Folkloristi no visas Zemgales tiekas Iecavā

Dziesmas, dejas un rotaļas par naudas tēmu varēja vērot piektdien, 14. martā, Iecavas kultūras namā, kur tikās Zemgales novada bērnu folkloras kopas.
Bērni, ģērbušies Zemgales novadam raksturīgos tautas tērpos, pārstāvēja septiņas folkloras kopas. Ciemiņi pie iecavniekiem bija braukuši no Bauskas, Jelgavas un Jelgavas novada Glūdas pagasta Nākotnes, kā arī Līvbērzes, Vilces un Kalnciema pagasta.
Sarīkojums bija veltīts naudai. «Šogad latu likvidēja, tāpēc bija jāatdod tam gods,» teic pasākuma organizatore un folkloras kopas «Tarkšķi» vadītāja Kristīne Karele. Folkloras kopā «Tarkšķi» radošās prasmes attīsta vairāk nekā 80 iecavnieku. Viņi priekšnesumā piektdien izmantoja dziesmas, ko zinājuši jau iepriekš. Vadītāja stāsta, ka pārskatījusi «Tarkšķu» repertuāru un sapratusi, ka ir skaņdarbi, ko var piemērot naudas tēmai – kaut vai dziesma par zagšanu. Daži kolektīvi mācījušies jaunas kompozīcijas.
8. klases skolniece Ruta Duga no Jelgavas novada Vilces pagasta folkloras kopas «Rukūzītes» stāsta, ka priekšnesumam īpaši lūkojuši skaņdarbus: «Vienu un to pašu dziesmu pasākumā dzirdējām dažādos variantos vairākas reizes, jo ar naudu saistīto gabalu nav daudz.»
Sarīkojuma vadītāja K. Karele pārbaudīja klātesošo zināšanas par naudas lietām. Tika jautāts, kas ir kibernauda, kas pēta monētas, no kā cēlies vārds «monēta» utt. Zinošākie saņēma balvas – naudiņu no šokolādes.
Bauskas 2. vidusskolas folkloras kopa «Urdziņa» darbojas kopš 1995. gada. Šogad par tās vadītāju kļuvusi latviešu valodas un literatūras skolotāja Daila Simsone. Tā kā mēģinājumiem vēl nav bijis pārāk daudz laika, publikai atrādīšanai sagatavojuši vien trīs skaņdarbus. Skolotāja atzīst, ka sākumā nav bijusi pārliecināta par muzicēšanu festivālā Iecavā, bet tagad priecājas par piedalīšanos: «Redzot, kā uzstājas citi, bērni gūst pieredzi. Tas ir pozitīvs stimuls.»
Zemgales novada bērnu folkloras kopas Iecavā tikās pēc vairāku gadu pārtraukuma. Iepriekšējos piecus gadus sadziedāšanās organizēta Jelgavā, stāsta K. Karele. Katru gadu visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados notiek šāds pasākums. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopas ik gadu tiekas arī nacionālā folkloristu festivālā «Pulkā eimu, pulkā teku».
Festivāls kļuvis par daudzpusīgu folkloras un tradīciju iedzīvināšanas veidu. Tā mērķis ir saglabāt, popularizēt un attīstīt tradicionālai kultūrai raksturīgo dziedāšanu, dejošanu, rotaļu vadīšanu, stāstīšanu, muzicēšanu, masku gatavošanu.
UZZIŅAI
Zemgales novada bērnu folkloras kopu sarīkojuma dalībnieki Iecavā:
«Dimzēns» no Jelgavas, vadītāja Velta Leja;
«Dzīpariņi» no Nākotnes, vadītājas Lija Dvurečenska un Velta Leja;
«Tarkšķi» no Iecavas, vadītāja Kristīne Karele;
«Zemgaļi» no Jelgavas novada Līvbērzes pagasta, vadītāja Velta Leja;
«Rukūzītes» no Jelgavas novada Vilces pagasta, vadītāja Guna Čodare;
«Urdziņa» no Bauskas 2. vidusskolas, vadītāja Daila Simsone;
Kalnciema vidusskolas folkloras kopa no Jelgavas novada Kalnciema pagasta, vadītāja Dzintra Ķezbere.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»