BauskasDzive.lv ARHĪVS

Vairākums listē – vietējās pašvaldības darbinieki

Artūrs Dulbe

2017. gada 26. maijs 00:00

395
Vairākums listē – vietējās pašvaldības darbinieki

Kandidātu dosjē. Rundāles novadā pašvaldību vēlēšanās startē viens saraksts – «Cilvēkiem un zemei».

Rundāles novads ir vienīgā Latvijas pašvaldība, kur vēlēšanām iesniegts tikai viens kandidātu saraksts. Vietējie ļaudis to skaidro ar aizņemtību, niecīgu iedzīvotāju skaitu, nespēju konkurēt ar pozīcijas deputātiem, daži šajā situācijā vaino apvienības «Cilvēkiem un zemei» līdera Aivara Okmaņa autoritārisma izpausmes.

Iepriekšējās, 2013. gada pašvaldību vēlēšanās bija trīs saraksti: «Mēs savam novadam», «Vienoti novadam» un «Cilvēkiem un zemei». Pirmais ieguva divas deputātu vietas, otrais – vienu, pēdējais – sešas. Viens deputāts šogad «pārmeties» uz citu sarakstu – Māris Leitlants iepriekš pārstāvēja sarakstu «Mēs savam novadam».

Deputātu kandidātu saraksts ir līdzīgs 2013. gadā veidotajam. Jānis Beķeris un Ralfs Šastakovičs šogad vairs nekandidē, taču vēlēšanās sevi pirmoreiz piesaka gados jaunais Arnolds Auza. Sarakstā «Cilvēkiem un zemei» iekļauti galvenokārt novada domes darbinieki.

1. Aivars Okmanis
Dzimis 1959. gadā. Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā ieguvis inženiera-mehāniķa kvalifikāciju. Savulaik strādājis Saulaines tehnikumā par pasniedzēju. Kopš 1994. gada ir Rundāles pagasta vadītājs, no 2009. gada – novada domes priekšsēdētājs. Pārliecinoši ievēlēts divās iepriekšējās novada domes vēlēšanās. Visticamāk, tā notiks arī šoreiz. Mērķtiecīgs, novadu un tā ļaudis pārzinošs, dažkārt autoritārs vadītājs. Atvērts komunikācijā ar plašsaziņas līdzekļiem.
A. Okmanis ir arī Latvijas Pašvaldību savienības valdes loceklis.
Valsts amatpersonu deklarācijā norādījis, ka pērn par novada domes vadīšanu saņēmis 31 599 eiro. No Lauku atbalsta dienesta ieskaitīti 1034,20 eiro. «SEB bankā» uzkrāti 17 502,35 eiro. Priekšsēdētājam ir 21 514,15 eiro parādsaistības.

2. Inta Klīve
Dzimusi 1951. gadā. Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā ieguvusi inženieres-zemes ierīkotājas izglītību. Rundāles novada domes priekšsēdētāja vietniece. Daudzus gadus darbojusies politikā, pildījusi Rundāles pagasta padomes deputātes, izpilddirektores pienākumus, četrus gadus vadījusi domes attīstības nodaļu.
Pildot novada domes priekšsēdētājas vietnieces pienākumus, pērn nopelnījusi 23 402,19 eiro. Uzkrājumus un parādsaistības deklarācijā nav norādījusi.
 
3. Nauris Brūvelis
Dzimis 1973. gadā. Latvijas Lauksaimniecības universitātē ieguvis agronoma diplomu. Ir SIA «NJD» valdes priekšsēdētājs, nodarbojas ar graudaugu audzēšanu.
Pirmo reizi Rundāles novada pašvaldību vēlēšanās kandidēja 2009. gadā no saraksta «Cilvēkiem un zemei», netika ievēlēts. 2009. – 2013. gadā vadīja Viesturu pagasta pārvaldi. Deklarācijā uzrādītas parādsaistības – 19 961 eiro.

4. Sandra Kerēvica
Dzimusi 1965. gadā. Medicīnas skolā ieguvusi feldšeres kvalifikāciju, Latvijas Kristīgajā akadēmijā izmācījusies par karitatīvā sociālā darba speciālisti. 2015. gadā absolvējusi Ekonomikas un kultūras augstskolu, iegūstot kultūras iestādes vadītājas diplomu.
Svitenes pagasta biedrības «Pīlādzis» valdes locekle. Amatpersonu deklarācijā S. Kerēvica savā īpašumā norādījusi divus dzīvokļus Svitenes pagastā un 2007. gadā ražotu automobili «Mercedes Benz».
Pašlaik strādā pašvaldībā par kultūras nodaļas vadītāju. 2013. gada vēlēšanās ievēlēta domē no saraksta «Cilvēkiem un zemei». 2014. gada jūlija vidū Rundāles novada amatpersonas lēma par viņas atteikšanos no deputātes pilnvarām pirms termiņa. Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz S. Kerēvicas iesniegumu par deputātes mandāta nolikšanu personisku apsvērumu dēļ.

