Atklās pīļu medību sezonu

Sestdien, 9. augustā, sāksies ūdensputnu medību sezona. Medību cienītāji varēs pārbaudīt, kurš veiklāks un modrāks – šāvēji vai putni. Medību sezona sestdien tiks atklāta pulksten 16, portālu informēja Valsts meža dienesta (VMD) preses sekretāre Selva Šulce.
Pīļu medības ir azartiskākā un iecienītākā mednieku nodarbe. Tā vīriem ar bisēm iet pie sirds pat tad, ja nekas nav nomedīts, portālam atzīst mednieks ar vairāk nekā 30 gadu stāžu Jānis Barans. Viņš sestdien kopā ar domubiedriem iecerējis ūdensputnus medīt Ceraukstes pusē. «Peldoties ūdenskrātuvē, mērķi jau noskatīti, vai pīles nolūkotajā vietā būs arī sezonas atklāšanas dienā, to nevar paredzēt,» teic J. Barans un piebilst, ka galvenais ir tikšanās ar vīriem, kad varēs pārrunāt aktuālo, arī medniekiem sāpīgāko un biedējošāko tēmu – Āfrikas cūku mēri.
VMD pārstāve S. Šulce atklāja, ka ūdensputnu medības sezonas sākumā, no 9. augusta līdz 14. septembrim, būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15. septembra līdz 30. novembrim – katru dienu. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti arī citi medību termiņi.
Speciāliste atgādina, ka pirms došanās uz medību vietu ieteicams ne tikai atkārtot drošības noteikumu prasības, bet arī painteresēties par konkrētās medību platības tiesisko statusu un ierobežojumiem tās izmantošanai ūdensputnu medībās.
Atbilstīgi Medību likumam publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā ūdensputnus atļauts medīt bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju, kura medību iecirknī atrodas attiecīgā ūdenstilpe. Medības ir aizliegtas pilsētu teritorijā.
Valsts meža dienests aicina medniekus cienīt un respektēt cilvēkus, kas dzīvo vai atpūšas pie ūdeņiem, un neradīt sliktu priekšstatu par medniekiem.
VMD sadarbībā ar Valsts policiju plāno pastiprināti kontrolēt medības, galveno uzmanību pievēršot jautājumiem, kas saistīti ar noteikto drošības prasību ievērošanu.
Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka visbiežāk konstatētie pārkāpumi ūdensputnu medībās ir pusautomātisko šaujamieroču, kuru patrontelpas un magazīnas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām, lietošana, motorizētu braucošu ūdens transportlīdzekļu izmantošana, medības bez mednieka sezonas kartes, nemedījamo ūdensputnu nogalināšana, svina munīcijas lietošana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.
2013./2014. gada sezonā mednieki kopā nomedījuši 22,7 tūkstošus ūdensputnu. No kopējā nomedīto putnu skaita visvairāk ir meža pīļu – 20 tūkstoši, liecina VMD apkopotā informācija.
Lai iegūtu labāku priekšstatu par ūdensputnu populāciju un plānotu pasākumus stāvokļa uzlabošanai, nepieciešama plaša informācija. VMD aicina medniekus līdzdarboties nomedīto ūdensputnu monitoringā, aizpildot īpašu anketu un sniedzot ziņas par nomedītajiem ūdensputniem.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»