Puse startējuši arī iepriekšējās vēlēšanās

Kandidātu dosjē. «Vienotība» Bauskā nāk ar zināmiem uzvārdiem.
Partija «Vienotība» pašvaldību vēlēšanām Bauskā pieteikusi nepilnu sarakstu – tikai 16 kandidātus, kuru vidējais vecums ir 48,5 gadi. Astoņi no viņiem startēja arī iepriekšējās vēlēšanās, taču deputāta amatu ieguva tikai četri. Laikā no iepriekšējām vēlēšanām partiju pametusi tās ilggadējā Bauskas nodaļas vadītāja, kura tagad kandidē citā sarakstā. Acīmredzot pārdomājis un politikā sevi atkal vēlas apliecināt Jānis Feldmanis, kurš pagājušajā sasaukumā daudziem par pārsteigumu nolika mandātu un politiskajās aktivitātēs vairs neiesaistījās. Visi kandidāti deklarējuši dzīvesvietu Bauskas novadā. Mārtiņš Ozols un Vadims Kuzmičs nav norādījuši savu tautību. Interesanti, ka pirms četriem gadiem V. Grigorjeva bija atzinusi sevi par krievieti, taču šogad tautības ieraksta vietu Centrālās vēlēšanu komisijas anketā atstājusi tukšu.
Kandidē arī pārstāvji no divām ģimenēm: Guna Gausiņa-Šļahota ar dēlu Kasparu Jansonu un Iveta Ozola ar dēlu Mārtiņu Ozolu. Lielākajai daļai kandidātu ir augstākā izglītība, ir viena studente, viens kandidāts pēc vidusskolas mācības nav turpinājis, bet sācis darba gaitas.
1.Uldis Kolužs
Dzimis 1959. gadā. Partijas «Vienotība» biedrs. Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 1987. gadā ieguvis inženiera-mehāniķa diplomu, ir pasažieru pārvadājumu uzņēmuma SIA «Aips» valdes priekšsēdētājs. Pārstāvot partiju «Jaunais laiks» (JL), bijis deputāts Bauskas pilsētas domē, pirms četriem gadiem kandidēja uz Bauskas novada mēra amatu, taču ieguva tikai četras balsis. 2013. gadā startējis arī Saeimas vēlēšanās. Domes sēdēs strādājis konstruktīvi. Lai arī sākotnēji tika pieskaitīts opozīcijai, tomēr nav ļāvies ne populismam, ne citādi domājošo aizskarošai kritikai. Aktīvi darbojas uzņēmēju klubā «Bauska `97».
Deputāta amatā pērn nopelnījis 3532 eiro, savukārt, vadot «Aips» un arī «Bauskas autoostu», algā un dividendēs kopā saņēmis 30 964 eiro. VID deklarācijā uzrādījis arī 19 256 eiro lielas parādsaistības. Salīdzinot ar 2015. gadu, tās sarukušas par vairāk nekā diviem tūkstošiem eiro.
2. Lauris Ropājs
Dzimis 1979. gadā. Ir «Vienotības» biedrs. Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) 2004. gada absolvents, strādā akciju sabiedrībā «Latvijas Valsts meži». Pērn šajā a/s nopelnījis 22 930 eiro. Uzrādījis 18 700 eiro bezskaidras naudas uzkrājumus, L. Ropājam ir arī 63 900 eiro lielas parādsaistības. Pašvaldību vēlēšanās «Vienotības» sarakstā ar 13. numuru kandidējis arī pirms četriem gadiem. Šogad partijas Bauskas nodaļas sēdēs, spriežot par vēlēšanu saraksta līderi, viņš ticis minēts līdz ar U. Kolužu. Sabiedriskajās aktivitātēs vairāk sāka izpausties, kad izraisījās diskusijas par dzelzceļa maģistrāles «Rail Baltica» trases novietojumu Bauskas pievārtē. Aktīvi iestājās par līnijas izbūvi tālāk no savas privātmājas Vecsaules pagastā.
