Kritizēta, bet vajadzīga

Novada domē trešdien, 18. februārī, notika iedzīvotāju iepazīstināšana ar sporta spēļu halles projektu, kuru plānots būvēt stadionā Mūsas upes krasta nogāzē.
Visvairāk pārsteidza mazais interesentu skaits – pēc interneta diskusijām likās, ka šis jautājums interesē daudzus, bet atnāca tikai daži sporta entuziasti, deputāti, novada administrācijas pārstāvji un cilvēki, kuru īpašumi ir tuvu iecerētajam objektam.
Patiesības skaidrošana
Ar tehnisko projektu «Administratīvā korpusa – sporta spēļu halles rekonstrukcija Pilskalna ielā 26 Bauskā» iepazīstināja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis un projektēšanas biroja «Austrumi» vadītājs Ivo Dembov-skis. Par projekta izstrādi informēja novada izpilddirektors Jānis Kalinka, sporta zāles nepieciešamību skaidroja Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) direktore Biruta Grantiņa.
Diskusiju gaitā radās priekšstats, ka nav viena cilvēka, kas pilnībā pārzinātu būves īpatnības un tās celšanas nepieciešamību. Katra amatpersona centās stāstīt ko citu, brīžiem mēģinot paši savā starpā noskaidrot, kā tad ir patiesībā. Vairākus jautājumus uzdeva sporta centra «Mēmele» direktors Zintis Alksnis, izraisot citu amatpersonu neizpratni, kāpēc cilvēks, kas darbojas sporta halles būvniecības darba grupā, tagad sāk uzdot jautājumus.
Nezina vietu skaitu
Uz jautājumu, cik īsti būs skatītāju vietu zālē, konkrēta atbilde netika dota, jo katrai amatpersonai bija sava versija.
Izdzirdot par 350 vietām, neapmierināts bija sporta entuziasts Jānis Kalējs. Viņš uzstāj, ka Bauskai vajag vienu zāli, kur skatītājiem būtu iespēja noskatīties augstākas klases komandu spēles, uzņemot lielāku skaitu līdzjutēju. «Man jau nav grūti aizbraukt kaut vai uz Maskavu apskatīties, bet gribētos, lai labas spēles redz arī tie, kam nav tādu iespēju,» tā J. Kalējs.
«Bauskas Dzīve» sarunā ar projektētāju noskaidroja, ka iespējamais skatītāju vietu skaits varētu būt apmēram 600 un īpašās spēlēs papildus var pievienot 200 sēdvietu. Taču apstiprinājumu šim skaitlim no amatpersonām iedzīvotāji nesagaidīja. Arī citas diskusijas radīja iespaidu, ka projekts nav pilnībā pārdomāts. Piemēram, vietā, kur projektētājs apstiprināja, ka plānotas tribīnes, ēkas sienā paredzēti plaši logi. Ko plānots izgaismot aiz skatītāju mugurām, nav skaidrs.
Šķietama rekonstrukcija
Sanākušie bija izbrīnīti par projekta vietu un būves īpatnībām – sporta halli iegremdēs zemē vairāku metru dziļumā.
Bauskas novada domes deputāts Aleksandrs Novickis saka: «Pārrobežu projektā pašvaldība savulaik izstrādāja sporta halles rekonstrukcijas plānu. Īstenot to neizdevās, un, lai pamatotu līdzekļu izsaimniekošanu pārrobežu projektā, to turpināja, mākslīgi nosaucot arī jauno projektu par rekonstrukciju.» Diskusiju turpinājumā neviens šo versiju nenoliedza. «Nevaru atbildēt un netaisos atbildēt par to, kas iepriekšējas domes laikā darīts,» sacīja A. Feldmanis.
A. Novickis norādīja, ka projekta prezentācija ir virspusēja, bet pilnai informācijai, kas vajadzīga publiskajai apspriešanai, trūkst tāmes un citu dokumentu. I. Dembovskis nebija gatavs paust viedokli par to, cik sporta halle varētu izmaksāt. B. Grantiņa atzina, ka objekts kopā ar tagadējās stadiona halles demontāžu un aprīkojuma iegādi varētu maksāt apmēram 5,4 miljonus eiro.
Vieta 100 audzēkņiem
Negatīvi noskaņots pret sporta zāles būves izmaksām bija Herberts Mucenieks. Viņš uzsvēra, ka jau 1966. gadā uz Bausku atvedis sporta bāzes projektu, kurā bija arī baseins, un pauda satraukumu, ka lolotā projekta vietā tagad finansējumu var atvēlēt sporta hallei. Jānis Kalinka mierināja, ka paredzēts īstenot abus projektus. Tiesa, uz Eiropas fondu finansējumu ir maz cerību – jāmaksā būs vien no novada budžeta.
Halles vajadzību pamatoja Biruta Grantiņa – pašlaik Bauskas BJSS ir 68 treniņu grupas, bet pilnvērtīgi izmantojama zāle ir tikai sporta namā «Mēmele». Sportisti brauc uz Codi, Griķiem un Īslīci. Jaunajā hallē vienlaikus varēs darboties līdz 100 audzēkņiem – divas komandu spēļu grupas zālē, kā arī vieglatlēti, brīvās cīņas sportisti, būs trenažieru zāle, prāta spēļu zāle un iespēja trenēties galda tenisā. Savukārt vakarā būs papildu iespējas treniņiem pieaugušajiem.
Bauskas novada izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka informēja, ka projekta publiskā apspriešana vēl notiks – iedzīvotāji varēs anketās un paust savu viedokli par būves nepieciešamību. Amatpersonas ieceri domā īstenot divu, divarpus gadu laikā.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»