Bauskā darbu sāk publiskā pirts

Bauskas vecpilsētā no pirmdienas, 8. decembra, atkal pieejama publiskā pirts. Tā iekārtotā kādā savulaik noplukušā, pamestā ēkā Plūdoņa ielā. Jaunais uzņēmējs Kaspars Jansons kopā ar Diānu Sazonovu ideju par nelielu biznesu lolojuši labu laiku. Izzinot baušķenieku vēlmes, nolemts piedāvāt pilsētniekiem pirts pakalpojumus.
«Esmu ļoti priecīgs par uzņēmīgajiem jauniešiem, šepat Bauskā augušiem un skolā gājušiem, ka viņi nedodas projām, bet paliek pilsētā un izmēģina spēkus uzņēmējdarbībā. Apsveicama arī joma, kurā Kaspars sāk darbu. Pašvaldībai daudzi baušķenieki taujājuši, kad būs iespēja nomazgāties pirtī. Tagad tāda ir, ceru, ka to izmantos ne tikai tuvējās vecpilsētas iemītnieki, bet tālāku vietu ļaudis,» tā, apsveicot jauniešus ar uzņēmējdarbības sākšanu, vēlēja novada domes deputāts Voldemārs Čačs.
Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis paskaidroja, ka pašvaldība novada iedzīvotājiem, kam ir trūcīgās personas statuss, segs 50 procentu pirts pakalpojuma izmaksas. Pašlaik tā noteikta pieci eiro. Uzrādot nepieciešamos dokumentus, sociālajā dienestā personas saņems 50 procentu atlaidi, bet šī suma nedrīkstēs pārsniegt desmit eiro mēnesī. A. Feldmanis cer, ka iedzīvotāji novērtēs pašvaldības atbalstu un izmantos pirts pakalpojumus.
Uz jaunās pirts apskati piektdienas, 5. decembra, pievakarē bija ieradusies arī vecpilsētas iemītniece Emīlija Bačeliene. «Bauskas Dzīvei» sirmā kundze pauda prieku, ka pilsētā beidzot kāds uzņēmējs sadūšojies un radījis pakalpojumu, kurš tik daudziem ir vajadzīgs: «Esmu runājusi ar kaimiņiem, zinu, ka par nomazgāšanos īstā pirtiņā sapņo daudzi. Lai jauniešiem veicas!»
K. Jansons «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka ēka Plūdoņa ielas pagalmā vairākus gadus stāvēja pamesta, daļa telpu bija izdegušas. Gružu izvākšana un pirts izbūve mājas pirmajā stāvā bija smags, bet vienlaikus interesants darbs. Kopumā ēkas atjaunošanā un pirts izbūvē izlietoti 12 000 eiro. Sākt uzņēmējdarbību palīdzēja Latvijas attīstības finanšu institūcija «Altum», izsniedzot aizdevumu – vairāk nekā četrus tūkstošus eiro.
Lai arī pirts darbu sākusi, Kaspars apzinās, ka te vēl daudz kas uzlabojams. Jādomā par piedāvātā pakalpojuma servisa pilnveidi un biznesa efektivitātes paaugstināšanu. Pirmdienās un trešdienās pirtī gaida sievietes. Otrdienas un ceturtdienas būs kungu dienas. Personas, kurām pirts pakalpojumus daļēji sedz pašvaldība, tiek gaidītas pirmdienās un otrdienās.
Pirts telpas varēs izmantot arī privāti. Apmeklējuma laiki jāsaskaņo ar uzņēmēju. Informācija par pakalpojumiem pieejama arī interneta vietnē bauskaspirts.lv.
K. Jansons pauda cerību, ka, pirts pakalpojumiem attīstoties, varēs realizēt citus plānus par biznesa paplašināšanu. Turpmākās ieceres viņš vēlas īstenot tepat, Bauskas vecpilsētā.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»