3. Vera Grigorjeva
Dzimusi 1954. gadā. «Vienotības» biedre. Augstākā pedagoģiskā izglītība iegūta Latvijas Universitātē (LU). Kopš 1982. gada ir Bauskas 2. vidusskolas direktore. 2009. gadā ieņēmusi novada domes deputātes amatu, startējot no Pilsoniskās savienības (PS) saraksta, pirms četriem gadiem kandidēja «Vienotības» listē. 2005. gadā vēlējās kļūt par Bauskas pilsētas domes deputāti, startējot partijas «Latvijas ceļš» sarakstā, taču netika ievēlēta.
Vadot 2. vidusskolu, pērn nopelnījusi 20 150 eiro, par deputātes darbu saņēmusi 3250 eiro. Pensijā un pensiju fondos pērn saņēmusi 6663 eiro. Pildot deputātes pienākumus, aktīvi iestājusies par pilsētas skolu attīstību.
4. Jānis Rumba
Dzimis 1954. gadā. Latvijas Valsts universitātes (LVU) 1978. gada absolvents, Bauskas pilsētas pa-matskolas direktors kopš 2009. gada. Pērn direktora algā saņēmis 16 380 eiro, kā deputāts nopelnījis 3434 eiro. No JL saraksta 2009. gadā ievēlēts novada domē. J. Rumba tika izvirzīts mēra amatam, taču tā iegūšanai pietrūka vienas balss. No JL sarak-sta 2005. gadā kandidēja Bauskas pilsētas domē, taču vēlētāju atbalstu neieguva.
5. Guna Gausiņa-Šļahota
Dzimusi 1969. gadā, ir «Vienotības» biedre. LLU apguvusi darba aizsardzības speciālistes amatu. Šo pienākumu pilda vairākās valsts iestādēs un privātajos uzņēmumos. Pašvaldību vēlēšanās kandidējusi gan 2009., gan 2013. gadā, taču netika ievēlēta. No 2001. līdz 2007. gadam strādājusi par Griķu pamatskolas direktori. Sabiedriski politiskajās aktivitātēs pēdējā laikā īpaši nav izpaudusies.
6. Dina Romanovska
Dzimusi 1977. gadā. No 2016. gada maija ir «Vienotības» Bauskas nodaļas vadītāja. Vadības un sociālā darba augstskolas «Attīstība» absolvente. Strādā par sociālo darbinieci Bauskas novada sociālajā dienestā. Vasarās D. Romanovska iesaistījusies nometņu organizēšanā un vadīšanā bērniem.
7. Indulis Pētersons
Dzimis 1959. gadā, «Vienotības» biedrs. 2009. gadā kandidēja pašvaldības vēlēšanās JL sarakstā, 2013. gadā «Vienotības» sarakstā, taču netika ievēlēts. Beidzis Rīgas Politehnisko institūtu, ir SIA «Iveta» vadītājs. I. Pētersons vairākus gadus vada uzņēmēju klubu «Bauska `97». VID rodama informācija, ka SIA «Iveta» ir 1349 eiro liels ilgstošs nodokļu parāds.
8. Iveta Ozola
Dzimusi 1967. gadā, ir «Vienotības» biedre. Vadības un sociālā darba augstskolā «Attīstība» 2014. gadā ieguvusi profesionālo maģistres grādu sociālajā darbā. Strādā par sociālo darbinieci Bauskas novada sociālajā dienestā. Sabiedriski politiskajās aktivitātēs sevi nav apliecinājusi.
9. Kaspars Jansons
Dzimis 1989. gadā, ir «Vienotības» biedrs. Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā «RISEBA» 2014. gadā ieguvis darba aizsardzības speciālista diplomu. Pašlaik strādā mātes G. Gausiņas-Šļahotas vadītajā firmā par darba aizsardzības un ugunsdrošības speciālistu. Pirms pāris gadiem Bauskā sāka savu privāto biznesu, taču neveik-smīgi. Sabiedriski politiskajās aktivitātēs līdz šim sevi nav apliecinājis.
