Ķīnieši jūsmo par krauķiem un svaigu gaisu

Vairāku Ķīnas interneta blogeru un žurnālistu grupa Bauskas pilī viesojās 12. aprīlī. Viesi no Āzijas brīnījās par krauķiem kokos, pilnu krūti elpoja svaigu gaisu, jūsmoja par sakārtoto pilsētvidi un apbrīnoja skaisto pils teritoriju.
Ķīnas žurnālisti trešdien apmeklēja Bauskas pili, pēc tam devās ekskursijā uz Rundāles pili. Vizīte tiek organizēta sadarbībā ar aviosabiedrību «Finnair» un Ķīnas vadošo tūrisma aģentūru «Alitrip». Mūsu valstī Ķīnas delegācijai programmu gatavo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.
Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure pastāstīja vizītes mērķi: «Delegācijā ir blogeristi un žurnālisti, kuri par vizīti Bauskā un Rundālē informēs savu auditoriju. Protams, ir vēl neskaitāmas vietas novadā, kuras prezentēt Āzijas viesiem, bet esam izvēlējušies «kā ēsmu» piedāvāt divus apmeklētākos un pazīstamākos tūrisma objektus novadā un tā tuvumā – Bauskas un Rundāles pili.»
Ķīnieši Bauskā ieradās pēc pastaigas Jūrmalā gar jūru. Izkāpjot no autobusa, delegācijas skatieni vērsās uz brēcošajiem krauķiem. Īsā sarunā par putnu radītajiem trokšņiem un izkārnījumiem ķīnietis Kobijs nosaka: «Vai tad tā ir problēma? Bezgaiss, smogs un piesārņojums – tā ir problēma.»
Ķīnieši jūsmoja par svaigo gaisu, sakārtoto vidi. Kobijs saka: «Ķīnā valda tāds bezgaiss, ka pēc trim stundām sāk sāpēt galva. Ēkas, automašīnas un fabrikas Ķīnu pārvērš mākslīgā metropolē bez dabiskuma. Priecājieties par brēcošajiem krauķiem! Tas ir labāk nekā rūcošas automašīnas vai rūpnīcu radītie trokšņi. Salīdzinot ar Ķīnu, Bauskā ir tik klusi kā baznīcā,» smaidot nosaka Kobijs.
Viņš ir interneta blogeris. Pirms dažām stundām ieliktais attēls ar jūras viļņiem jau sasniedzis 100 tūkstošu skatījumu. «Ķīnieši ir tendēti uz ceļošanu, īpaši pēdējos gados. Neviens negrib braukt uz tūristu pārpildītām pilsētām. Ķīnieši alkst pēc plašuma un miera,» uzskata Kobijs.
Sarunā ar viņu atklājam, ka arī Bauskā dzīvo vairākas ķīniešu ģimenes, uz ko viņš reaģē ar sajūsmu: «Laimīgie! Domāju, ka šie cilvēki aizbrauc no Ķīnas pārapdzīvotības un piesārņojuma dēļ. Dažiem ķīniešiem Ķīna vairs nepatīk,» atklāj Kobijs.
Ķīnietis Lī par Latviju, tās vēsturi zināja jau iepriekš. «Zinu, ka Latvija bija PSRS okupēta, bet kopā ar Igauniju un Lietuvu atguva brīvību. Zinu, ka latviešiem nepatīk krievi un otrādi,» stāsta Lī. «Esmu bijis citās Eiropas valstīs, bet Baltijā esmu pirmo reizi. Te ir skaisti, ļoti daudz koku, kas ir fantastiski,» uzskata Lī.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»