BauskasDzive.lv ARHĪVS

Partijas liste bez partijas biedriem

Vilnis Auzāns

2017. gada 3. maijs 00:00

677
Partijas liste bez partijas biedriem

Bauskas novada domes vēlēšanām pirmā sarakstu iesniedza un izlozē izvilka 5. numuru politisko partiju apvienība «Latvijas Reģionu apvienība» (LRA). To veido Vidzemes partija un partija «Reģionu alianse». Taču Bauskas novadā ar šīs partijas vārdu startē biedrība «Bauskas apriņķa attīstībai» (BAA). Neviens no sarakstā iekļautajiem kandidātiem nav LRA biedrs.

Vēlēšanām pieteikti 20 kandidāti – deviņi vīrieši un vienpadsmit sievietes. Dzīvesvieta visiem norādīta Bauskas novadā, visi kandidāti ir latvieši. Jaunākā kandidāte ir 1993. gadā dzimusī Kristiana Buša, vecākais ir 1954. gadā dzimušais Gunārs Palde.

1. Aleksandrs Novickis
Dzimis 1965. gadā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē 1991. gadā ieguvis inženiera-celtnieka profesionālo maģistra grādu. Strādā par drošības pārvaldnieku Datu valsts inspekcijā (DVI), ir Bauskas novada domes deputāts, biedrības BAA valdes loceklis, zemnieku saimniecības «Senči» īpašnieks Salas novadā. Pieder īpašums Rēzeknes novadā. Pērn 13 659 eiro nopelnījis DVI, no
Aizsardzības ministrijas saņēmis 5127 eiro pensiju, Bauskas novada domē par darbu samaksāti 2998 eiro.

Pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā startējis no apvienotā Reformu partijas (RP) un Latvijas Atdzimšanas partijas (LAP) saraksta, saņēmis 765 vēlētāju balsis. 2014. gadā startējis Saeimas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības Zemgales vēlēšanu apgabalā. Sarakstā bija ar 11. numuru, vēlētāji viņu nobīdīja uz 16. vietu.

Strādājot Bauskas novada domē, A. Novickis būtiskos balsojumos vairāk nekā citi deputāti mēdz atturēties. Domes sēdēs visaktīvākais jautātājs, aktīvi strādājis opozīcijā, viņa retorika dažkārt gan bijusi netaktiska. Vairākos gadījumos norādījis uz deputātu un administrācijas kļūdām un darba nepilnībām. Bijuši gadījumi, kad izveidojušās saspīlētas attiecības ar administrācijas darbiniekiem, nonākot pat tik tālu, ka tapusi darbinieku pārējiem deputātiem adresēta vēstule, lūdzot izvērtēt A. Novicka cieņu aizskarošo rīcību.

2. Aivija Kursīte
Dzimusi 1981. gadā. Vidējo izglītību ieguvusi Rīgas Komercskolā, studējusi Latvijas Universitātē, arī biznesa augstskolā «Turība», apguvusi tiesību un sociālās zinātnes. Ir SIA «Telemarket» komercdirektore, SIA «Birojs PIKA» direktore, Bauskas novada domes deputāte. Ir biedrības BAA valdes locekle.

2009. gadā pašvaldību vēlēšanās startēja no partijas «Jaunais laiks», 2013. gadā – no partijas «Vienotība» saraksta, taču netika ievēlēta. Priekšvēlēšanu kampaņās guva ievērību ar vēlētājiem pasniegtajām dāvanām – puķzirnīšu sēklu paciņām. Tas nedeva rezultātus vēlēšanās, bet A. Kursīte ieguva plaši zināmu «segvārdu» – Puķzirnītis.

Kad 2015. gadā «Vienotības» deputāts Jānis Feldmanis nolika mandātu, A. Kursīte Bauskas novada domē sāka strādāt viņa vietā. Ar partijas biedriem radās arvien lielākas viedokļu atšķirības, A. Kursīte par domubiedru izvēlējās A. Novicki. Viņa izstājās no «Vienotības» un kopā ar A. Novicki novada domē sevi pozicionēja kā opozīcijas pārstāve. Strādājusi aktīvi.

A. Kursītes īpašumā ir 2014. gada izlaiduma vieglais automobilis BMW X6, tā iegādei noformēts 39 900 eiro līzings. Deklarācijā
A. Kursīte to uzrādījusi kā 30 129 eiro lielas parādsaistības. Bankā noguldīti 31 347 eiro. SIA «Telemarket» pērn nopelnījusi 27 106 eiro, SIA «Art4you» un «PIKA birojs» kopā nopelnīti vairāk nekā 16 000 eiro. Deputātes algā pērn saņēmusi 2883 eiro. Pērn aizdevusi 26 271 eiro.

