda un ar to saistībās problēmas. Interesanti, ka naudas daudzumam, kādu abi cilvēki pelna, nav nozīmes, jo strīdi notiek tik un tā. Nesaskaņas var rasties saistībā ar tērēšanas un taupīšanas paradumiem, atšķirīgiem mērķiem un vēlmēm. Taču visu vēl vairāk sarežģī tas, ja pārim ir vairāki bērni. Aplūkosim četras izplatītākās naudas grūtības, ar kurām sastopas lielas ģimenes.

1. Dzīvošana pāri saviem līdzekļiem – izdevumi ir lielāki nekā ienākumi.
Šī ir izplatīta problēmām, ar kuru sastopas daudzi, tai skaitā arī mazas un lielas ģimenes. Dzīvošana pāri saviem līdzekļiem nozīmē to, ka nespējam iekļauties mums pieejamā naudas summā, kā rezultātā gadījumos, kad līdz algas dienai atlikusi viena vai divas nedēļas, bankas konts ir tukšs. Tad nepieciešams pārskatīt esošos izdevumus, lai saprastu, vai vismaz daļu no tiem iespējams samazināt. Kontroles atgūšana pār savas ģimenes naudas plūsmu nav viegls uzdevums, un tā jāveic soli pa solim.

2. Kāds ir tērētājs, bet cits – taupītājs.
Lai arī mēdz teikt, ka pretpoli pievelkas, ja ģimenē viens no vecākiem ir tērētājs, bet otrs – taupītājs, var būt grūti atrast kopsaucēju, un nodrošināt visu nepieciešamo gan pašiem, gan bērniem. Cilvēki, kuri tendēti uz naudas tērēšanu, mēdz veikt pirkumus slepus, lai citi ģimenes locekļi par to neuzzinātu un nepārmestu. Savukārt taupītāji ievieš pārāk striktus noteikumus saistībā ar naudas kontroli. Šādās situācijās svarīgi ir komunicēt savā starpā, lai nonāktu pie kopsaucēja. Protams, tam jābūt reālam un sasniedzamam, kā arī tādam, kas nodrošina labākos apstākļus visiem ģimenes locekļiem.

3. Izmaksas par veselības aprūpi un izglītību.
Ja ģimenē ir bērni, izdevumi par ārstu apmeklējumiem, medikamentiem, kā arī izglītības iegūšanu ir neizbēgami. Turklāt gadījumos, kad bērnu ir daudz, izmaksas ir vēl augstākas. Turklāt nav iespējams paredzēt, kurā brīdī kāds no bērniem var saslimt, kā rezultātā rodas neplānoti izdevumi. Ko darīt?
Pirmkārt, jācenšas ēst veselīgi, uzturā lietot daudz vitamīnu un nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, kas palīdz stiprināt imunitāti un tādejādi izvairīties no saslimšanām. Savukārt attiecībā uz grāmatu un kancelejas preču iegādi skolai, vecākiem vajadzētu padomāt par papildu ienākumu gūšanu. Ja ģimenē ir lielāki bērni, vasaras laikā tos var mudināt izmantot skolēnu nodarbinātības iespējas, kā rezultātā viņi var nopelnīt naudu, par kuru vēlāk nopirkt grāmatas, burtnīcas, kā arī apģērbu jaunajam mācību gadam. Tāpat rudens sezonā iespējams doties uz mežu, lai lasītu sēnes un ogas, kuras pēc tam pārdot.

4. Pārāk daudz parādu.
Šajā gadījumā problēma ir līdzīga situācijai, kad cilvēki tērē vairāk, nekā nopelna. Domājot par budžeta plānošanu, pirmais solis noteikti būtu atbrīvošanās no parādiem. Kad saņem algu, vispirms samaksā svarīgākos rēķinus un tikai pēc tam plāno, kā tērēt atlikušo summu. Un atceries – ātrie kredīti var būt noderīgs rīks, ar noteikumu, ka pirms to aizņemšanās rūpīgi izvērtē savas iespējas atmaksāt aizdevumu.


Esi atbildīgs pret savām un ģimenes finansēm, tad arī izdosies īstenot visu iecerēto!