Vecumnieku ļaudis viesojas Salaspilī

Vecumnieku novada uzņēmējdarbības atbalsta grupas dalībnieki tikās Vecumnieku pagasta Iniciatīvu un aktivitāšu centrā, lai atskatītos uz 2016. gadā paveikto un runātu par nākotnes mērķiem darbībā. Dienas turpinājumā grupas dalībnieki devās uz Salaspili, kur bija paredzēta tikšanās ar Salaspils uzņēmēju biedrību.
Pozitīvi nosacījumi
Vecumnieku novada uzņēmējiem bija iespēja doties ekskursijā uz Salaspils botāniskā dārza oranžēriju. Gides pavadībā laiks paskrēja nemanot, tika apskatīti neparasti augi no visas pasaules.
Tikšanās ar Salaspils uzņēmēju biedrību notika Salaspils novada domē. Vecumnieku novada uzņēmējdarbības atbalsta grupas pārstāvjus uzņēma biedrības valdes priekšsēdētājs Miks Balodis un valdes locekle Iveta Pokromoviča. Par pašvaldības sadarbību ar uzņēmēju biedrību bija aicināti pastāstīt Salaspils novada domes pārstāvji – priekšsēdētājs Raimonds Čudars un viņa vietnieks Zigmārs Zeimulis.
Salaspils novads var lepoties ar ģeogrāfiski izdevīgu izvietojumu blakus Latvijas galvaspilsētai Rīgai. Tādējādi ekonomiskā aktivitāte novadā ir salīdzinoši augsta. Uzņēmējdarbības attīstībai ir vairāki pozitīvi nosacījumi – tranzīta ceļi gan austrumu – rietumu, gan dienvidu – ziemeļu virzienā; ir daudz pašvaldības īpašumu, ko var iznomāt; Rīgas tuvuma dēļ novada teritorijā ir salīdzinoši daudz lielu uzņēmumu, kas saistīti ne tikai ar novadu, bet arī ar visu Latviju un galvaspilsētu. Novads atrodas ārvalstu investoriem izdevīgā vietā.
No 30 lielākajiem novada uzņēmumiem 28 ir biedrības dalībnieki. Biedrībā tiek uzņemti visi uzņēmēji, neatkarīgi no uzņēmējdarbības veida un nozares. Pašlaik biedrībā ir 72 biedri. Tā dibināta 2010. gadā ar mērķi atbalstīt uzņēmējdarbības attīstību Salaspils novadā, pārstāvot kopīgās vietējo uzņēmēju intereses.
Sadarbība ar pašvaldību
Starp biedrību un novada pašvaldību ir noslēgts sadarbības līgums. Sadarbība rit regulārā informācijas apmaiņā. Pašvaldība informē biedrību par jauniem uzņēmumiem, savukārt uzņēmēji vislabāk pārzina situāciju uzņēmējdarbības vidē, un biedrības viedoklis vienmēr tiek ņemts vērā. Uzņēmēju pārstāvis piedalās domes finanšu un teritoriālās attīstības komitejas darbā, kā arī pašvaldības budžeta pieņemšanas procesā.
Infrastruktūras uzlabošanai pašvaldība ik gadu atvēl 100 000 eiro, kas tiek izmantoti publiskā sektora teritorijas pielāgošanai uzņēmējdarbības attīstībai. Pašvaldības plānošanas dokumentos paredzēta lielāko uzņēmumu attīstība, pielāgojot tam teritorijas plānojumu. Ja iecerēta vidi ietekmējoša darbība, piemēram, izrakumi vai dziļurbumi, paredzēta zemes rekultivācija, lai atjaunotu augsni. Uzņēmumu īpašumiem, kuros ir apgrūtinātās teritorijas, pašvaldība noteic nekustamā īpašuma atlaidi.
Prioritāte – vietējie
Lai stiprinātu piederības izjūtu novadam, atbalstīta vietējo uzņēmumu sadarbība, proti, lielie uzņēmumi pērk preces vai pakalpojumus no mazākajiem. Iepirkumos par prioritāri tiek uzskatīti vietējo uzņēmēju piedāvājumi. Lai veidotu sadarbību, biedrībā tiek reģistrēti jaunpienācēji vietējie uzņēmumi. Nākotnē biedrības un pašvaldības sadarbības rezultātā paredzēts nodrošināt darba vietas vietējiem iedzīvotājiem. Līdz ar to jaunu uzņēmumu ienākšana novadā un jau strādājošo attīstība tiek dažādi atbalstīta. Regulāro biedru tikšanos un pārrunu laikā tiek noskaidrotas uzņēmēju vajadzības, rīkoti pasākumi vietējiem uzņēmumiem. Sadarbībā ar pašvaldību norit pasākumi un konkursi jauniešiem – nākotnes uzņēmējiem. Pagājušajā gadā kopumā biedrība organizējusi 50 pasākumus.
Vecumnieku pārstāvji pateicas par atsaucību, laipno uzņemšanu un vērtīgo pieredzi, ko guva Salaspilī.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»