BauskasDzive.lv ARHĪVS

Nenopulēti dārgakmeņi

Artūrs Dulbe

2017. gada 3. maijs 00:00

63
Nenopulēti dārgakmeņi

Skolēni ir ļoti dažādi, katram savas intereses – tā par Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.c klases skolēniem teic audzinātāja Inguna Sarguna. Savukārt jaunieši atzīst, ka par audzinātāju negribētu nevienu citu pedagogu, I. Sarguna, viņuprāt, ir vislabākā.

Jāiztur eksāmeni
Klusums un 9.c klase nav savienojamas lietas – jaunieši ir ļoti aktīvi, runīgi un zinātkāri. «Mūsu klasē klusums nav iespējams,» iesaucas devītie, «bet mēs cenšamies iepriecināt citus, iesaistoties labdarībā un skolas pasākumos.» Skolēni piedalījušies «Meža ekspedīcijā» – veikuši dažādus darbus mežā. Jaunieši cenšas cits citu aizstāvēt un savstarpēji palīdzēt.

Viņiem ir dažādas intereses. Stella, Elizabete, Kristaps un Ralfs Niklāvs ir deju kopas «Mēmelīte» dalībnieki, Augusts un Artūrs dzied skolas korī, bet Rometa, Seranta un Beāte ir brīvmākslinieces. Lielākā daļa klases puišu ir sportisti – spēlē basketbolu, nodarbojas ar boksu, apmeklē jaunsargu nodarbības.

«Viņi ir kā nenopulēti dārgakmeņi – šķautņaini un ļoti dažādi. Pašlaik galvenais – izturēt eksāmenus,» teic I. Sarguna.

Stingra un mīļa
Jaunieši stāsta, ka audzinātāja ir izpalīdzīga un jautra. «Mūsu skolotāja ir stingra un vienlaikus mīļa, viņa ir citādāka nekā pārējie. Audzinātāja vienmēr ir blakus un atbalsta mūs. Par sastrādātajiem grēkiem viņa mēdz smieties, esam arī pamatīgi «atrāvušies», domājams, ka pelnīti. Inguna ir lieliska audzinātāja, ar kuru var parunāt arī par dzīvi un jauniešu problēmām. Viņa nekad neliedz padomu,» pauž devītie.

Jaunieši ārpus skolas turas kopā nelielās grupās. Dažus vieno sports, citus – dziedāšana un citi hobiji. No eksāmeniem skolēni nebīstas. «Ar pārbaudījumiem tiksim galā. Kādam ies grūtāk, citam labāk, bet noteikti nokārtosim eksāmenus,» pārliecināti jaunieši.

INGUNA SARGUNA Bauskas Valsts ģimnāzijā skolēniem pasniedz ģeogrāfiju. Mācību iestādes vadība 9.c klases audzinātāju I. Sargunu
raksturo kā aktīvu un drosmīgu skolotāju:

«Viņas stiprā puse ir ideju paušana, vēloties dažādot un pilnveidot mācību procesu. Skolotāja Inguna atrod kontaktu ar dažāda vecuma audzēkņiem, spēj būt stingra, prasīga, aktīva un drosmīga.

Ar aizrautību un atsaucību pedagoģe iesaistās skolas ārpusstundu pasākumu rīkošanā un sekmīgi vada projektu «Globe». Skolēnus I. Sarguna pieņem tādus, kādi viņi ir, tā ir uzticēšanās, kas līdzinās bērna adoptēšanai, atbildības uzņemšanās par audzēkņu labklājību.»

Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.c klase:

Gintars Bobrovņikovs, Kalvis Braže, Ralfs Burmistrovs, Mārtiņš Augusts Celmiņš, Eltons Endriheits, Elizabete Hačikjana, Beāte Ilgavīze,
Mareks Kraulis, Ralfs Niklāvs Leitāns, Ēriks Markalovs, Kristaps Olekts, Seranta Kristiāna Rutkovska, Artūrs Semešins, Reinis Solzemnieks, Rūdolfs Svarenieks, Elīza Stella Štraumane un Rometa Johanna Tjuha.

FAKTI

Bauskas Valsts ģimnāzija (BVĢ) skaitļos:


2016./2017. mācību gada septembrī skolā izglītojās 337 skolēni – 193 meitenes un 144 zēni;

7. – 9. klasē mācās 169 audzēkņi, 10. – 12. klasē – 168;

skolā ir 17 klašu, to vidējais piepildījums – 19,8 skolēni;

2016./2017. mācību gada sākumā ģimnāzijā izglītojās skolēni no 12 pašvaldībām;

strādā 46 pedagogi;

vadību nodrošina direktors, vietnieki izglītības jomā, vietnieks audzināšanas jomā, skolas metodiķis, ēku un teritorijas apsaimniekošanas pārzinis;

saimnieciskajā darbā – 23,8 amata vienības;

ir psihologs.

BVĢ 2016./2017. mācību gadā īsteno šādas programmas:
pamatizglītības 2. posma (7. – 9. klase) programma, pamatizglītības 2. posma (7. – 9. klase) profesionāli orientētā virziena programma, pamatizglītības 2. posma (7. – 9. klase) matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programma;

vispārējās vidējās izglītības humanitārā un sociālā virziena programma, matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programma, vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programma, vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma.

Skola piedāvā šādas interešu izglītības programmas:
Jauktais koris, tautiskās dejas, teātra pulciņš, rokdarbu pulciņš, radošās pašizpausmes pulciņš.

Citas izglītības jomas:
Debašu klubs, vides pulciņš «Globe», jaunie eiropieši – politikas pulciņš. Fakultatīvās stundas un interešu izglītības stundas tiek izmantotas darbam ar spējīgākajiem skolēniem, mācību priekšmetu padziļinātai apguvei, zinātniski pētniecisko darbu izstrādei, skolēnu mācību uzņēmumu veidošanai.

Lai pilnveidotu izglītojamo zināšanas, prasmes un iemaņas, skola sadarbojas ar Latvijas Universitātes mācībspēkiem.