Nav neviena pašreizējā deputāta

Kandidātu dosjē. Partijas «Latvijas attīstībai» Bauskas saraksta galvenais trumpis – jaunība.
Sesto numuru pašvaldību vēlēšanām Bauskas novadā izlozējusi partijas «Latvijas attīstībai» (LA) deputātu kandidātu liste. Sarakstu Bauskas novada vēlēšanu komisijā viņi iesniedza otrie.
Kad Bauskā izplatījās ziņas par LA gatavošanos startēt pašvaldību vēlēšanās, daudzi to nodēvēja par jauniešu partiju. Tas raisīja cerības, ka novada politikā ienāks talantīgi, sevi jau dzīvē, uzņēmējdarbībā, sabiedriskajās aktivitātēs apliecinājuši jauni cilvēki. Izskatot LA kandidātu listi, droši var apgalvot, ka vecuma ziņā tas ir ļoti jaunu cilvēku saraksts. Visu Bauskas novada kandidātu vidējais vecums ir 43,7 gadi, savukārt «Latvijas attīstībai» vecākajam kandidātam ir 44 gadi, bet vidējais vecums – 28 gadi.
Šis ir viens no diviem sarak-stiem, kurā nav neviena līdzšinējā novada domes deputāta. Šajā sarakstā diviem kandidātiem ir pamatskolas izglītība, astoņiem – vidējā. Tikai vienai personai ir pašvaldību darba pieredze. Seši no 18 kandidātiem ir partijas LA Bauskas nodaļas biedri. Tie ir Artūrs Toms Plešs, Kristīne Kazāka, Linda Spundiņa, Kaspars Mallons, Gints Ločmelis un Karolīna Dievaite.
Tā, protams, ir statistika, kas, iespējams, neatklāj kandidātu politiskās kvalitātes. Izglītība, jaunība, līdzšinējā pasivitāte sabiedriskajās aktivitātēs un nevalstiskajā sektorā nevar būt šķērslis, lai, kļūstot par deputātiem, pildītu vēlētājiem dotos solījumus. Jaunas, politiskajā ķēķī nesasmērējušās sejas var būt interesantas, cerīgas. Tomēr nevar noniecināt pieredzi, kura gan šo kandidātu bagāžā ir ļoti niecīga.
1. Artūrs Toms Plešs
Dzimis 1992. gadā. Pabeidzis Bauskas 1. vidusskolu, Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis bakalaura grādu ceļu un tiltu inženierijā. Ir SIA «Dronevertising» valdes loceklis, ir partijas «Latvijas attīstībai» valdes loceklis.
2014. gadā no partijas «Latvijas attīstībai» kandidēja uz Saeimas deputāta amatu. Zemgales sarakstā bija sestais numurs, vēlētāji viņu «uzcēla» otrajā vietā. Taču partija savāca vien 0,89 procentus vēlētāju balsu.
Par sabiedrisko aktivitāti un labām sekmēm vidusskolas laikā ieguvis titulu «Gada skolēns 2011». Jauniešu vidū pazīstams arī kā mūziķis. Sākot studijas Rīgā, aktivitātēs Bauskā bija retāk manāms, līdz 2015. gadā «Rail Baltica» projekta sakarā sāka akciju par dzelzceļa stacijas izveidi Bauskā. Šī rosība bija pamanāma, lai arī sabiedrībā vērtēta nevienprātīgi, tomēr daudz bija idejas atbalstītāju. Pateicoties A. T. Pleša rosinājumam un sabiedrības atbalstam, iespējamā stacijas izbūve Bauskā iezīmēta maģistrāles «Rail Baltica» perspektīvajos plānos.
2. Kristīne Kazāka
Dzimusi 1987. gadā. Latvijas Universitātē 2011. gadā ieguvusi bakalaura grādu žurnālistikā.
Pašlaik ir SIA «Nord Connect» pārdošanas vadītāja. Virtuālajā vidē par Kristīnes Kazākas publikācijām informācija ir minimāla. Studējot ASV mārketinga zinības, Kristīne Kazāka ir nedaudz veidojusi publikācijas Čikāgas latviešu avīzēm. Sabiedriskajās aktivitātēs Bauskas pusē līdz šim sevi nav apliecinājusi. Šī gada martā kļuva par partijas «Latvijas attīstībai» jaunveidotās Bauskas nodaļas vadītāju.
3. Artūrs Niedra
Dzimis 1983. gadā. Valsts Saulaines lauksaimniecības tehnikumā 2002. gadā ieguvis vidējo profesionālo izglītību. Strādā SIA «ARH Grupa» par šoferi. Ir arī SIA «Codes muiža» valdes priekšsēdētājs. Šajā pašā sarakstā kandidē viņa brālis Harijs, kurš minējis, ka ir latvietis. Taču Artūrs Niedra savu tautību anketā nav norādījis. Sabiedriskajās aktivitātēs Artūrs Niedra sevi līdz šim nav apliecinājis.
4. Pēteris Upelnieks
Dzimis 1991. gadā. 2010. gadā absolvējis Bauskas 1. vidusskolu.