3. Ērika Pulkstene
Dzimusi 1959. gadā. 1983. gadā pabeigusi Pētera Stučkas Latvijas Universitātes rūpniecības plānošanas nodaļu, studējusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā (RPIVA). Ir mācību centra SIA «Austrumvidzeme» Bauskas nodaļas vadītāja, SIA «Eridāna 7» valdes locekle, strādā par psiholoģi Bauskas novada sociālajā dienestā, ir pašvaldības ētikas komisijas priekšsēdētāja.

Pirms četriem gadiem pašvaldību vēlēšanās ar 7. numuru startēja no LSDSP saraksta, taču netika ievēlēta.

SIA «Austrumvidzeme» pērn nopelnījusi 6503 eiro, sociālajā dienestā – 5352 eiro, SIA «Eridā-na 7» – 7145 eiro. Ē. Pulkstenei ir
40 501 eiro lielas parādsaistības.

4. Ingrīda Liepa
Dzimusi 1959. gadā. 1983. gadā beigusi Latvijas Valsts universitāti, iegūstot prečzinības un pārtikas preču tirdzniecības organizētājas specialitāti. 2014. gadā Juridiskajā koledžā ieguvusi namu pārvaldnieces specialitāti. Strādā par pasniedzēju SIA «Buts», Bauskā ir vairāku dzīvokļu īpašnieku biedrību vadītāja un namu pārvaldniece. Savā pieredzē īpašumu apsaimniekošanā un pārvaldīšanā dalījusies ar citiem, tostarp iesaistoties publikāciju veidošanā «Bauskas Dzīvē».

5. Karīna Andreika

Dzimusi 1977. gadā. 1995. gadā beigusi Uzvaras vidusskolu, ir SIA «Nordic Homes» finanšu direktore un SIA «Garuda Foods» valdes locekle. Uzvaras vidusskolā, būdama vecāku padomes locekle, organizē dažādus veselību veicinošus pasākumus.

6. Zigurds Kalējs
Dzimis 1973. gadā. 2006. gadā absolvējis Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultāti. Strādā par saimniecības pārzini un darba drošības speciālistu Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta 4. novada nodaļā. Vairākus gadus vadījis jaunsargu kustību Bauskas novadā, izvēršot to plašumā un iemantojot pusaudžu cieņu. Pirms četriem gadiem pašvaldību vēlēšanās startēja no apvienotā RP un LAP saraksta un palika 4. vietā. 2014. gadā no Jaunās konservatīvās partijas saraksta kandidēja Saeimā. Taču partija  ieguva vien 0,7% balsu.

7. Agita Eglinska
Dzimusi 1970. gadā. Latvijas Lauksaimniecības universitātē ieguvusi būvinženieres kvalifikāciju, 2014. gadā saņēmusi maģistra grādu projektu vadībā. Strādā par būvinženieri Bauskas novada administrācijā. Deklarējusi 15 742 eiro lielas parādsaistības. Pirms četriem gadiem pašvaldību vēlēšanās startēja no apvienotā RP un LAP saraksta, taču netika ievēlēta.

8. Salvis Kalniņš
Dzimis 1971. gadā. Bulduru dārzkopības tehnikumā izmācījies par agronomu-dārzkopi. Ir Brunavas pagasta zemnieku saimniecības «Augškalni» īpašnieks. Sabiedriskajās aktivitātēs kļuvis pamanāms pirms gada, sākot aktīvi iesaistīties cīņā par Mežgaļu pamatskolas saglabāšanu. Ir šogad reģistrētās Mežgaļu pamatskolas atbalsta biedrības valdes loceklis.

9. Dina Kārkliņa
Dzimusi 1975. gadā. 2005. gadā absolvējusi biznesa augstskolu «Turība», apgūstot uzņēmējdarbības vadību. Ir SIA «DEM Birojs», arī biedrības «Vecāki skolai» valdes locekle. Ar uzvārdu Sīmane no apvienotā RP un LAP saraksta startēja pašvaldību vēlēšanās, taču palika 11. vietā.

