Novadu jaunieši startē dizaina konkursā

Līdz 13. aprīlim mākslas vidusskolās Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā vienlaikus notiek Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde «Garšīgie». Tajā skatāmi Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu valsts konkursa darbi – iepakojuma dizaina piedāvājumi dažādiem garšīgiem produktiem. Jaunākie dalībnieki veidoja grafisko noformējumu konfektēm, vecākie – iepakojuma dizainu smūtijam un veselīgam našķim.
Pieredze domāt un strādāt kā dizaineriem palīdzēs jauniešiem izvēlēties tālākās mācības dažādās jomās dizaina un mākslas vidusskolās Latvijā. Valsts konkursa pusfinālā piedalījās bērni un jaunieši no simts Latvijas mākslas skolām – divi katrā vecuma grupā. Ekspozīcijā skatāmi arī Bauskas mākslas skolas, Iecavas mūzikas un mākslas skolas, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi, kuri izvirzīti konkursa finālam – 3. kārtai.
Jaunākajā grupā konkursam iesniegtas planšetes, uz kurām atspoguļots ietinamā papīra dizaina risinājums konfektei. Atsevišķi iesniegts konfektes makets. Bauskas mākslas skolas audzēkne Evelīna Burmistrova par dizainu konfektei «Lāča ķepa» saņēma teicamu vērtējumu. Viņas skolotāja ir Olita Dzelzkalēja. Teicams vērtējums par neparastajām konfektēm jaunākajā vecuma grupā arī Bauskas pārstāvei Žanetei Annai Gulbei, Vecumnieku meitenēm Annei Inovskai un Lībai Škrjabai.
Viņas māca pedagoģes Iveta Bērziņa un Antra Gustsone.
Vidējā vecuma grupā piedalījās visvairāk dalībnieku. Teicami novērtēti Iecavas meiteņu Milandas Austeres un Samantas Čepļauskas darbi, Vecumnieku skolas pārstāvju Anetes Paulas Kriņickas un Riharda Vētras darbi. Topošo mākslinieku skolotājas ir Agate Gūtmane un Anda Sproģe. Vidējā grupa izstrādāja iepakojuma dizainu izdomātam smūtijam, izvēloties tā garšai un sastāvam piemērotus grafikas izteiksmes līdzekļus. Planšetē bija jāparādās arī produkta aprak-stam ar izvēlēto iesaiņojuma dizaina risinājumu, bija vajadzīga reklāma smūtijam kartītes formā. Metodes, veidi un pieeja, kā īstenot dizaina uzdevumu, bija daudzveidīgi, un tos izvēlējās skolotāji.
Baušķenieki Marta Tēraude un Henrijs Kravals bija vieni no jaunākajiem dalībniekiem – viņi smūtija reklāmā izmantoja ronīša un bruņurupuča tēlus. Audzēkņiem palīdzēja skolotāja Aija Ušerovska.
Teicamu vērtējumu vecākajā grupā saņēma Aiga Andra Dručka un Katrīna Lavrinoviča no Vecumniekiem. Viņu skolotājas ir Ligita Ose un Antra Gustsone. Ļoti augstu novērtēts Iecavas pārstāvju Līvas Indriķes un Loretas Pudžas grafiskais dizains, viņu skolotāja ir Aina Putniņa. Bauskas mākslas skolas skolotāji atzina, ka viņi labprāt iegādātos sukādes Allijas Dzidrumas un Sintijas Dūriņas dizainētajā iepakojumā. Jaunietes atbalstīja skolotāja Signe Pansova.
Iepakojuma dizains iedomātajam produktam bija jāveido veselīgiem našķiem – žāvētiem augļiem, sukādēm. Konkursam bija jāiesniedz planšete, uz kuras attēlots produkta nosaukums ar grafikas elementu, iepakojuma izklājums, kurā ietverts nosaukums, informācija par sastāvu, ražotāju. Bija jāiz-strādā uzlīmes grafiskais dizains.
Konkursa finālā 1. aprīlī Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā skolēni veidoja afišas izstādēm un grafikas dizainu suvenīriem. Pēc darbu pabeigšanas visi konkursa dalībnieki varēja piedalīties izstādes atklāšanā un apskatīt ekspozīcijā savus un līdzaudžu pusfināla darbus.
Pateicību no Latvijas Nacionālā kultūras centra saņēma visi dalībnieki. Konkursa fināla rezultāti būs zināmi aprīlī, kad Latvijas mākslas skolu pedagogi pulcēsies Madonā uz valsts konkursa noslēguma semināru.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»