Pazemina dzeramā ūdens kvalitātes prasības Iecavas un Vecumnieku novadā

Latvijā 144 vietās, tostarp Iecavas un Vecumnieku novadā, pa centralizētu ūdensapgādes sistēmu piegādātajam dzeramajam ūdenim noteiktas pazeminātas nekaitīguma vai kvalitātes prasības, liecina Veselības inspekcijas (VI) sniegtā informācija.
Iestādes pārstāve Agnese Gusarova skaidro, ka dzeramā ūdens kvalitātes neatbilstības gadījumā inspekcijai ir tiesības noteikt pazeminātas ūdens kvalitātes prasības jeb īpašās normas, ja tas nerada apdraudējumu iedzīvotāju veselībai un atbilstīgajā teritorijā citādā veidā nav iespējams nodrošināt dzeramā ūdens piegādi, kā arī – ja ūdens kvalitātes pasliktināšanos nav iespējams novērst 30 dienu laikā.
Dzeramā ūdens īpašās normas tiek piešķirtas uz laiku, kas nepārsniedz trīs gadus. Nepieciešamības gadījumā tās var noteikt atkārtoti vēl uz diviem termiņiem, kopumā nepārsniedzot deviņus gadus.
A. Gusarova atklāj, ka lēmums par īpašo normu piešķiršanu tiek pieņemts, izskatot iesniedzēju dokumentāciju, kurā ir jānorāda konkrēts rīcības plāns situācijas uzlabošanai.
«Visbiežāk īpašās normas tiek piešķirtas saistībā ar palielinātu dzelzs saturu dzeramajā ūdenī un duļķainības, smaržas, garšas un krāsainības rādītājiem, kas saistīti ar paaugstinātu dzelzs saturu dzeramajā ūdenī. Iecavas un Vecumnieku novada ūdensapgādes sistēmai (ŪAS) raksturīgi dzelzs jonu pārsniegumi,» stāsta A. Gusarova.
Viņa atklāj, ka līdz šī gada 4. augustam īpašās normas Iecavas un Vecumnieku novadā ir bijušas piešķirtas 20 ūdensapgādes sistēmām, no kurām astoņām tās noteiktas atkārtoti. Pašlaik aktuālas pazeminātas nekaitīguma un kvalitātes prasības ir piešķirtas divām ūdensapgādes sistēmām – Vecumnieku pagasta «Piebalgas» ŪAS un Iecavas novada valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiāles «Iecava» ŪAS. Abos gadījumos īpašās normas noteiktas palielināta dzelzs satura dēļ.
«Pēc pieteicēja sniegtās informācijas, Iecavas novada ūdensapgādes sistēmas dzeramā ūdens kvalitātes rādītāju neatbilstības cēloņi ir saistīti ar tehniski nolietojušos ūdensapgādes sistēmu. Savukārt Vecumnieku novadā neatbilstības cēloņi ir saistīti ar paaugstinātu dzelzs saturu pazemes ūdenī un tehniski nolietojušos urbumu,» skaidro VI pārstāve.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»