Ir mūziķis, skaņu ierakstu producents. Plašu popularitāti ieguvis kā grupas «PeR» dalībnieks. Savas vokālās prasmes apliecinājis dažādos starptautiskos konkursos. Pašlaik ar grupu vairs nemuzicē. Pētera Upelnieka dzīvesbiedre arī kandidē šajās pašvaldību vēlēšanās, bet citā sarakstā.
5. Kristaps Ozols
Dzimis 1984. gadā. Āgenskalna Valsts ģimnāzijas absolvents.
Pašlaik SIA «Pilger» komercdirektors. Bauskā Kristaps Ozols zināms kā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu vadītājs. Pērn aktīvi iesaistījās svētku «Bauskas smeķis» organizēšanā, šogad līdzdarbojās Vimbu svētku gatavošanā. Citās sabiedriski politiskajās aktivitātēs sevi nav apliecinājis.
6. Linda Spundiņa
Dzimusi 1998. gadā. Ir Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēkne. Pērn Linda Spundiņa ieguvusi titulu «Gada skolēns 2016».
Sabiedriski politiskajās aktivitātēs līdz šim nav izpaudusies. Šajās pašvaldību vēlēšanās, tikai citā sarakstā, piedalās arī viņas tēvs.
7. Kaspars Mallons
Dzimis 1991. gadā. Pēc Bauskas 1. vidusskolas absolvēšanas Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu ģeogrāfijā.
Strādā Valsts zemes dienestā par zemes kadastra inženieri. Labus panākumus guvis hokejā, citās aktivitātēs sevi nav apliecinājis.
8. Gints Ločmelis
Dzimis 1987. gadā. 2006. gadā beidzis Bauskas 1. vidusskolu.
Deklarētā dzīvesvieta ir Ogres novads, balotējas Bauskas novadā, jo šeit strādā. Ir SIA «Graintrans» valdes loceklis un SIA «Grinit» konsultants. Līdz šim sabiedriskajās vai politiskajās aktivitātēs nav manīts.
9. Harijs Niedra
Dzimis 1982. gadā. Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis bakalaura grādu mašīnzinātnē.
Ir SIA «ARH Grupa» valdes priekšsēdētājs un SIA «Codes muiža» valdes loceklis. Kopā ar brāli un tēvu atjauno 1747. gadā celto, dzimtas īpašumā atgūto Codes muižu, kas iecerēta kā viesu māja.
10. Kristaps Zajarsks
Dzimis 1988. gadā. Bauskas 1. vidusskolas 2008. gada absolvents, lietuvietis.
Strādā pašvaldības uzņēmumā «Vides serviss» par elektriķi. Bauskas pusē makšķernieki viņu pazīst kā labu compani. Sabiedriski politiskajās aktivitātēs līdz šim nav aktīvi iesaistījies.
11. Karolīna Dievaite
Dzimusi 1999. gadā. Bauskas Valsts ģimnāzijas 11. klases audzēkne. Savas organizatores spējas izkopusi jau sākot no pamatskolas klasēm. Vada skolas pasākumus, iesaistās starptautiskajos skolēnu apmaiņas un sadarbības projektos. Šogad valsts konkursā saņēmusi atzinības rakstu par savu zinātniski pētniecisko darbu socioloģijā.
12. Linda Lediņa
Dzimusi 1988. gadā. Latvijas Universitātes absolvente, ieguvusi profesionālo bakalaura grādu apdrošināšanā un finansēs. Ir SIA «BITE Latvija Retail» klientu apkalpošanas speciāliste.
13. Kristaps Turks
Dzimis 1988. gadā. Pabeidzis Rīgas Tehnisko koledžu, ir SIA «Silja» servisa meistars.
14. Anete Ance Buka
Dzimusi 1994. gadā. Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas absolvente. Pašlaik studē Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē.
15. Krista Pumpure
Dzimusi 1990. gadā. Latvijas Lauksaimniecības universitātē 2014. gadā ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu ekonomikā. Strādā SIA «Solepharm» par medicīnas pārstāvi.
16. Elvis Holsts
Dzimis 1992. gadā. Biznesa augstskolas «Turība» absolvents. 2015. gadā te ieguvis profesionālo bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā. Ir kvalitātes speciālists SIA «Vizulo». Elvis Holsts zināms kā augsta līmeņa florbolists, stabils florbola kluba «Bauska» vārtsargs. Komunikabls, uzņēmējdarbībā labi prot likt lietā savas svešvalodu zināšanas.
17. Ena Strazdiņa
Dzimusi 1994. gadā. Bauskas Valsts ģimnāziju absolvējusi 2013. gadā. Strādā par pārdošanas konsultanti veikalā «Paviljons».
18. Ineta Ruhocka
Dzimusi 1973. gadā. Bauskas 1. vidusskolas 1991. gada absolvente.
Biznesa augstskolā «Turība» 2007. gadā ieguvusi bakalaura grādu tiesību zinātnēs, pēc gada profesionālo maģistra grādu valsts pārvaldē.
Savulaik strādājusi par juridiskās nodaļas vadītāju Rundāles novadā. Pašlaik strādā Bauskas novada domē. Kopš 2013. gada septembra ir izpilddirektora vietniece, pirms tam strādāja iepirkumu nodaļā par speciālisti.
Kā liecina VID informācija, pērn izpilddirektora vietnieces amatā nopelnījusi 22 593 eiro.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»