Apgūst biodejas metodi pirmsskolas vecuma bērnu audzināšanai

Iecavas bērnudārzā «Cālītis» šonedēļ pulcējās vairāk nekā 30 Iecavas, Bauskas, Rundāles un Vecumnieku pirmsskolas iestāžu pedagogu, lai iepazītos ar biodeju.
Tā ir kustību metode pieaugušo un bērnu nodarbībām grupā ar mērķi atraisīties, pozitīvi uztvert sevi un citus, mazināt stresu un uzlabot veselību, skaidroja pedagoģe Anita Čapkovska, kura mērojusi ceļu no Limbažiem.
Biodejā dalībnieki izpauž savas emocijas, izjūtas, iztēlotos iespaidus, vadoties pēc nodarbības vadītāja sniegta sižeta, pasakas, stāsta. «Cālīša» bērni, kopskaitā 18, A. Čapkovskas vadībā devās iztēles ceļojumā uz zoodārzu, meklējot un attēlojot tur mītošos dzīvniekus.
Pēc tam biodeju izmēģināja arī sapulcējušās pedagoģes. Iespaidi bijuši dažādi, portālam stāsta «Cālīša» metodiķe Aina Grase.
«Vairāki skolotāji atzina, ka metode strādā, viņiem pēc dejas pašsajūta uzlabojusies, cilvēki jūtas brīvāk,» atklāja pedagoģe, «taču citiem tā nebija pieņemama, viņi neplāno izmantot to bērnu nodarbībās.»
Kā uzsvēra A. Čapkovska, biodejas galvenais nosacījums ir brīvības, atraisītības izjūta. Ja bērns nevēlas dejot, bet pasēdēt malā un pavērot citus, viņam tas jāļauj: «Arī vienkārši klātesot, cilvēks uztver citu emocijas un noskaņu, tā viņu bagātina.»
A. Grasei šī nav pirmā pieredze ar biodeju un tās bērniem izstrādāto virzienu «tanzpro». Vācijā metode izpētīta, pierādot pozitīvo efektu, 15 gadus tā ir atzīta pedagoģijā. «Biodeja rada līdzsvaru starp ķermeni, garu un dvēseli,» atklāj pedagoģe, «kad piedalījos pieredzējuša Vācijas pedagoga nodarbībā, izjutu patiesu laimi.»
Vairāk par biodejas izmantošanu pirmsskolas pedagoģijā lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā numurā.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»