BauskasDzive.lv ARHĪVS

Ar ambīcijām par ietekmes palielināšanu

Silva Liepa

2017. gada 23. maijs 00:00

352
Ar ambīcijām par ietekmes palielināšanu

Nacionālā apvienība iepriekšējās vēlēšanās Bauskā ieguva četras deputātu vietas. Partija panāca sava pārstāvja Raita Ābelnieka iesēšanos mēra krēslā. Gatavojoties šīm vēlēšanām, partijas pārstāvji sociālajā vidē izplatījuši vēsti ar apņemšanos startēt vēl labāk, iegūt vismaz sešas deputātu vietas un saglabāt mēra amatu.

Kandidātu sarakstā līderi vairumā palikuši tie paši. Listes pirmie septiņi kandidāti par deputātiem vēlējušies būt arī pirms četriem gadiem. NA kandidāti vairāk nekā citos sarakstos ir vienas ģimenes cilvēki. Ir priekšsēdētāja R. Ābelnieka ģimene, ir Pastoru ģimene – vīrs un sieva. Sarakstu noslēdz Kitija Vīgupa, kuras dzīvesdraugs startē citā sarakstā, taču NA listē ir māsasvīrs. Vai tam būs pozitīvs efekts un politiķi būs līdzās ne tikai ģimenē, bet arī deputātu krēslos, to noteiks vēlētāji.

Astoņi no 20 kandidātiem ir partijas biedri. Lielākai daļai kandidātu ir augstākā izglītība, diviem tikai vidējā.

1. Raitis Ābelnieks
Dzimis 1963. gadā. Kandidāts ar vispieredzējušāko politiskās darbības bagāžu. Bijis deputāts Bauskas pilsētā, divas reizes lūkojis pēc Saeimas deputāta krēsla.

Lepošanos ar jaunpiebaldzēna izcelsmi apliecina, tērpjoties šī novada tautas tērpā. Pēc Jaunpiebalgas vidusskolas beigšanas mācījies Rūjienas 5. profesionāli tehniskajā skolā, Latvijas Valsts Universitātē apguvis vēsturnieka specialitāti. Strādājis par pedagogu Bauskā, Īslīcē, arī Minsteres latviešu ģimnāzijā Vācijā. Ir NA biedrs un Bauskas nodaļas vadītājs. Pērn otrreiz laulājies.

Bauskas novada domē pagājušajā gadā nopelnījis 33 090 eiro, citi ienākumi VID deklarācijā nav uzrādīti. R. Ābelniekam ir 9901 eiro lielas parādsaistības. Šogad 500 eiro ziedojis savai partijai.

Vadot Bauskas novada domi, ir gan izpelnījies vēlētāju atzinību par aktīvu līdzdalību dažnedažādos pasākumos, gan arī pārmetumus par neuzņēmību, nespēju novērst nepilnības domes darbā. Opozīcija 2014. gada rudenī centās viņu atstādināt no amata, bet nesekmīgi.

2. Inita Nagņibeda
Dzimusi 1968. gadā. Ir NA biedre. Liepājas Pedagoģiskajā institūtā izmācījusies par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Bauskas sākumskolā pašlaik ir direktores vietniece, novada domē vada izglītības, kultūras un sporta lietu komiteju. Par darbu novada domē pērn nopelnījusi 4104 eiro, direktores vietnieces amatā alga bija 14 935 eiro.

I. Nagņibeda aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē, tostarp vadot dažādus pasākumus. Par tiem pērn saņemti honorāri – vairāk nekā 740 eiro. Par ieguldīto darbu no pašvaldības iegūts arī 236 eiro dāvinājums.

3. Voldemārs Čačs
Dzimis 1957. gadā. Ir NA biedrs. Mācījies Varakļānu vidusskolā, pēc tam Rīgas Celtniecības tehnikumā, augstāko inženiera-celtnieka izglītību ieguvis Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā (LLA). Saimnieciskajā darbā pašvaldībā sevi apliecinājis jau ilgāku laiku, pirms četriem gadiem pirmo reizi pretendējis uz deputāta amatu un no astotās vietas sarakstā pakāpies uz otro.

Kļūstot par deputātu, radās problēmas apvienot šo amatu ar darbu administrācijas saimnieciskajā nodaļā. Tika veiktas izmaiņas nolikumā, kas V. Čačam ļauj būt gan deputātam, gan administrācijas speciālistam. Par to, kā arī par tehniskām nepilnībām dokumentu noformēšanā izpelnījies opozīcijas deputātu pārmetumus. Notikušo izvērtējot, KNAB V. Čačam piemēroja naudas sodu.

