Bauskas un Svitenes mākslinieču gleznas skatāmas Rīgā

Vizuālās mākslas izstādē «Gada glezna» Dailes teātra mākslas telpā «Brīvības 75» skatāmas mūsu puses mākslinieču gleznas. Interesenti tās var aplūkot līdz marta vidum.
«Savdabīga kompozīcija, cerību rosinoši krāsu toņi,» tā Bauskas mākslas skolas direktores gleznotājas Mārītes Šulces darbā redzamo komentē izstādes apmeklētāja rīdziniece Valentīna Valkmane. Viņa ieradusies uz vakara izrādi un ir apmierināta par iespēju apskatīt mākslas darbus no visas Latvijas. Gan pirms izrādes, gan starpbrīdī interesenti aplūko izstādi, cenšas atrast un novērtēt par «Gada gleznu 2014» atzīto Māras Vaičūnas darbu «Vientulība».
«Gada gleznas» 87 darbu vidū ir baušķenieču Mārītes Šulces un Signes Pansovas, kā arī svitenieces Īras Rozentāles gleznas.
«Bauskas Dzīvei» M. Šulce pastāstīja, ka savus darbus šai skatei piedāvā jau vairākus gadus. Šādu izstādi viņa nosauc par lielisku iespēju pašam autoram izvērtēt gada laikā paveikto, izskatīt savus krājumus un izlemt, vai ir kas piedāvājams publikas novērtēšanai.
Gleznotājai patīk mākslas darbu eksponēšanai izraudzītā vieta – Dailes teātra otrā stāva foajē. Te ir daudz gaismas, gleznas iespējams aplūkot teātra izrāžu apmeklētājiem. Tādējādi mākslas darbi ir pieejamāki plašam skatītāju lokam. Iekārtota balsošanas kastīte, kurā ikviens var nosaukt sev tīkamāko gleznu. Tas liecina, ka izstādes noslēgumā autorus gaida vēl kādi pārsteigumi.
Izstādes un konkursa organizatore ir māksliniece Agija Sūna. Jau 21. gadu viņa veido šādu mākslas darbu skati. 1993. gada pirmajā izstādē savus darbus bija pieteikuši ap 30 gleznotāju. «Ar katru nākamo gadu viņu kļuva vairāk un vairāk. Tradīcijas nevar radīt, tās veidojas pašas: atliek vien tās turpināt un kopt,» tā intervijā žurnālam «Sestdiena» saka A. Sūna.
Viņas apgalvojumam, ka mākslinieki šo gadskārtējo notikumu – izstādi un konkursu – pieņēmuši kā spēli, nevis kā sacensību, piekrīt arī M. Šulce: «Man šajās izstādēs ir interesanti satikties ar bijušajiem studiju biedriem, gan aprunāties, gan pavērtēt, kā viņi strādā, kas jauns viņu radošajos meklējumos. Tas varbūt ir pat būtiskāk nekā kaut kādi centieni uzvarēt.»
A. Sūna stāsta par demokrātisko attieksmi pret mākslinieku. Izstādei pieņem katra profesionālā gleznotāja darbu, ja tikai viņš to vēlas un ja to atļauj telpas. «Katrā izstādē redzami ne tikai rīdzinieku, bet arī citu Latvijas pilsētu un novadu gleznotāju darbi. Un cik tad bieži viņiem ir iespējams izstādīties Rīgā?» vaicā A. Sūna.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»