BauskasDzive.lv ARHĪVS

Meitenes dzied kā lakstīgalas

Vilnis Auzāns

2016. gada 10. februāris 16:21

1913
Meitenes dzied kā lakstīgalas

Skaistākās latviešu tautasdziesmas otrdien, 9. februārī, pieskandināja Bauskas pilsētas pamatskolas zāli. Te uzstājās konkursa «Lakstīgala» dalībnieces.

Konkursā piedalījās audzēkņi no Bauskas sākumskolas, Uzvaras vidusskolas un Codes pamatskolas. Bauskas pilsētas pamatskolas skolotāja Ilze Žubēre pastāstīja, ka dziesmas bērni apguvuši no diriģenta Robertas Zuikas sastādītajām grāmatām.

«Mana mīļākā tautasdziesma ir «Jūriņ’ prasa smalku tīklu». No galvas protu nodziedāt divdesmit tautasdziesmas. Tās visas man ļoti patīk,» pēc konkursa pirmā uzdevuma izpildīšanas «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Codes pamatskolas 1. klases skolniece Kate Kononova. Viņas komandai izloze noteica izpildīt dziesmu «Pūt, vējiņi!». Kate to droši un pārliecinoši nodziedāja kā solonumuru.

Codes skolotāja Ilga Bileskalne pastāstīja, ka tautasdziesmas bērniem iemācīt nav nemaz tik grūti: «Ar skolēniem regulāri jāstrādā. Mēs sanākam kopā starpbrīžos un uzdziedam. Ja skolā ir kāds koncerts vai pasākums, mani sagatavotie dziedātāji tajā piedalās. Tikko mēs uzstājāmies Sveču dienas pasākumā.»

Līdzīgu viedokli pauž arī Uzvaras vidusskolas 10. klases audzēkne Santa Volkova: «Man vispār ļoti patīk dziedāt. Es dziedu arī korī «Kamarde». Izpildīt tautasdziesmas vispār nav nekādu problēmu. Latvietim tās nevar nepatikt, jo mīt mūsu sirdīs.»

«Bauskas Dzīve» novēroja, ka četrās komandās tautasdziesmu izpildītāju vidū nav neviena puiša. Uzvaras vidusskolas 10. klases audzēkne Linda Gaižauska stāsta, ka skolā zēni esot, daži no viņiem arī protot labi dziedāt. «Taču puišiem ir citas intereses, citāds dienas režīms. Viņiem bieži ir sporta treniņi, kurus nevēlas izlaist,» par saviem skolasbiedriem stāsta L. Gaižauska.

Izvērtējot četru mācību iestāžu komandu sniegumu, žūrija nolēma aicināt Codes pamatskolas mazās dziedātājas 19. februārī pārstāvēt Bauskas novadu reģiona konkursā Ozolniekos. Žūrijas komisijas locekle, folkloriste Ināra Grēniņa pastāstīja, ka galvenais, ko viņa vērtējusi, ar kādu prieku un aizrautību skolēni izpilda tautasdziesmas. Uzmanība pievērsta arī tautastērpiem, cik tie atbilstīgi novadam, kuru pārstāv.