Šķirtie spēki apvienojas

Latvijas Zaļā partija (LZP) un centriskā partija «Latvijas Zemnieku savienība» (LZS), iespējams, ietekmējušās no panākumiem Saeimas vēlēšanās un arī Bauskas novadā sevi piesaka apvienotā sarakstā. Kopā ir politiķi, kuri pirms četriem gadiem par deputātu krēsliem cīnījās katrs atsevišķi. Par deputātiem atkal vēlas būt arī trīs līdzšinējie tautas kalpi: Mārtiņš Ruža un Arnolds Jātnieks no LZP un Mārīte Ķikure no LZS.
Apvienotajā sarakstā ir trīs LZP un deviņi LZS biedri, pārējie ir šo partiju atbalstītāji. Kandidē arī abi vietējo nodaļu vadītāji: M. Ruža (LZP) un Ilona Virza-Zariņa (LZS). Vairumam kandidātu ir augstākā izglītība, divi no viņiem – M. Ruža un I. Virza-Zariņa – pabeiguši tikai vidusskolu. Ir arī vienas ģimenes locekļi – M. Ķikure un viņas meita Sanita Markeviča.
Ir vairāki kandidāti, kuri deputāta statusu mēģina iegūt vairākkārt, startējot no dažādām partijām. Aigars Urtāns 2001. un 2005. gadā vēlējās kļūt par Bauskas deputātu, startēdams no partijas «Latvijas ceļš», A. Jātnieks un Valdis Veips savulaik sevi pieteikuši kā partijas «Pilsoniskā savienība» kandidāti. Andris Juškevics pirms astoņiem gadiem pašvaldību vēlēšanās kandidējis Tautas partijas sarakstā.
1. Mārtiņš Ruža
Dzimis 1971. gadā. Vidējo izglītību ieguvis Bauskas 1. vidusskolā. Ir SIA «Country mūzikas aģentūra» izpilddirektors. Sabiedrībā vairāk pazīstams ar savām kantrimūzikas aktivitātēm un darbošanos sabiedriskās ēdināšanas biznesā, kas diemžēl nav sekmējusies. Lai gan Kantrimūzikas festivālu regulāri dotē pašvaldība, piemēram, šogad tam atvēlot 15 000 eiro, uzņēmējs netiek vaļā no nodokļu parādiem. Kā liecina VID pieejamā publiskā informācija, 7. maijā SIA «Country mūzikas aģentūra» valstij bija palikusi parādā 755 eiro. Turklāt šis parāds krājies ilgākā laika posmā. Šī gada aprīlī M. Ruža Zaļo un zemnieku savienībai ziedojis 180 eiro.
M. Ruža pašvaldību vēlēšanās startējis vairākkārt. 2005. un 2009. gadā viņš bija TB/LNNK deputātu kandidātu sarakstā. Pirms četriem gadiem startēja no LZP saraksta, 2014. gadā kandidēja uz Saeimas deputāta amatu no ZZS saraksta Zemgalē, taču netika ievēlēts.
Pildot deputāta pienākumus, M. Ruža pērn nopelnījis 3313 eiro. Ienākumus guvis arī no SIA «Bauskas mūzikas klubs» – 590 eiro un SIA «Country mūzikas aģentūra» – 3210 eiro. Skaidrā naudā uzrādījis 1000 eiro uzkrājumu.
2. Mārīte Ķikure
Dzimusi 1961. gadā. 1979. gadā absolvējusi toreizējo Zaļenieku sovhoztehnikumu, iegūstot grāmatvedes diplomu. Ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) «Saimnieks-V» valdes priekšsēdētāja, z/s «Zīles» vadītāja, partijas LZS biedre.
Novada domē pērn nopelnījusi 2782 eiro. LKPS «Saimnieks-V» saņēmusi 21 786 eiro, no z/s «Zīles» pērn iegūti 37 224 eiro. Pašvaldību vēlēšanās piedalījusies arī 2009. gadā, kad Bauskas novada domē netika ievēlēta.
3. Arnolds Jātnieks
Dzimis 1965. gadā. Ir diplomēts agronoms, Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas (LLA) absolvents. Zemnieku saimniecības «Vaidelotes» īpašnieks. Vadot saimniecību, pērn deklarējis nopelnītus 225 715 eiro, savukārt dividendēs no šīs saimniecības saņēmis 209 44 eiro. No Lauku atbalsta dienesta 2016. gadā subsīdijās ieguvis 75 153 eiro. Par deputāta darbu pērn nopelnījis 3058 eiro.
