Uz autoceļa Rīga–Bauska šoferus informē par braukšanas ātrumu

Displejs, kas informē par braukšanas ātrumu, kopš 4. marta uzstādīts uz autoceļa Rīga–Bauska, pie krustojuma uz Katlakalnu.
Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotā statistika liecina, ka šis krustojums ir viens no melnajiem punktiem. 2011. – 2014. gadā uz Rīgas–Bauskas šosejas fiksēti 132 ceļu satiksmes negadījumi, 19 cilvēku gājuši bojā un 226 ievainoti.
Baušķenieks Aivars Vasiļjevs ceļu uz Rīgu mēro vairākas reizes nedēļā. «Bauskas Dzīvei» viņš atzinīgi izsakās par informatīvo displeju: «Mūsdienās auto ripo ļoti viegli, dažbrīd pat nemanām, ka ātrums jau pārsniegts. Uz Bauskas ceļa vajadzētu vairākus šādus displejus, tie šoferiem liktu domāt. Šādas ierīces esmu redzējis Lietuvā. Tām tuvojoties, neapzināti koriģēju ātrumu atbilstīgi atļautajam.»
Līdz marta vidum uz Latvijas bīstamākajiem ceļu posmiem plānots uzstādīt 11 šādas interaktīvas ceļa zīmes. Tās jau darbojas Ādažos, Valmierā, Grobiņā un Murjāņos. Šomēnes displeji iedegsies Krustpils novadā, Maltā, Ulbrokā un Kroņaucē pie A. Brigaderes pamatskolas.
Braukšanas ātruma mērītājiem vajadzētu būtiski uzlabot satiksmes drošību paaugstinātas automobiļu plūsmas un bīstamības ceļu posmos. Interaktīvās ceļa zīmes atgādina par atļautā ātruma ievērošanu. Ja tas netiek pārsniegts, uz ekrāna pamīšus attēlotajam ātrumam parādās smaidīga emociju ikona zaļā krāsā. Ja stūrēts pārāk strauji – līdzās ātruma rādītājam iedegas bēdīga emociju ikona sarkanā krāsā.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»