BauskasDzive.lv ARHĪVS

Kam obligāti pirmās palīdzības sniegšanas kursi?

Liene Andersone-Kolosova

2018. gada 27. aprīlis 00:00

11
Kam obligāti pirmās palīdzības sniegšanas kursi?

Kursi Latvijā obligāti ir jāiziet autovadītājiem, ieroču nēsātājiem, policistiem un citu profesiju pārstāvjiem, piemēram, auklēm, kuras sniedz individuālus pakalpojumus, kā arī mediķiem, medicīnas studentiem un ar sportu saistītām profesijām. Pasaulē atsevišķās valstīs pirmo palīdzību atsevišķi māca topošajiem vecākiem.

Pirmās palīdzības mācībās, kas ir kursu teorētiskā daļa, skata gan sadzīviskas traumas, gan arī apgūst palīdzību ceļu satiksmes negadījumos, atdzīvināšanas ābeci, iepazīstina ar nepieciešamo aptieciņas saturu un apspriež citus tematus. Par palīdzību tiek uzdoti jautājumi arī teorijas eksāmenos.

Ministru kabineta noteikumi noteic, ka pirmās palīdzības apmācības apliecība ir derīga piecus gadus, kas nozīmē, ka piecu gadu laikā kopš kursu apguves jāiegūst autovadītāja tiesības. Savukārt Eiropas dokumentos sacīts, ka jau pēc trim mēnešiem liela daļa pirmās palīdzības prasmju, kas ir apgūtas, ievērojami samazinās un pēc dažiem gadiem līdzinās nullei. Tāpēc neatliekamās palīdzības mediķi vēlas panākt, ka pirmās palīdzības kursus atkārtoti izietu ik pēc pieciem gadiem.

Apmācību sniedzēja, Latviešu Samariešu apvienība, uzsver, ka zināšanas ik pēc pieciem gadiem vēlams atjaunināt, lai glābējiem būtu vienāda zināšanu bāze.