BauskasDzive.lv ARHĪVS

Bauskas sākumskolas pedagogi pilnveido digitālās prasmes

Vilnis Auzāns

2014. gada 13. janvāris 14:10

1149
Bauskas sākumskolas pedagogi pilnveido digitālās prasmes

Bauskas sākumskolas pedagogi un direktore aizvadījuši pirmo nodarbību programmā ««Samsung» skola nākotnei». Direktore Linuta Ģerģe atzīst, 11. janvārī lekcijās Rīgā pavadītais laiks bijis ļoti iedvesmojošs.

Bauskas sākumskolas komandā līdz ar iestādes vadītāju darbojās trīs pedagoģes: Inita Nagņibeda, Zane Stankeviča un Aiva Skaldere. Nodarbības pasniedzēju Bruno Baha un Ingas Trabo vadībā bija interesantas, rosinošas. «Mēs kārtējo reizi guvām apliecinājumu tam, ka bez modernām tehnoloģijām šolaiku skolas dzīve nav iespējama. Tādēļ pedagogiem tās jācenšas iepazīt, apgūt un rast pielietojumu savā ikdienas darbā,» stāsta I. Nagņibeda.

L. Ģerģe piebilst, cik svarīgi ir iemācīties pašām un iemācīt skolēniem sadzīvot ar šīm tehnoloģijām: «Skolēni jāiemāca nekļūt atkarīgiem no sociālajiem tīkliem, bet gan pareizi tos izmantot.»

Uz nākamo nodarbību, kas būs februāra sākumā, skolotājiem jāsagatavo mājas darbs. Ir jāapgūst sociālās vietnes «Twitter» iespējas, jāizdomā idejas tās interesantai izmantošanai mācību procesā. «Jau šonedēļ ar 6. klases skolēniem spriedīsim, kā varam izmantot «Twitteri» mācību procesa dažādošanai latviešu valodas stundās,» atzīst I. Nagņibeda.

Par pirmo programmas ««Samsung» skola nākotnei» nodarbību I. Nagņibeda stāsta, ka tajā valdījusi radoša, atraktīva, arī labvēlīga gaisotne. Bauskas sākumskolas sagatavotā prezentācija «Jēgpilni starpbrīži skolā» guvusi augstu kolēģu, arī pasniedzēju vērtējumu. Pirmajā nodarbībā iegūts arī daudz praktisku iemaņu.

«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka programmā ««Samsung» skola nākotnei» bezmaksas digitālajām mācībām bija pieteikušās 213 izglītības iestādes no visas Latvijas. Izvērtējot pieteikumus, šajā programmā uzņemtas 30. To vidū vienīgā mūsu novadu izglītības iestāde ir Bauskas sākumskola.

Nodarbībās, kas ilgs līdz maijam, pedagogiem bez maksas ir iespēja apgūt prasmes, kā veidot un mācībās izmantot sociālos medijus, blogus, infografikas, foto, video un animācijas. Tie pedagogi, kas vispārliecinošāk demonstrēs tehnoloģiju izmantošanas konceptu mācībās, programmas noslēgumā saņems 10 000 eiro tehnoloģiju iegādei savai skolai.