Komentāri: 15. maijs – Starptautiskā ģimenes diena

Kādi faktori, jūsuprāt, stiprina ģimenes saites?
Visu laiku ar roku uz pulsa
Pēteris Lungevičs, pensionēts sporta skolotājs no Vecumniekiem:
Pēckara bērni, tādi kā es, galvenās ģimenes rūpes sajuta tad, kad bija, ko likt galdā. Tēvs – brigadieris, māte – fermā – tā viņi pavadīja visu dienu prom no mājām, un es ar brāli dzīvoju savā vaļā. Mamma cepa ļoti garšīgu maizi. Ja pats spēji riku sev nogriezt, tad varēji viens mājās palikt – badā nenomirsi. Savus bērnus vecāki mīlēja – tolaik nopirka man velosipēdu. Tas bija ļoti dārgs pirkums.
Kad auga mani bērni, visu laiku turēju roku uz pulsa. Atvases bija talantīgas sportā, bet aizgāja pa mūzikas līniju, un savu viedokli neuzspiedu. Tā gadījās, ka pats izaudzināju arī vedeklu, kas ar sportu nodarbojās manā vadībā.
Tagad savas zināšanas un prasmes veltu mazbērniem. Esmu līdzi sacīkstēs, reizēm kopā ar vecmammu un mazbērnu vecākiem, kas arī jūt līdzi jaunākajiem ģimenes locekļiem. Ziemā braucam kopā peldēties – visas trīs paaudzes. Labi satiekam ar mana brāļa ģimeni.
Madonas pusē ir lauku mājas, kur vasarā dzīvojam kopā ar saviem mazbērniem un radu bērniem. Meita – Anglijā, bet mazbērni – pa vasaru pie mums Madonā. Tur rīkojam sava veida vasaras nometni – rūdām mazos, nodarbojamies ar sportu. Jūlijā ir īsti atklāšanas svētki, kad tiekamies lauku mājās. Tādi mēs esam – visi par vienu, viens par visiem.
Cieņa un ikdienišķas rūpes
Andra Katkeviča, psiholoģe:
Ģeniālais ir ļoti vienkāršs – ģimeni stiprina savstarpēja cieņa, spēja ikdienā veltīt kaut mazu brīdi otram cilvēkam. Sīkas, ikdienišķas lietas – rūpes, gādība vienam par otru, tradicionāli ģimenes pasākumi, regulāras tikšanās un saziņa.
Pasākumiem nav jābūt lieliem un dārgiem. Tagad, pavasarī un vasarā, tā var būt vienkārša pasēdēšana piknikā. Līdzi mazs gardumiņš, tēja, sega, un atliek atrast tikai vietu, kur pasēdēt un kopā pavadīt vairākas stundas. Un tam daudz naudas nevajag. Mūsdienu problēma ir tā, ka esam pieraduši sūkstīties un meklēt to, kā nav, neprotot izmantot jau dotās iespējas. Bauskā ir trīs upes – kādas krastā vienmēr var apmesties.
Mūsdienās ir ģeniāls ģimenes kopā savešanas izgudrojums – galda spēles. Atliek tikai piekrist piedalīties, un kopā ir visi.
Nevajag aizmirst ik pa brīdim iepriecināt vienam otru ar kādu sīkumiņu, kaut vai nenozīmīgu. Svarīgi ir kopā pavadīt laiku, arī lai priecātos, nevis tiktos tikai skumjos pasākumos. Kas gan var būt labāks par to, ka vecāks kopā ar bērnu smejas? Un vēl labāk, ja blakus ir vectētiņš un vecmāmiņa.
Mūsdienās palīdz arī modernās tehnoloģijas, kas ļauj sazināties. Mūsu ģimenei ir speciāls interneta čats, kurā ir omīte, bērni un mazbērni, kas ļauj apmainīties ar informāciju par jaunumiem ģimenes jomā un ne tikai.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»