10. Valts Linde
Dzimis 1969. gadā. LLU ieguvis ekonomista izglītību, ir SIA «Bērzkalni» valdes priekšsēdētājs. Aktīvi darbojas uzņēmēju klubā «Bauska `97». 2009. gadā no PS saraksta kandidēja Bauskas novada domes vēlēšanās. VID datubāzē skatāms, ka V. Lindes vadītajam uzņēmumam 2017. gada 7. maijā bija fiksēts 986 eiro nodokļu parāds. Lielāki vai mazāki nodokļu parādi uzņēmumam dažkārt bijuši arī iepriekš.
11. Dinija Kalēja
Dzimusi 1997. gadā. Absolvējusi Rīgas Valsts 1. ģimnāziju, saņemot Ministru prezidenta Māra Kučin-ska parakstītu atzinības rakstu. Pašlaik studē Rīgas Stradiņa universitātē. Sabiedriski politiskajās aktivitātēs Bauskā sevi līdz šim nav apliecinājusi.
12. Vadims Kuzmičs
Dzimis 1980. gadā. Biznesa augstskolā «Turība» ieguvis bakalaura grādu tiesību zinātnēs un juriskonsulta kvalifikāciju. Ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļas komandieris. Strādā arī par ēku un teritorijas uzraugu sporta centrā «Mēmele», lasa lekcijas Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā. Par darbu VUGD pērn nopelnījis 14 731 eiro, uzrauga alga bijusi 6602 eiro. Par lektora darbu pērn viņam samaksāti 83 eiro. VID deklarācijā norādījis 32 310 eiro lielas parādsaistības. Vēlēšanās līdz šim nav kandidējis, arī sabiedriski politiskajās aktivitātēs sevi nav apliecinājis.
13. Uldis Biķernieks
Dzimis 1953. gadā. 1978. gadā neklātienē absolvējis Kaļiņingradas jūrskolu. U. Biķernieks ir iepakojumu ražošanas uzņēmuma SIA «Scandivac» (nevis kā iesniegts CVK – SIA «Scandinavic») valdes priekšsēdētājs. Zināms kā darbīgs novada uzņēmējs, sabiedriski politiskajās aktivitātēs līdz šim nav izpaudies.
14. Raimonda Ribikauska
Dzimusi 1962. gadā, ir «Vienotības» biedre. Bulduru sovhoztehnikumā izmācījusies par agronomi-dārzkopi. Strādā SIA «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs» Dobeles konsultāciju birojā par uzņēmējdarbības konsultanti. Ir aktīva sabiedriskajā darbā. Raimonda Ribikauska vada biedrību «Bauskas lauku sieviešu klubs «Apvārsnis»», kā arī nodibinājumu «Latvijas Lauku sieviešu uz-ņēmējdarbības atbalsta fonds». 2009. gadā pašvaldību vēlēšanās kandidēja no PS saraksta, pirms četriem gadiem bija «Vienotības» listē. Deputātes pienākumus līdz šim nav veikusi.
15. Mārtiņš Ozols
Dzimis 1989. gadā, ir «Vienotības» biedrs. 2008. gadā pabeidzis Uzvaras vidusskolu, pašlaik strādā par traktoristu SIA «Uzvara-lauks». Sabiedriskajos procesos līdz šim nav aktīvi iesaistījies.
16. Jānis Feldmanis
Dzimis 1959. gadā, ir «Vienotības» biedrs. LLA 1982. gada absolvents, apguvis mežizstrādes inženiera profesiju. Pašlaik strādā par projektu vadītāju SIA «Virmo». J. Feldmanim ir liela pieredze pašvaldību darbā. Bijis Ceraukstes pagasta padomes priekšsēdētājs, Bauskas novada domes deputāts, 2010. gadā ievēlēts par domes priekšsēdētāja vietnieku. 2013. gadā ievēlēts novada domē no «Vienotības» saraksta, bet jau 2014. gada septembrī, paužot vēlmi pievērsties pamatprofesijai, viņš nolika deputāta mandātu. Pēc tam politiskajās un sabiedriskajās aktivitātēs novadā nav izpaudies.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»