A. Jātnieks darbojas arī Latvijas Agronomu biedrības valdē.
Pirms četriem gadiem novada domē ievēlēts no LZP saraksta. 2009. gadā gribēja kļūt par deputātu no Pilsoniskās savienības, netika ievēlēts. Ir LZP biedrs.
4. Ilona Virza-Zariņa
Dzimusi 1976. gadā. Ir Bauskas vakara vidusskolas absolvente, SIA «Orus» valdes priekšsēdētāja, ir grāmatvede individuālajā komercuzņēmumā «Zeila».
Aktīva deputātu kandidāte dažādās vēlēšanās, taču līdz šim nesekmīgi, iegūstot vietas vien otrajā desmitā. 2009. un 2013. gadā vēlējusies kļūt par Bauskas novada domes deputāti, 2014. gadā no ZZS saraksta startējusi Saeimas vēlēšanās.
5. Aigars Urtāns
Dzimis 1970. gadā. Absolvējis Latvijas Universitāti, ir vēstures zinātņu maģistrs, vairāku zinātnisku grāmatu autors. Bauskas muzejā ir vēstures nodaļas vadītājs, vēsturi māca Īslīces vidusskolā, arī SIA «V. V. Mācību centrs» izveidotajā Rīgas 1. tālmācības vidusskolā.
Bauskas muzejā pērn nopelnījis 11 851 eiro, savukārt SIA «V. V. Mācību centrs» pērn gūtā peļņa bija 6995 eiro. Īslīces vidusskolā nopelnīti 2256 eiro. A. Urtāns aktīvi iesaistās dažādu pasākumu vadīšanā, tostarp arī muzicē. Tajos guvis dažādus ienākumus, no kuriem lielākā peļņa pērn saņemta Brunavas pagasta pārvaldē – 780 eiro. Ir LZP biedrs.
6. Arta Manuša
Dzimusi 1972. gadā. Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolā «Attīstība» ieguvusi bakalaura grādu sociālajā pedagoģijā. Bauskas novada sociālajā dienestā strādā par sociālo darbinieci ģimenēm ar bērniem. Ir partijas LZS biedre.
7. Liene Grantiņa
Dzimusi 1980. gadā. Pēc Bauskas 1. vidusskolas beigšanas Rīgas Pedagoģijas un vadības augstskolā (RPIVA) ieguvusi sākumskolas pedagoģes izglītību, biznesa vadības augstskolā «Turība» apguvusi finanses un grāmatvedību. Strādā par grāmatvedi Andra Grantiņa zemnieku saimniecībā «Eriņi», kā arī veic grāmatvedes pienākumus vairākās SIA. Ir partijas LZS biedre.
8. Sanita Markeviča
Dzimusi 1981. gadā. Vidējo speciālo izglītību ieguvusi Saulainē. Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Ekonomikas fakultātē apguvusi grāmatvedības, komercdarbības un uzņēmumu vadības zinātnes. Ir galvenā grāmatvede vecāku vadītajās saimniecībās, partijas LZS biedre.
9. Valdis Veips
Dzimis 1960. gadā. Vidējo izglītību ieguvis Lubānas vidusskolā, 1982. gadā Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā ieguvis fiziskās audzināšanas pedagoga diplomu. Pašlaik strādā par Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) izpilddirektoru. Šajā amatā pērn nopelnījis 22 423 eiro.
V. Veipam ir 8783 eiro lielas parādsaistības.
2009. gadā no partijas «Pilsoniskā savienība» (PS) tika ievēlēts par deputātu Bauskas novada domē, kur ieguva priekšsēdētāja amatu. 2011. gadā PS likvidēja. 2013. gada februārī V. Veips publiski paziņoja, ka jūnijā gaidāmajās vēlēšanās kandidēs no «Vienotības» saraksta un būs ar mieru turpināt vadīt Bauskas novadu. Taču pēc pāris mēnešiem partijas vēlēšanu listē viņa vārds neparādījās.
Tā paša gada novembrī V. Veips pavēstīja, ka ir dziļi vīlies «Vienotības» politikā. Tad izrādījās, ka viņš bija vienīgais kandidāts uz vakanto ZPR izpilddirektora amatu, kuru arī ieguva.
10. Anita Velmunska
Dzimusi 1966. gadā. Jelgavas mūzikas vidusskolā apguvusi kordiriģēšanas prasmes, Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā ieguvusi vidusskolas mūzikas skolotājas diplomu. LLU saņēmusi maģistres grādu pedagoģijā. Bauskas mūzikas skolas direktore. Šajā amatā pērn nopelnījusi 15 167 eiro.
Politiskajās aktivitātēs sevi nav apliecinājusi, toties ir sabiedriski aktīva, īstenojot dažādus radošos projektus.