10. Sandris Spundiņš

Dzimis 1975. gadā. 2005. gadā Latvijas Lauksaimniecības universitātē ieguvis bakalaura grādu ekonomikā. Ir z/s «Dāboliņi» īpašnieks un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības «Latraps» veikala vadītājs. Pirms četriem gadiem pašvaldību vēlēšanās startēja no apvienotā RP un LAP saraksta, taču neguva vēlētāju atbalstu. Šogad pašvaldību vēlēšanās kandidē arī viņa meita Linda Spundiņa, taču citā sarakstā.

11. Jolants Markevičs
Dzimis 1966. gadā. 1991. gadā absolvējis Latvijas Lauksaimniecības universitāti, iegūdams lauksaimniecības ekonomikas un organizācijas speciālista diplomu. Ir vairāku SIA valdes loceklis – «DJM projekti», «Codes Līči», «DSTB», «Fotomiks». Sabiedriskajās aktivitātēs līdz šim plaši nav iesaistījies. Pirms četriem gadiem pašvaldību vēlēšanās piedalījās no apvienotā RP un LAP saraksta, ievēlēts netika.
   
12. Normunds Barkāns
Dzimis 1981. gadā. 2011. gadā Latvijas Universitātē ieguva sociālo zinātņu bakalaura grādu vadībzinātnē. Strādā par elektromontāžas darbu vadītāju, darbojas Latvijas Republikas Zemessardzē.

13. Solvita Putele
Dzimusi 1972. gadā. Mežgaļu pamatskolas direktore, kur par šo darbu pērn nopelnījusi 12 516 eiro. Liepājas Pedagoģiskajā augstskolā izmācījusies par sākumskolas skolotāju. Publikācijās biežāk pamanāma kopš 2016. gada, kad sāka aktīvāk paust pozīciju par viņas vadītās izglītības iestādes nākotni.

14. Helvija Greiere

Dzimusi 1972. gadā. Bulduru dārzkopības tehnikumā izglītojusies tieslietu specialitātē, 2013. gadā Latvijas Lauksaimniecības universitātē studējusi pedagoģiju, izmācoties par mājturības-mājsaimniecības un sporta skolotāju. Strādā Bauskas novada Bāriņtiesā, kur pērn nopelnīja 11 955 eiro. Ir biedrības «Mežotnes zieds» valdes locekle. Pieder dzīvoklis Bauskā, zeme īpašumā Brunavas, Ceraukstes un Mežotnes pagastā. Pirms pāris gadiem aktīvi iesaistījusies kampaņā pret Īslīces vidusskolas reorganizāciju.

15. Jolanta Kriščune
Dzimusi 1979. gadā. Beigusi Bauskas vakara vidusskolu, 2013. gadā RPIVA ieguvusi maģistra grādu pedagoģijā. Strādā par pirmsskolas skolotāju bērnudārzā «Zīlīte».

16. Gunārs Palde

Dzimis 1954. gadā. Pensionārs. 1983. gadā absolvējis Rīgas Industriālo politehnikumu, kur apguvis autotransporta ekspluatāciju.

17. Mareks Odumiņš
Dzimis 1989. gadā. Vidējo izglītību ieguvis Rīgas 1. tālmācības vidusskolā. Mākslinieks, kas glezno, otiņu turot mutē. Plašsaziņas līdzekļos daudz vēstīts par jaunieša uzņēmību un dzīvesgribu, spējot realizēt sevi pēc traģiskas nelaimes.

18. Kristiana Buša
Dzimusi 1993. gadā. Rīgas 3. arod-skolā izmācījusies par lietvedi. Kādu laiku strādājusi Bauskas novada Būvvaldē, pašlaik ir lietvede Būvniecības valsts kontroles birojā.

19. Agris Zentelis

Dzimis 1970. gadā. Bauskas 1. vidusskolas absolvents, strādā SIA «Žaņa Lagzdiņa maizes fabrika». Pirms četriem gadiem pašvaldību vēlēšanās startēja no apvienotā RP un LAP saraksta, taču vēlētāju atsaucību neguva. Aktīvi darbojas Īslīces pagasta amatierteātrī «Dadži», viņa talants guvis atzinīgu vērtējumu skatēs.

20. Sandra Smolija
Dzimusi 1961. gadā. 1989. gadā Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvusi maģistra grādu arhitektūrā, sociālās zinības un psiholoģiju studējusi RPIVA. Strādā Bauskas novada Būvvaldē. Pērn algā tur nopelnījusi 15 487 eiro. Skaidrā naudā glabā 15 000 eiro. S. Smolijai ir 35 166 eiro parādsaistības.