BauskasDzive.lv ARHĪVS

FOTO: Pils apmeklētājiem dejo igauņu «Saltatriculi» un «Fioretto»

Uldis Varnevičs

2016. gada 7. marts 19:29

4863
FOTO: Pils apmeklētājiem dejo igauņu «Saltatriculi» un «Fioretto»

Stāstu par galminiekiem un vienkāršiem iedzīvotājiem Bauskas pilī 5. martā izdejoja seno deju grupa «Saltatriculi» no Igaunijas pilsētas Tartu un ar viņiem kopā «Fioretto» no Rakveres.

Klātesošie mirkli varēja pabūt 15. gadsimtā, baudot renesanses laika pievilcību tērpos, dejās un dzīvās mūzikas pavadījumā. Grupa «Saltatriculi» koncertā demonstrēja gan galminieku, gan vienkāršo ļaužu atšķirības ne tikai apģērbā, bet arī dejošanas manierē.

Abas deju grupas – «Saltatriculi» un «Fioretto» – bija ieradušās Bauskā Kulli Kresas vadībā. «Fioretto» ir jaunāka deju grupa, jaunāki un mazāk pieredzējuši ir arī tās dalībnieki. Izbraukuma reizēs abi kolektīvi satiekas un sadejojas, veido kopīgas koncertprogrammas.

Igaunijas seno deju grupas ir spēcīga komanda – daudz dara paši. Tērpus veido grupas dejotāja un kostīmu dizainere Eve Valpere. Agrāk pašdarbniekus atbalstījusi Tartu pašvaldība, taču tagad viss topot par personiskajiem līdzekļiem. Dejotājas atzīst, ka ļoti svarīgi tērpam izvēlēties piemērotu audumu un to uzšūt atbilstīgi cilvēka augumam, lai apģērbs netraucē kustēties.

Taujāta, kā jūtas Bauskas pilī, K. Kresa smaidot atbildēja: «Mēs dievinām Bauskas pili! Te jau 2014. gadā aizvadījām deju meistarklasi. Esam priecīgi atgriezties un nakšņot jauniekārtotajā pils rezidences daļā.»