Izcīna piekto vietu pasaulē

Šī gada pasaules čempionātā teikvondo, kas notika no 23. līdz 26. martam Taivānas galvaspilsētā Taipejā, Latviju pārstāvēja tikai viena sportiste – baušķeniece Inese Tarvida. Tikmēr Eiropā ar panākumiem startē otra māsa Jolanta Tarvida.
Uz desmitajām pasaules junioru sacensībām olimpiskajā teikvondo WTF (Pasaules Teikvondo federācijas) versijā ieradās rekordskaits dalībnieku – 793 sportisti. Cīņas notika uz sešiem laukumiem, kurus apkalpoja 90 starptautiskie tiesneši. Pirmo reizi tika izmantoti astoņstūra cīņas laukumi un jaunā cīņu videoatkārtojuma sistēma. Tā liecina Latvijas Teikvondo federācijas informācija.
Piekāpjas čempionei
Baušķeniece startēja svara kategorijā līdz 44 kilogramiem. Katra valsts sacensībām izvirza tikai vienu sportistu attiecīgajā svara kategorijā. Savā pirmajā cīņā I. Tarvida tikās ar Kolumbijas sportisti Lizu Džemiju Kardenu, kura pirmajā kārtā pārspēja Taivānas sportisti Čiu Dzjiņu Suņu. Latviete uzvarēja kolumbieti ar 8:3. Otrā cīņa latvietei bija pret Singapūras sportisti Hsinu Veju Čevu. Inese divu raundu garumā pārliecinoši nopelnīja pārsvaru ar sitieniem pa galvu un vinnēja ar rezultātu 19:6.
«Sacensības raisīja lielu vietējo līdzjutēju uzmanību. Tā bija milzīga sporta halle ar skatītāju vietām trīs stāvos, un viss bija aizpildīts,» atceras meitenes tēvs Gintauts Tarvids.
Trešā cīņa bija pret Korejas izlases sportisti Sanunu Parku, pasaules reitinga pirmo numuru pēc portāla taekwondodata.com informācijas. Inese piekāpās savai pretiniecei, kura vēlāk kļuva par pasaules čempioni. Otrā palika Irānas pārstāve Fatima Omuriharis. Bronzas medaļas ieguva kanādiete Emma Di Džovani un Anglijas sportiste Ketija Bredlija, jo sacensībās atsevišķa cīņa par trešo vietu nenotiek. Visas četras sportistes atrodas pasaules reitinga pirmajā desmitniekā. I. Tarvida pašlaik reitingā ir 91. vietā.
Panākums Trelleborjā
Teikvondo sacensībās veiksme gan var būt mainīga. Par to liecināja Pasaules Jaunatnes II olimpiādes atlases turnīra sacensības teikvondo, kas notika Naņdzjinā Ķīnā īsi pirms pasaules čempionāta martā. I. Tarvidai atlases cīņās pretim nāca Taizemes sportiste Panipaka Vonpatanakita, pasaules reitinga astotais numurs. Latviete cīņā piekāpās, bet taizemiete turpinājumā guva uzvaru kvalifikācijas sacensībās.
Iespējams, Taizemes sportiste jau pirms cīņas Naņdzjinā bija ļoti noskaņota revanšēties latvietei, jo iepriekš – februārī – viņa bija Inesei zaudējusi prestižās sacensībās Zviedrijā. P. Vonpatanakita 2012. ga-dā kļuva par starptautiskā, ļoti slavenā Zviedrijas turnīra Trelleborjā uzvarētāju. Jādomā, ka tieši tādu pašu panākumu meitene plānoja atkārtot arī šogad, bet 2014. gada sacensībās, kas notika no 7. līdz
9. februārim, pusfinālā viņai pretim nāca I. Tarvida, kas guva uzvaru ar 6:5. Baušķeniece finālā piekāpās Turcijas sportistei Simge Burku ar 6:1.
«Trelleborjas otro vietu varam vērtēt augstāk pat par sniegumu Eiropas čempionātā. Uz sacensībām Zviedrijā ieradās sportistes no visas pasaules,» rezumē G. Tarvids. Viņš uzsver, ka izcīnītā otrā vieta veicinājusi sportistes atpazīstamību – ar panākumu sveikuši lietuvieši, ukraiņi. Latvijas sportistiem tas ir augstākais sasniegums Trelleborjas turnīros – līdz šim bija tikai trešā vieta.
Ar domām par olimpiādi
Māsas Tarvidas 2013. gadā aktīvi startējušas sacensībās Eiropā. Inese izcīnīja otro vietu A klases turnīrā Ukrainā. Jolantai, kura startē svara kategorijā līdz 41 kilogramam, rezultāti bija labāki – pirmā vieta turnīrā Polijā un pēc tam arī sacensībās Ukrainā.
Jaunās sportistes arī pēc pasaules čempionāta turpinās startēt starptautiskās sacensībās – 5. aprīlī piedalīsies Beļģijas atklātajā čempionātā. G. Tarvids atzīst, ka turnīros jāpiedalās, jo tā sportistes gūst pieredzi un atpazīstamību.
Māsu panākumi ļāvuši sarosīties sporta funkcionāriem – apspriež domu par to, ka varētu startēt 2016. gada Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro. G. Tarvids gan nedomā, ka tas izdosies – meitenes būs vēl pārāk jaunas, lai līdzvērtīgi cīnītos ar pieredzējušajām pretiniecēm. 2016. gadā Eiropā notiks speciāls kvalifikācijas turnīrs Olimpiskajām spēlēm. Sacensībās plānots piedalīties, lai gūtu pieredzi. Tomēr lielākas cerības būtu tikt uz 2020. gada vasaras olimpiādi Tokijā. Ja sportiskā veiksme stāvēs klāt, var domāt arī par 2024. un 2028. gada olimpiādēm. Lai sapņus īstenotu, jaunajām sportistēm jāturpina trenēties un regulāri jāpiedalās dažāda veida sacensībās Latvijā, Eiropā un pasaulē.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»