11. Jānis Litiņš
Dzimis 1957. gadā. 1981. gadā LLA ieguvis agronoma diplomu. Ir zemnieku saimniecības «Zeltkalniņi» vadītājs.
J. Litiņš ir partijas LZS biedrs. No šīs partijas saraksta Bauskas novada domes vēlēšanās kandidēja 2013. gadā, viņu neievēlēja.
12. Juris Brinķis
Dzimis 1957. gadā. 1985. gadā Krievijā absolvējis N. M. Šverņika vārdā nosaukto Augstāko arodbiedrību kustības skolu, iegūdams ekonomista profesiju. Savulaik aktīvi darbojies Īslīces pagasta kultūras namā, pašlaik ir pašnodarbinātā persona.
13. Iveta Kārkliņa
Dzimusi 1967. gadā. Latvijas Universitātē ieguvusi bakalaura grādu veselības zinībās un arī kā internās aprūpes māsa. Šeit arī saņēmusi maģistres grādu veselības zinātnēs. Ir Bauskas slimnīcas vecākā māsa, lasa lekcijas Paula Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta koledžā.
Ir 63 838 eiro lielas parādsaistības.
14. Lelde Tirzmale
Dzimusi 1983. gadā, Rīgas Amatniecības vidusskolā izmācījusies par šuvēju, Latvijas Universitātē ieguvusi mājturības, mājsaimniecības un kultūras vēstures skolotājas profesiju. Pašlaik ir mājsaimniece.
L. Tirzmale ir LZS biedre, no šīs partijas saraksta pašvaldību vēlēšanās startējusi pirms četriem gadiem.
15. Māris Vaitekūns
Dzimis 1963. gadā. Saulainē apguvis automehāniķa arodu, savukārt Latvijas Policijas akadēmijā 1995. gadā ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnēs. Pašlaik M. Vaitekūns strādā par vecāko inspektoru juridiskajos jautājumos Valsts meža dienestā. Šeit viņš pērn nopelnījis 11 684 eiro.
Pirms četriem gadiem Bauskas novada domes vēlēšanās ar 4. kārtas numuru startēja Nacionālās apvienības sarakstā. Vēlētāji viņu «nobīdīja» uz 17. vietu.
16. Ērika Pelcere
Dzimusi 1965. gadā. Latvijas Universitāti absolvējusi 2008. gadā, iegūstot informācijas un bibliotēku zinātnes speciālistes profesiju. Ir Bauskas Centrālās bibliotēkas biznesa bibliotēkas un specializētās lasītavas vadītāja. Par šo darbu pērn viņa nopelnījusi 11 923 eiro.
17. Andris Juškevics
Dzimis 1970. gadā. Mācījies Saulaines Lauksaimniecības tehnikumā, LLU 1994. gadā ieguvis inženiera diplomu automobiļu saimniecības specialitātē. Bauskas novada administrācijā ir transporta nodaļas vadītājs, SIA «Parks LS» valdes loceklis. Savulaik strādājis par transporta daļas vadītāju SIA «Iecavnieks».
2009. gadā vēlējies kļūt par Bauskas novada domes deputātu, startējot no Tautas partijas saraksta.
18. Edgars Latūns
Dzimis 1960. gadā. 15. lauku profesionāli tehniskajā vidusskolā ieguvis melioratora-mehanizatora vidējo speciālo izglītību. Ir zemnieku saimniecības «Līvāni» īpašnieks, arī LPKS «Saimnieks-V» valdes loceklis.
E. Latūns ir LZS biedrs. 2013. gadā kandidējis par Bauskas novada domes deputātu no LZS saraksta.
19. Mārcis Cielavs
Dzimis 1987. gadā. Absolvējis Bauskas 1. vidusskolu. 2014. gadā, beidzot Bebrenes profesionālo vidusskolu, ieguvis mākslīgās apsēklošanas tehniķa profesiju. Ir zemnieku saimniecības «Krasti» pārvaldnieks.
Ir LZS biedrs, savulaik bijis šīs partijas Bauskas nodaļas vadītājs. 2013. gadā, esot ar pirmo numuru, sevi pieteica kā Bauskas novada domes priekšsēdētāja amata kandidātu. Vēlēšanās palika otrais, partija ieguva tikai vienu mandātu. No LZS saraksta uz Bauskas novada domes deputāta amatu pretendēja arī 2009. gada vēlēšanās.
20. Jānis Vaivars
Dzimis 1970. gadā. 2011. gadā LLU ieguvis profesionālā bakalaura grādu enerģētikā. Ir LPKS «Latraps» Bauskas kompleksa vadītājs. Sabiedriski politiskajās aktivitātēs Bauskas pusē sevi līdz šīm nav publiski apliecinājis.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»