Pelēcīgajā ziemā «uzplaukst» rozes

Bauskā, individuālā uzņēmuma «Novads» mājas logos Rīgas ielā, «uzplaukušas» rozes. Tās dara krāsainākas pelēcīgās ziemas dienas, palīdz jaukākā noskaņā gaidīt gaismas atgriešanos.
Salīdzinājumā ar Jelgavu, Valmieru, Kuldīgu un citām pilsētām Bauskā nami slīgstot tumsā, esot izrotāti bez izdomas vai vispār atstāti bez dekorējuma – tāda ir daudzu vietējo iedzīvotāju atziņa. Daļēji var piekrist, tomēr neviens cits no izplatījuma mājas negreznos, pašiem vien jādara. Daži jauki paraugi ir, piemēram, minētā uzņēmuma «Novads» ēka Rīgas ielā.
Greznība – kopā būšana
Uzņēmuma īpašnieces Solveigas Ikertes meita māksliniece Laura Ikerte iedvesmoja svētku noformējuma gatavošanai gan
mammu, gan meitu Aurēliju un savas draudzenes. Globālajā tīmeklī ieraudzīta ideja, un uzreiz radies lēmums – dekorējam mammas namiņu! Rozēs, kas «uzziedējušas» logos, ieguldīts darbs un laiks, naudas tēriņa tikpat kā nekāda. Un arī laiks, kas pavadīts jēgpilnā, aizrautīgā darbā, brīnišķīgā draugu un domubiedru sabiedrībā caur kopā būšanu un sarunām, ir liela greznība mūsdienu virtuālajā pasaulē. Bagātinoši pavadīts laiks. Un vēl skaistumu un prieku vēstošs rezultāts.
Iegādāti būvniecībā izmantojamie metāla režģi, kas tiek lietoti par pamatni rožu «šūšanai» (kā kanva, tik retākiem caurumiem), sameklētas un sagatavotas tekstila strēmeles – vajadzīgās krāsas nelietojamas drānas sagrieztas strēmelēs (līdzīgi kā lupatu deķīšu aušanai). Griezti gan novalkāti T-krekliņi, gan svārki un kleitas, citas «humpalas», rožu darināšanai bija vajadzīgi sārtie un zaļie toņi.
«Šūšanai» tika izmantotas Lauras izgatavotās «adatas» – no izlietotas šampūna plastmasas pudeles izgrieza strēmeli, kam izdūra adatas aci auduma lupatiņas ievēršanai. Un tad – ciku caku caur režģi!
Uzrunā faktūra
«Mākslinieces Laura un Kristīne savas rozes darināja brīvi pēc pašu skicēm. Te nu izpaudās katras raksturs – viņām radošs lidojums, bet es savējās rozītes šuvu stingri pēc Kurzemes – Rucavas – cimdu rakstiem,» atklāj Solveiga.
Kāpēc ziemā svētku rotājumiem rozes? Tieši tāpēc, ka dabā šajā laikā rozes nezied. Un rozes bijušas un ir gan kurzemnieku, gan zemgaliešu cimdu un tautas tērpu rakstos.
Vienas rozes izveidošana prasa apmēram piecas stundas, tā arī desmit stundu pie viena režģa katra rokdarbniece strādājusi. Tomēr Laura Ikerte uzsver: «Bet strādājām neiespringstot, jautri, ar iedvesmu, ar uzēšanu, pastaigām un tērzēšanu. Man prieks, ka draudzenes uzreiz atsaucās un iesaistījās šajā kopā būšanas procesā, kam beigās izrādījās tik daudz pozitīvas nozīmes.»
Ideja ir pilnveidojama, šādas dekorācijas varētu izmantot, piemēram, ziedu veikali. Visveiksmīgākais aspekts meklējams tieši rozīšu telpiskumā, rotājumi ar faktūru vairāk uzrunā cilvēkus, pārliecinātas Ikertu ģimenes sievietes.
Klienti, garāmgājēji un virtuālās vides entuziasti to jau novērtējuši, rakstot: «Mans dienas prieks Bauskas vecpilsētā!»
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»