BauskasDzive.lv ARHĪVS

Mūsā un Mēmelē ielaiž 16 tūkstošus ālantu mazuļu

Artūrs Dulbe

2017. gada 25. oktobris 14:04

890
Mūsā un Mēmelē ielaiž 16 tūkstošus ālantu mazuļu

Otrdien, 24. oktobrī, Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība (BMMB) ar Zivju fonda un novada domes līdzfinansējumu Mūsā un Mēmelē ielaidusi atlikušos 16 400  ālantu mazuļu.

Pirmajā reizē oktobra sākumā mūspuses upju ūdeņi tika papildināti ar 4600 ālantu mazuļiem. Šoreiz ūdenī ielaisti lielāki ālanti no citas audzētavas – «Erico+».

«Likās, ka projektā noteikto skaitu – 21 tūkstoti mazuļu – nedabūsim. Pirmajā piegājienā «Rūjas zivju audzētava» spēja nodrošināt tikai daļu noteiktā skaita. Pēc ilgiem meklējumiem esam atraduši citu piegādātāju, kurš sarūpēja atlikušo skaitu. Šie mazuļi ir lielāki, spēcīgāki un veselīgāki,» stāsta BMMB priekšsēdētājs Valērijs Gabrāns.

Kopumā tika piegādāti 27 maisi mazuļu. Katrā ap pieciem kilogramiem zivju. Bauskas novada Gailīšu pagastā, pie atpūtas kompleksa «Miķelis», Valērijs Gabrāns kopā ar vietējo makšķernieku Egīlu Bulu ūdenī ielaida astoņus maisus. Vēl ālanti tika ielaisti Mūsā, pie gāzes vada Bauskā, un vēl divās vietās Mēmelē.

«Ālanti mūsu upēs dzīvos pusaudžu jeb divus līdz trīs gadus. Atkarībā no lieluma un ekoloģiskā stāvokļa, tie izlems, vai doties augšup vai lejup pa upi. Daudz ko zivju migrācijā nosaka ūdens līmenis. Ālanti dzīvo baros pa 3 – 4 vai pat 8 – 12. Kad tie pieņemas svarā līdz kilogramam, tie izretinās. Mūsu upēs ālanti izaug līdz diviem kilogramiem. Zivs līdz tādam lielumam izaug apmēram trijos gados,» skaidro BMMB priekšsēdētājs.

Ālantiem lielākie ienaidnieki ir līdakas, bet mūsu upju vide tiem ir piemērota. «Pašlaik ālantu mazuļi izjūt pārbrauciena stresu. Visādi citādi ar mazuļiem nekas slikts nenotiks. Ideāli būtu ālantus upēs ielaist siltākā laikā ap septembra sākumu, bet arī pašlaik temperatūra ir pietiekami augsta, lai mazuļi būtu dzīvotspējīgi,» teic V. Gabrāns.