5. Ludmila Knoka
Dzimusi 1962. gadā. Latvijas Valsts universitātē 1984. gadā ieguvusi juristes diplomu. 2009. gadā Latvijas Universitātē iegūts maģistra grāds vides zinībās.
Līdz šī gada 1. aprīlim vadīja Rundāles novada domes Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centru, kopš 27. aprīļa ir bezdarbniece. L. Knoka ir Rundāles pagasta zemnieku saimniecības «Zemikss» īpašniece. 2013. gada pašvaldību vēlēšanās kandidēja pirmo reizi un domē tika ievēlēta. Viņa ir viena no Mežotnes pilskalna infrastruktūras sakārtošanas iniciatorēm un projektu autorēm.

6. Aelita Ramane
Dzimusi 1965. gadā. Daugavpils Pedagoģiskajā universitātē izmācījusies par sākumskolas skolotāju, Latvijas Universitātē iegūts maģistra grāds sociālajās zinātnēs. 2013. gada pašvaldību vēlēšanās kandidēja pirmo reizi un tika ievēlēta.
Kopš 2009. gada ir Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja. Vietējie iedzīvotāji Aelitu Ramani dēvē par uzticības personu, kam izstāstīt sāpi, vērojumus vai idejas par novada attīstību. Bieži rīko dažādus pasākumus vietējiem iedzīvotājiem, vairākus gadus nodrošina Zemgales stāstnieku festivāla rīkošanu Rundālē, Pilsrundāles bibliotēka ir pirmā no 19 UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas «Stāstu bibliotēkām» no 2009. gada.

7. Anda Liškauska
Dzimusi 1958. gadā. 1980. gadā absolvējusi Liepājas Valsts pedagoģisko institūtu, izmācījusies par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Kopš 2007. gada ir Pilsrundāles vidusskolas direktore, ilggadēja Rundāles pagasta un novada domes deputāte.
A. Liškauska pašvaldību vēlēšanās kandidēja jau 2001. gadā un tika ievēlēta. 2005. gadā viņa nekandidēja, 2009. gada pašvaldību vēlēšanās kandidēja, bet netika ievēlēta. 2013. gada vēlēšanās A. Liškauska kandidēja, bet netika ievēlēta. Kad Jānis Beķeris nolika deputāta mandātu, viņa ieguva deputātes vietu šajā domē.

8. Vitālijs Bļinkovs
Dzimis 1971. gadā. Radiotehnikas mehāniķa-atslēdznieka profesiju apguvis Gorkijas profesionālajā vidusskolā. Kopš 2013. gada vada Viesturu pagasta pārvaldi.
Pašvaldību vēlēšanās piedalījās 2009. gadā no saraksta «Mēs savam novadam», bet netika ievēlēts, pagājušajās vēlēšanās startēja no saraksta «Cilvēkiem un zemei», paliekot pirmspēdējais.

9. Māris Leitlants
Dzimis 1980. gadā. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas absolvents, ieguvis izglītības zinātņu bakalaura grādu sportā.
Pašvaldību vēlēšanās piedalījās arī pērn no saraksta «Mēs savam novadam», bet netika ievēlēts. 2009. gada vēlēšanās nepiedalījās, bet 2005. gadā startēja no Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas, paliekot aiz strīpas – trešais.
SIA «Pīlādžlauki», kas nodarbojas ar lauksaimniecību, valdes loceklis. Viņš ir Rundāles novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes priekšsēdētājs.

10. Arnolds Auza
Dzimis 1991. gadā. Rīgas Tehniskajā koledžā ieguvis automehāniķa izglītību, pašlaik mācās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē. Pašnodarbinātais, jauniešu biedrības Svitenē «Mums pieder pasaule» valdes priekšsēdētājs. Mašīnu atjaunošanas meistars.

11. Marija Abramčika
Dzimusi 1958. gadā. Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā apguvusi sabiedriskās attiecības. Vada Rundāles novada domes finanšu un investīciju nodaļu. Deklarācijā uzrādījusi 19 254,13 eiro bezskaidras naudas uzkrājumu a/s «Swedbank». Pērn pārdots īpašums par 44 tūkstošiem eiro. Ir parādsaistības – 68 tūkstoši eiro.

12. Vēsma Veģere
Dzimusi 1965. gadā. Latvijas Valsts universitātē 1988. gadā ieguvusi inženieres-ekonomistes izglītību, 2001. gadā – maģistra grādu sociālajās zinātnēs. Zemnieku saimniecības «Urštēni» vadītāja, SIA «Z.D.P» finanšu direktore.
2013. gada vēlēšanās startēja no saraksta «Cilvēkiem un zemei», netika ievēlēta, 2009. gadā no tā paša saraksta V. Veģeri ievēlēja domē. Kandidāte akcentē, ka pēc šīm vēlēšanām pastāv risks par izpildvaras un lēmējvaras vēl ciešāku saplūšanu, jo tik daudzas personas sarakstā ir novada pašvaldības darbinieki.