Strādājot pašvaldībā, V. Čačs pērn nopelnīja 18 481 eiro. 2016. gadā ieguvis Bauskas novada Goda pilsoņa titulu, par ko saņēma gan 194 eiro naudas balvu, gan opozīcijas pārmetumus.

4. Jānis Dūmiņš
Dzimis 1984. gadā. Mācījies Bauskas vakara vidusskolā, kultūras menedžera diplomu ieguvis Latvijas Kultūras koledžā. Ir Bauskas kultūras centra (BKC) direktors, biedrības «Par pozitīvu sabiedrību» valdes loceklis, arī SIA «Medo» valdes loceklis un likvidators.

BKC direktora amatā pērn nopelnījis 8415 eiro, no Latvijas Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras saņēmis 175 eiro honorāru. J. Dūmiņš deklarējis 7773 eiro lielas parādsaistības.

Ir NA biedrs, iesaistās partijas rīkotajās aktivitātēs. 2013. gada pašvaldību vēlēšanās NA sarakstā startēja ar 20. numuru. Vadot BKC, līdztekus pozitīvām atsauksmēm saņēmis arī pārmetumus par jaunu ideju trūkumu, kūtrumu un formālismu kultūras dzīves daudzveidošanā.

5. Daira Zemture
Dzimusi 1967. gadā. Latvijas Universitātē ieguvusi juridisko izglītību. Ir SIA «D. Zemtures birojs» valdes priekšsēdētāja. Agrāk pildījusi juristes pienākumus Bauskas pilsētas domē. 2013. gada pašvaldību vēlēšanās kandidātu sarakstā bija ar 11. kārtas numuru. Citādi sabiedriski politiskajās aktivitātēs sevi nav apliecinājusi.

6. Ainārs Pastors
Dzimis 1966. gadā. Latvijas Mākslas akadēmijas 1994. gada absolvents. Ir SIA «Reklāmas dizaina darbnīca», kā arī kultūras vēstures biedrības «Galms» valdes loceklis.

Deputātu kandidātu sarakstos pašvaldību vēlēšanās ir kopš 2005. gada, kad viņa uzvārds lasāms partijas «Latvijas ceļš» listē. No šī paša saraksta kandidēja arī 2009. gadā, bet 2013. gadā ar 10. kārtas numuru bija NA kandidātu sarakstā. Par deputātu līdz šim nav ievēlēts.

7. Ieva Bronko-Pastore
Dzimusi 1978. gadā. Ir NA biedre. Rīgas 5. arodvidusskolā izmācījusies par grāmatu apdarinātāju, savukārt 2004. gadā Juridiskajā koledžā apguvusi jurista palīdzes profesiju. Ir lietvede Bauskas 2. vidusskolā. Jaunu ideju un darbošanās rosinātāja biedrībā «Bauskas vecpilsēta», kurā ir valdes priekšsēdētāja. Par jauku tradīciju kļuvušie Pagalmu svētki vecpilsētā ir viņas vadībā izloloti un īstenoti. Dalībniece Bauskas pils seno deju grupā «Galms», valdes priekšsēdētāja vietniece kultūras vēstures biedrībā «Galms».
 
8. Gints Druseiks
Dzimis 1989. gadā. Pēc Īslīces vidusskolas beigšanas studējis Jelgavā Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), taču augstākās izglītības diploms nav iegūts. Ir NA biedrs, darbīgs jaunais uzņēmējs. Pērn par to ieguvis galveno balvu konkursā «Sējējs». Vēlēšanās kā kandidāts nav startējis.

G. Druseika ievērojamākais īstenotais biznesa projekts ir SIA «Jaunkrasts», kas tika izveidots kā Baltijā lielākais galda biešu pārstrādes uzņēmums. Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtajā anketā G. Druseiks sevi norādījis par tā īpašnieku un valdes locekli. Diemžēl uzņēmējdarbībā ir daudz problēmu. VID elektroniskajā datubāzē SIA «Jaunkrasts» uz šī gada 7. maiju ir 104 960 eiro liels nodokļu parāds, kas veidojies ilgstošā laika posmā.

9. Anita Dzelzkalēja
Dzimusi 1977. gadā. Pēc Elejas vidusskolas beigšanas ieguvusi bakalaura grādu dārzkopībā LLU. Ir profesionālā maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā, LLU ieguvusi arī būvinženieres kvalifikāciju. Pašlaik ir valdes locekle SIA «Agitis», kam pieder atpūtas komplekss «Rožmalas». Ir biedrības «Jauniešu akadēmija «Pacelt pasauli»» valdes locekle. Politikā līdz šim nav aktīvi iesaistījusies.

