BauskasDzive.lv ARHĪVS

Sestdien atzīmēs Bauskas senākā dievnama 420 gadu jubileju

Inga Muižniece

2014. gada 14. augusts 09:15

804
Sestdien atzīmēs Bauskas senākā dievnama 420 gadu jubileju

Bauskas Svētā Gara baznīca sestdien, 16. augustā, svinēs 420 gadu jubileju.

Svētku dievkalpojums sāksies plkst. 10. Kalpos iecirkņa prāvests, draudzes mācītājs Aivars Siliņš, sprediķi teiks Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, portālu informē draudzes priekšnieks Guntis Macpans.

Sakarā ar baznīcas gadskārtu draudze rosinājusi piešķirt Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) apbalvojumu «Uzticības vairogs» vairākām draudzes dalībniecēm un darbiniecēm. Zentai Maziļevskai, Dzidrai Ansonei, Vilmai Maldutei, Rasmai Rudzrogai par ilggadēju un uzticīgu kalpošanu baznīcai un Bauskas evaņģēliskajai draudzei to pasniegs bīskaps Pāvils Brūvers.

LELB apbalvojums «Uzticības vairogs» dibināts 2005. gada 2. oktobrī. Tā devīze ir vārdi no 3. Jāņa vēstules 1:5: «..ar uzticību tu visu esi darījis.» Bauskas draudzē pagaidām to nav saņēmis neviens. Apbalvojuma «Uzticības vairogs» zīme ir sudraba vairogs ar zelta krustu un LELB emblēmu vidū. Sievietes to nēsā kā ķēdītes piekariņu, vīrieši – kā piespraudi.

Pēc dievkalpojuma baznīcas dārzā turpināsies sadraudzība, būs radošās darbnīcas bērniem, ko vadīs svētdienas skolas skolotājas.

Augusta pēdējā nedēļā dievnama jubilejas noskaņās baznīcā būs labdarības koncerts, kurā muzicēs ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis un dziedātājs Renārs Kaupers. Tiks vākti ziedojumi Svētā Gara baznīcas altāra atjaunošanai. Šis altāris sākotnēji darināts 1699. gadā, pašreizējo izskatu ieguvis pēc Jelgavas vācbaltu gleznotāja Jūliusa Dēringa 1860. – 1861. gadā veiktās pārbūves un altārgleznas «Golgāta» uzstādīšanas. Gadsimtu gaitā altāra koka daļas neglābjami sabojājuši ķirmji.

Par saziedotiem līdzekļiem un piesaistot dažādu fondu finansējumu piecu gadu laikā, vairākos darbu posmos atjaunotas dievnama ērģeles, kas ir lielākās Zemgalē. Tās no 1890. līdz 1901. gadam būvējis pirmais latviešu profesionālais ērģeļu meistars Mārtiņš Krēsliņš. Restaurāciju veica Ugāles ērģeļdarbnīca, ko vada Jānis Kalniņš, Ugāles draudzes mācītājs, informē Guntis Macpans.