BauskasDzive.lv ARHĪVS

Jaunie mākslinieki Bauskā rod daudz pozitīvu emociju

Vilnis Auzāns

2017. gada 6. jūnijs 00:00

934
Jaunie mākslinieki Bauskā rod daudz pozitīvu emociju

Nedaudz salijuši, atvēsinājušies, bet pozitīvu emociju pildīti pagājušās nedēļas nogalē prom no Bauskas devās simtiem bērnu. Pilsētā divas dienas norisinājās V Latvijas bērnu un jauniešu mākslas un mūzikas festivāls «Toņi un pustoņi».

Aktivitātes bija ne tikai pilsētas kultūras un izglītības iestādēs, bet arī daudzās šādiem mērķiem līdz šim neizmantotās telpās.

Aptur transporta plūsmu
Talantīgie jaunie dziedātāji pieskandināja Sv. Gara luterāņu baznīcu, uzstājās pansionātā «Derpele», novada administrācijas ēkā. Ceturtdienas, 1. jūnija, vakarā Bauskas centrā pieklusa tranzīta transporta duna, jo galvenās pilsētas maģistrāles piepildīja svētku dalībnieku gājiena kolonnas. Pilskalna estrādē, kur skatītāju vietās rīta pusē vēl rosījās strādnieki, novietodami jaunos solus, vakarā izskanēja krāšņs festivāla koncerts «Kašera sapņu fabrika toņos un pustoņos».

Pilskalnā apbalvojumus saņēma tērpu skates uzvarētāji. Galvenā balva aizceļoja uz Siguldas novadu, žūrija uzteica arī Gulbenes 2. vidusskolas kolekciju «Citādā pietura». «Ideja radās mūsu skolas leļļu apģērbu darināšanas pulciņā, kur tapa putni. Tālāk veidojām tērpus, kur pamatā izmantojām džinsu audumu. Kad gatavojām priekšnesumu, radās ideja par puišu iesaistīšanu, pavērsām visu savu uzstāšanos zaļās domāšanas virzienā. Esam priecīgi, ka mūsu ideju saprata,» tā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Gulbenes 2. vidusskolas skolotāja Evita Zālīte.

Tērpu skati Bauskas kultūras centrā, arī tās otro daļu Bauskas pilī vadīja Bauskas Valsts ģimnāzijas vizuālās mākslas skolotājs, aktīvi radošs jaunietis Bruno Bahs. Viņa komentārs: «Radošā brīvība un drosme – tas ir galvenais, lai šādā skatē gūtu panākumus, lai žūrijai par sevi atstātu labu iespaidu. Prieks, ka skolēni ir ne tikai drosmīgi savās fantāzijās un kvalitatīvi izgatavoti ir kostīmi, viņi māk arī tos pārliecinoši demonstrēt.»

Vecākais koris
Pārsteidzoša bija un joprojām Katoļu ielā 1 apskatāma skolēnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieku darbu izstāde. Līdztekus citiem te ir arī Straupes pamatskolas 9. klases skolnieces Sintijas Antones darbs «Straupes koris». Autore «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka pašai patīk kora dziedāšana. Attēlot dziedošo kolektīvu viņa vēlējusies arī tādēļ, ka Straupes korim šogad aprit 150 gadu. Tas ir viens no vecākajiem koriem Latvijā.

Festivālā, kas notiek reizi piecos gados, aicināti piedalīties bērni un jaunieši no visas Latvijas. Lai nokļūtu dalībnieku pulkā, viņiem savas radošās izpausmes jāapliecina novada, pēcāk arī reģiona skatē.

Pārāk maza skatītāju zāle
Citu vidū tiesības vadīt divas saturīgas un interesantas dienas Bauskā bija ieguvuši skolēni no Alūksnes bērnu un jauniešu centra. «Esam ar visu apmierināti. Labi izgulējāmies pilsētas pamatskolā, virtuvē saimniecītes mums gatavoja gardas maltītes. Pasākumu programma ir ļoti daudzveidīga. Vienīgi jūsu kultūras centra zāle ir par mazu. Kad tērpus demonstrēja viena mūsu grupiņa, pārējiem nebija iespējas to redzēt,» par festivālā piedzīvoto stāsta šūšanas pulciņa vadītāja Velga Vimba. Alūksnieši gan objektus ārpus pilsētas neapmeklēja, jo piektdien laikus devās mājup. Līdz Ziemeļlatvijas mazpilsētai ceļā viņiem jāpavada vairāk nekā piecas stundas.

Rīgas pamatskolas «Rīdze» bērni Bauskā nenakšņoja, taču festivāla pasākumos piedalījās abas dienas. «Man vislabāk patika gājiens. Tas bija krāsains un skaļš. Varēja iet pa ielas vidu, un visas mašīnas gaidīja,» stāsta 3. klases skolnieks Olivers Ozoliņš. Interešu izglītības skolotāja Ilze Paseka uzteica iespēju demonstrēt tērpus Bauskas pilī. Atzinīgus vārdus viņa veltīja arī vietējiem policistiem, kuri rīdziniekiem svešajā pilsētā palīdzēja neapmaldīties.

Gods uzstāties pilī
Festivāla «Latvijas toņi un pustoņi» izskaņā «Bauskas Dzīve» uzrunāja Valsts izglītības satura centra interešu izglītības un audzināšanas nodaļas vadītāju Astru Aukšmukstu. Viņa uzteica Bauskas pašvaldību, kā arī Bauskas bērnu un jauniešu centra komandu ne tikai par uzdrīkstēšanos aicināt festivāla dalībniekus pie sevis, bet arī par tā labu organizēšanu.

«Baušķenieki bija parūpējušies, lai festivāla pasākumi ritētu skaistā, unikālā pilsētvidē. Tērpu demonstrēšanu Bauskas pilī skolēni atcerēsies vēl ilgi. Paldies ne tikai Bauskas, bet arī visas Latvijas pedagogiem, kuri iesaistījās šī festivāla norisē un strādāja Bauskā līdz ar saviem audzēkņiem. Lai bērnus un jauniešus ieinteresētu ārpusstundu aktivitātēm, pedagogam jābūt īpaši talantīgam, ar harismu.

Mūsu interešu izglītības pulciņu skolotāji tādi ir. Nedrīkst aizmirst arī vecākus. Bez viņu atbalsta bērni nevarētu sevi tik daudzpusīgi apliecināt. Pēc pieciem gadiem būs nākamais festivāls, gribētāji to rīkot ir. Bauskā šī pasākuma kvalitātes latiņa tika pacelta augstā līmenī, nākamajiem būs ko censties,» festivālu vērtē A. Aukšmuksta.