Bauskā jūlijā būs festivāls «Vivat Curlandia!»

Kurzemes hercogistes mūzikas un mākslas 2. festivāls «Vivat Curlandia!» Bauskā notiks no
15. līdz 16. jūlijam.
Pērn festivālu kopā ar Rīgas Senās mūzikas centru organizēja Bauskas pils muzejs, bet šogad to rīko galvenais producents un festivāla mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs sadarbībā ar Bauskas kultūras centru un Bauskas pils muzeju. Vairākums koncertu notiks pilī.
Baušķeniekiem lētākas biļetes
«Bauskas Dzīve» tikās ar galveno producentu Māri Kupču, kurš ir Rīgas Senās mūzikas centra vadītājs un Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras vadītājs, un viņa palīdzi Lauru Šarovu.
Stāsta Laura: «Pavisam būs desmit koncerti Bauskas pilī, Svētā Gara luterāņu baznīcā un Bauskas kultūras centra lielajā zālē, kur paredzēts 17. gadsimta itāliešu komponista Džūlio Kačīni operas «Eiridīke» iestudējums. Bauskas Rātsnamā festivāla koncerti šogad nenotiks.
Savukārt Māris Kupčs informē par patīkamu jaunumu. Bauskas novada iedzīvotājiem, kuri iegādāsies biļetes Bauskas kultūras centra vai pils muzeja kasē, tiks piemērota 20 procentu cenas atlaide. Pērkot biļetes internetā, atlaide nav paredzēta. «Festivāla rīkošanai esam saņēmuši finansējumu no Bauskas novada domes, tāpēc cenšamies, lai vietējiem nodokļu maksātājiem par koncertu apmeklējumu būtu jātērējas mazāk. Bauskas pils zāles ir ļoti mazas, tādēļ aicinu iegādāties biļetes jau tagad. Festivālu finansiāli atbalsta arī Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA «Musica Baltica» un citas institūcijas, skaidro Māris Kupčs.
Īpašie viesi no Francijas un Spānijas
Senās mūzikas programma šogad būs aizraujoša. Koncertos uzstāsies gan pazīstami Latvijas sastāvi, gan ārvalstu izpildītāji. Bauskā ieradīsies Parīzes Viduslaiku institūta leģendārais senās mūzikas ansamblis «Alla Francesca», ko vada Brižeta Lesnē. Uzstāsies arī ļoti interesants duets «Eloqventia» no Spānijas. Viens dalībnieks spēlē dažādas viduslaiku flautas, bet otrs – perkusijas. Tie ir ļoti augstas klases mūziķi, komentē Laura Šarova.
Bauskā koncertēs arī starptautisks jauno izpildītāju sastāvs «Neymann Ensemble», kura vadītājs ir Austrijā studējošais latvietis Ernests Neimanis. Pagājušā gada festivālā «Vivat Curlandia!» ansamblis muzicēja Bauskas pilī. Ernests Neimanis un viņa dzīvesbiedre sniedza arī klavesīna dueta koncertu. Jauno programmu «Dzīves svinēšana» festivālā rādīs Bauskas pils muzeja seno deju grupa «Galms».
«Neymann Ensemble» programmā piedalīsies arī Valmieras drāmas teātra aktieris Ivo Martinsons. Viņš lasīs Šekspīra sonetus. Koncertuzvedums notiks Bauskas pils pagalmā. Pirmo reizi festivālā uzstāsies Lietuvas senās mūzikas izpildītāji. Tā ir grupa, ko vada jauns Viļņas mūziķis Vilims Norkuns. Šogad viņš bija Biržu pirmā baroka mūzikas festivāla mākslinieciskais vadītājs. Festivālā piedalījās arī baroka orķestris «Collegium Musicum Riga» un solisti. Komentē orķestra vadītājs Māris Kupčs: «Biržu baroka festivālā nodibinājām profesionālus kontaktus ar mūziķiem un festivāla iniciatoriem no Biržu mūzikas skolas un Biržu muzeja. Pašlaik Lietuvā norisinās līdzīgi procesi, kādi Latvijā bija pirms desmit un vairāk gadiem, – ir ļoti liela interese par seno mūziku, tiek veidoti jauni ansambļi, meklēta sadarbība ar citu valstu izpildītājiem.»
Operas izrāde sveču gaismā
Baroka orķestris «Collegium Musicum Riga» ir iestudējis jaunu programmu «1704», ko izpildīs gan Bauskā, gan Baha mūzikas festivālā Lionā. Vadošā soliste ir Ilze Grēvele, kura pērn festivālā «Vivat Curlandia!» piedalījās gan operas «Orfejs» iestudējumā, gan koncertos Bauskas pilī.
Programmā «1704» skanēs Ziemeļu kara laika mūzika. Baroka orķestris izpildīs arī J. S. Baha 1704. gadā komponēto skaņdarbu – veltījumu brālim obojistam pirms viņa došanās uz Livoniju. Izcilā komponista brālis bija militārā ansambļa mūziķis.
Bauskas kultūras centra zālē sveču gaismā un bez skaņu pastiprinātājiem notiks Dž. Kačīni operas «Eiridīke» izrāde. Tas ir veltījums Anrī IV kāzām ar Mariju Mediči – Burbonu dinastijas ciltsmāti. Iestudējuma veidošanas nianses atklāj Māris Kupčs: «Izrādē piedalīsies Eiropas Baroka akadēmijas jaunās paaudzes talantīgākie solisti. Baroka akadēmija ir starptautiska sadarbības institūcija, kurā pārstāvētas daudzas Eiropas valstis, arī Latvija. Mūziķu komanda ieradīsies Latvijā jūnijā, lai Rīgā un Bauskā sāktu iestudēt operu. Dalībniekiem notiks meistarklases, kuras vadīs baroka arfiste, retorikas un vēsturisko žestu speciāliste Jekaterina Antoņenko. Operas izrādē piedalīsies Latvijas solisti Ilze Grēvele, Rinalds Kandalincevs, baroka koris, kā arī muzicēs viola da gamba izcilais virtuozs Anatolijs Grindenko – Maskavas Patriarhijas kora vadītājs.
Visai neparasta būs festivāla atklāšana 15. jūlijā brīvā dabā. Bauskas tautas teātra trupa Edvīna Hegenbarta vadībā skatītājiem piedāvās improvizētu izrādi «Žūpu Bērtulis» pļaviņā pie Bauskas pils.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»