BauskasDzive.lv ARHĪVS

Kas jāņem vērā izvēloties velosipēdu bērnam?

220.lv

2018. gada 29. maijs 11:06

460
Kas jāņem vērā izvēloties velosipēdu bērnam?

Lai arī bērnu velosipēdi ir izmēros mazāki nekā pieaugušo, izmaksas par tikpat kvalitatīviem materiāliem un detaļām var būt teju tādas pašas. Tādēļ jo īpaši svarīgi prast izvēlēties piemērotāko velosipēdu savam bērnam. Kā to izdarīt? Kam būtu jāpievērš uzmanība? Lasi tālāk!

1. Bērna augums
Bieži vien vecāki izvēlas velosipēdu savam bērnam balstoties uz bērna vecumu. Bet patiesībā svarīgāk būtu velosipēdu izvēlēties atbilstoši bērna augumam. Ja velosipēds būs pārāk mazs vai pārāk liels, bērnam ar to pārvietoties būs grūti, kas braukšanu padara bīstamāku. Tādēļ pirmais, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties velosipēdu, ir izmērs. Ja pieaugušo velosipēdu izmēru parasti nosaka pēc rāmja, tad bērnu velosipēdi biežāk tiek mērīti pēc riepas izmēriem: 12”, 16”, 20” un 24”. Bērnam jābūt spējīgam, nokāpjot no velosipēda, to novietot plakaniski uz zemes, un atkal pacelt. Braucot ar velosipēdu, bērna ceļgaliem nevajadzētu skarties klāt rāmja priekšējai daļai, pie stūres. Bet rokām gan bez īpašas piepūles vajadzētu aizsniegties līdz stūrei. Mazākiem bērniem, sēžot uz velosipēda, jābūt spējīgiem ar pilnu pēdu pieskarties zemei.

2. Bremzes
Svarīgākā velosipēda mehāniskā daļa noteikti ir bremzes. Pat tad, ja jūsu bērns ir lielisks braucējs, kontrole pār kustību, tostarp bremzēšanu, ir ārkārtīgi svarīga. Bērnu velosipēdi parasti ir aprīkoti ar kalnu bremzēm vai rokas bremzēm, vai abiem. Tā kā mazākiem bērniem arī roku spēks ir mazāks, tad šo bērnu velosipēdi visbiežāk ir aprīkoti ar kalnu bremzēm, ko iespējams kontrolēt ar kājām. Tādēļ līdz bērna rokas ir pietiekami garas un spēcīgas, lai izmantotu rokas bremzes, bērnam vajadzētu paļauties uz bremzēm, kas tiek kontrolētas ar pedāļiem. Lielāki bērni parasti vēlas braukt ar velosipēdu, kam iespējams mainīt dažādus ātrumus, tādēļ pirms dot bērnam braukt ar šādu velosipēdu ar ātruma pārslēdzējiem, vajadzētu gūt pieredzi ar velosipēdiem, kam ir arī rokas bremzes vai abi bremzēšanas veidi, lai bērns pierastu pie rokas bremzēm un vispār velosipēda kontrolēšanas ar roku. Izvēloties velosipēdu ar rokas bremzēm, jāskatās, lai bērns šīs bremzes varētu viegli satvert un nospiest.

3. Stūres augstums
Zemāks stūres augstums nav īpaši piemērots iesācējiem, jo tas bērnam liekt ieņemt agresīvāku pozu, par daudz nosliecoties uz priekšu. Bērns var ātrāk piekust, turklāt šāda braukšana liek bērnam sasprindzināt kaklu. Stūrei nevajadzētu atrasties arī pārāk augstu, kas ir jau virs bērna gurnu augstuma. Mugurai nevajadzētu būt pilnīgi taisnai, kad bērns ir apsēdies un nolicis rokas uz stūres, jo tas ierobežo kontroli pār velosipēdu un manevrēšanas iespēju. Ideāli, ja stūre ir vidējā augstumā, kas ir aptuveni pie bērna gurniem, kad viņš sēž uz velosipēda. Tad braucot bērna mugura ir tikai nedaudz uz priekšu, rokas ir taisnas un kakla muskuļi nav tik saspringuši. Šādā veidā bērnam tiek nodrošināta lielāka kontrole pār braucamrīku.

4. Svars
Lielākoties pieaugušie brauc ar velosipēdiem, kuru svars ir aptuveni 20% no paša braucēja svara, savukārt bērni parasti brauc ar velosipēdiem, kas sver aptuveni 50% no pašu svara. Ideāli, ja velosipēds tomēr ir vieglāks, zem 40% svara. Tādēļ, izvēloties braucamrīku, mēģini atrast vieglāku modeli, protams, pievēršot uzmanību tam, lai materiāls un visas detaļas būtu kvalitatīvas.

5. Cena
Galu galā tavs budžets ir noteicošais un tev jāmeklē arī savām iespējām atbilstošākais velosipēds. Dārgāki velosipēdi gandrīz vienmēr ir arī kvalitatīvāki, nekā lētākie modeļi, bet tas nenozīmē, ka nav iespējams atrast kvalitatīvus un drošus velosipēdus arī par zemākām cenām. Piemēram, meiteņu un zēnu velosipēdi interneta veikalā 220.lv pieejami dažādā cenu diapazonā, turklāt ļoti labā kvalitātē. Nesatraucies, ja nevari iegādāties dārgāko modeli! Apskati piedāvājumi un noteikti atradīsi, ko meklē arī sava budžeta ietvaros!