10. Didzis Paegle
Dzimis 1968. gadā. Ir divas augstākās izglītības: LLA ieguvis inženiera-mehāniķa diplomu, Rīgas Tehniskajā universitātē izmācījies par ekonomistu. D. Paegle strādā par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Saimniecības departamenta apsaimniekošanas un apgādes nodaļas vadītāju. Šajā amatā pērn nopelnījis 18 889 eiro. Ir Latvijas Ūdensmotosporta federācijas valdes loceklis. Daudz darījis, lai Bauskas ūdensmotosporta komanda «Mēmeles sports» viņa vadībā kļūtu par līderi Latvijā.

Pašvaldību vēlēšanās NA sarakstā ar 13. kārtas numuru startēja arī pirms četriem gadiem, taču netika ievēlēts.

11. Ligita Ābelniece
Dzimusi 1968. gadā. Ir NA biedre. Sākotnēji izmācījusies par sieviešu virsdrēbju drēbnieci, 2010. gadā LLU ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu ekonomikā. Ir zemnieku saimniecības «Jaunsenči» pārvaldniece. Līdz šim politiskās aktivitātēs nav īpaši iesaistījusies. Brīvajā laikā aizraujas ar dejošanu un ceļošanu.

12. Gvido Kalnmalis
Dzimis 1974. gadā. Savulaik Mežotnes lauksaimniecības skolā izmācījies par traktoristu-mašīnistu, 2010. gadā absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu sporta izglītības zinātnēs. Ir sporta darba organizators Mežotnes pagastā, brīvajā laikā spēlē hokeju, dejo tautiskās dejas.

13. Kaspars Brazovskis
Dzimis 1977. gadā, 1996. gadā absolvējis Bauskas 1. vidusskolu. Ir biedrības «Codes malēji» valdes priekšsēdētājs. Veic dažādus līgumdarbus informācijas tehnoloģiju jomā. Ir aktīvs sporta pasākumu organizators, veselīga dzīvesveida piekritējs. Popularitāti iegūst viņa rīkotais pasākums «Bauskas velo rudens». Politiskajās aktivitātēs līdz šim nav iesaistījies.

14. Anita Kleina
Dzimusi 1960. gadā. LU ieguvusi maģistres grādu ekonomikā. Ir SIA «Arbor Medical korporācija» produktu speciāliste. Savulaik vadot Hipotēku bankas filiāli Bauskā, sabiedriskajās aktivitātēs bija bieži manāma, pēdējos gados publiskos pasākumos retāk sastopama. Brīvajā laikā daudz ceļo.

15. Nauris Smaļķis
Dzimis 1988. gadā, Īslīces vidusskolas un Rīgas Tehniskās universitātes absolvents. Ieguvis profesionālo bakalaura grādu mehatronikā un mehatronikas inženieru specialitātē. Strādā par futbola treneri.

16. Maira Kalada
Dzimusi 1964. gadā. Ir NA biedre. Izmācījusies par grāmatvedi biznesa augstskolā «Turība». Juridiskajā koledžā ieguvusi pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību kā nekustamā īpašuma pārvaldniece. Ir namu apsaimniekotāja Gailīšu pagasta Uzvarā. Pilda invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrības «Bauska» valdes priekšsēdētājas pienākumus.

17. Aldis Atvars
Dzimis 1962. gadā. Pabeidzis Saldus vidusskolu, inženiera-mehāniķa diplomu ieguvis Rīgas Politehniskajā institūtā. Ir sagādnieks uzņēmumā «Bauskas alus». Dzied korī, interesē fotografēšana.

18. Igors Savko
Dzimis 1966. gadā. Kādreizējā Saulaines sovhoztehnikuma absolvents, augstāko izglītību ieguvis LLU un RTU. I. Savko ir inženierzinātņu maģistra grāds siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijā. Ir akciju sabiedrības «Latvijas Gāze» Bauskas iecirkņa vadītājs. Sabiedriski politiskajās aktivitātēs sevi līdz šim nav apliecinājis.

19. Jānis Vackars
Dzimis 1972. gadā. Kandavas lauksaimniecības tehnikumā 1991. gadā ieguvis tehniķa mehāniķa specialitāti, ir zemnieku saimniecības «Beķeri» vadītājs. Politiskajā darbībā līdz šim nav aktīvi izpaudies.

20. Kitija Vīgupa
Dzimusi 1981. gadā. SIA «Biznesa augstskola «Turība»» apguvusi grāmatvedību un finanses, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā izmācījusies par deju un ritmikas skolotāju. Šīs prasmes pašlaik liek lietā, sekmīgi vadot deju studiju «Lēra» Bauskā.