Kādēļ nav ieteicams vasaras sezonā braukt ar ziemas riepām
Braukšana vasarā ar ziemas riepām ir diezgan bieži novērota parādība. Un, ko gan varētu pārmest autovadītājiem, ja tagad tik daudziem jāskaita katrs eiro, kas jātērē par auto apkopi, remontu, kas ir neizbēgams pa bedrainajiem ceļiem, un augstajām nodokļu likmēm. Ziemas riepu atstāšana arī vasarai ir veids, kā izvairīties no vasaras riepu iegādes. Likumdošana šādu rīcību neaizliedz un nesoda, bet no praktiskā un drošības viedokļa ir daudz aspektu, kuri apliecina, ka ziemas riepas vasarā nav laba izvēle. Tālāk uzzināsiet, kāpēc daudz tālredzīgāk un gudrāk tomēr ir iegādāties sezonai atbilstošas vasaras riepas.
Mīksta gumija nodilst daudz ātrāk
Ja cer uz ietaupījumu, ko gūst no nenopirktām vasaras riepām, tad jāsaprot, ka tas ir tikai īstermiņa risinājums, jo patiesībā iznāks iztērēt vairāk, tāpēc, ka ziemas riepas ļoti strauji zaudēs savu protektoru un ziemas apstākļiem piemērotās īpašības. Ziemas riepas izgatavotas no daudz mīkstākas gumijas, tām ir cits sastāvs, tāpēc siltos un pat karstos apstākļos ziemas riepas ātri dilst. Nākamajā ziemas sezonā no riepām var nebūt nekas labs palicis pāri, tāpēc būs atkal jāpērk jaunas ziemas riepas. Tie ir izdevumi, par kuriem bieži vien autovadītāji neaizdomājas tajā brīdī, kad pieņem lēmumu vasarā turpināt braukt ar ziemas riepām.
Dinamiska braukšana būs apgrūtināta
Vasaras riepas ir no daudz cietāka materiāla un īpaši pielāgotas sausiem ceļa apstākļiem, siltai gaisa temperatūrai, tām arī ir pielāgots protektora zīmējums. Tas viss kopā sniedz iespēju auto vadīt dinamiski un tajā pašā laikā droši. Gari ceļa gabali, kas ir ar maksimālo atļauto ātrumu, bieži līkumi, pagriezieni un dažāda seguma ceļa posmi – tas viss kārtīgām vasaras riepām nesagādā nekādas problēmas. Bet ziemas riepām vasaras apstākļos šādi dinamiski manevri var būt apgrūtinājums, ko auto vadītājs pie stūres noteikti sajutīs, jo mainīsies vadāmības kvalitāte, arī troksnis no ziemas riepām būs lielāks. Nestabilitāte noteikti būs jūtama. Un tas ir nopietns drauds drošībai uz ceļa.
Ziemas riepām pavisam citas īpašības
Ziemas riepu un vasaras riepu izgatavošanā tiek izmantotas atšķirīgas tehnoloģijas, materiāli un arī veidots atšķirīgs protektora zīmējums, jo mērķis taču ir panākt, lai riepas katrā no gadalaikiem varētu sasniegt vislabākos drošības rādītājus. Uzskats, ka bīstami ceļa apstākļi ir tikai ziemā, ir aplams, jo vasarai ir savi specifiski faktori, kas ietekmē braukšanu un auto vadāmību. Tāpēc gan vasaras, gan ziemas riepām jābūt pielāgotām pavisam atšķirīgiem apstākļiem. Tas nozīmē, ka ziemas riepas vasarā pavisam noteikti nevar sniegt to pašu komfortu un drošību, ko vasaras riepas.
Vai ziemas riepas var efektīvi tikt galā ar intensīvu lietu? Vai tās var nodrošināt īsu bremzēšanas ceļu ekstrēmā situācijā? Vasaras riepas ar to tiks galā, bet par ziemas riepām pārliecības nav. Par to drošu un atbilstošu reakciju šādās situācijās nevar būt pārliecības. Ziemas riepas ir izgatavotas tā, lai izveidotu labu saķeri ar apledojušu un sniega pārklātu ceļa segumu, novērstu slīdēšanu, ļautu efektīvi nobremzēt. Vasarā šie faktori nevar efektīvi strādāt, jo ceļa segums ir pavisam savādāks.
Par ekonomisku braukšanu var aizmirst
Ja izvēlas arī vasarā braukt ar ziemas riepām, tad jārēķinās, ka degvielas patēriņš būs lielāks. Braukšanas paradumi ir tikai viens no faktoriem, kas ietekmē degvielas patēriņu. Vēl viens svarīgs faktors ir tieši riepas. To īpašības un pretestība var ļoti lielā mērā ietekmēt to, cik daudz degvielas tiek iztērēts. Ziemas riepas jūtami to palielinās, ja salīdzina ar jaunām un tieši vasarai piemērotām riepām, kas jau konstruētas tā, lai pēc iespējas efektīvi samazinātu degvielas patēriņu, ļaujot aizbraukt tālāk un ietaupīt vairāk.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»