Komentāri: policijai – 95

Kāda ir ikdienas pieredze – vai tā apliecina, ka Valsts policija iedzīvotājus sargā?
Zādzību maz
ELMĀRS JUKONIS, Vecumnieku novada Stelpes pagasta pārvaldes vadītājs:
Valsts policija mūs tiešām sargā, to ikdienā jūtam. Ja nepieciešams, zvanām uz Vecumniekiem inspektorei Svetlanai Grantiņai. Nav bijis tādu gadījumu, kad viņa neierastos palīgā. Man personīgi nav nekādu pretenziju, un no iedzīvotājiem sūdzību arī nav.
Pēdējais policistes izbrauciens pie mums bija pirms pāris dienām, kad te viens vīrs nomira. Gājis bija ciemos, piesēdies pie šķūnīša un tā arī palicis. Inspektore pārbaudīja, vai nav vardarbīgas nāves pazīmju.
Pārsvarā policijai jāiejaucas sadzīves strīdos un dažādos negadījumos. Zādzību ir maz. Neesam jau pierobežā. Vairāk gan sadarbojamies ar Vecumnieku novada kārtības dienestu – viņi ir pirmie, kam zvanām. Policiju aicinām nopietnākos gadījumos.
Reaģēt nekavējoties
HARALDS LAIDIŅŠ, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks:
Ikdienā Valsts policijas uzdevums ir nekavējoties reaģēt uz iedzīvotāju pieteikumiem par likumpārkāpumiem. Policistu darbs ir atklāt noziegumus, aizturēt personas, kuras, iespējams, veikušas noziedzīgus nodarījumus.
Daudz pūļu policija iegulda cīņā ar nelegālo akcizēto preču izplatītājiem, apkarota tiek narkotiku aprite. Pēdējos gados arvien vairāk darba tiek veltīts tā dēvēto legālo narkotiku apkarošanai.
Policija uzrauga arī ceļu satiksmi, pastiprināti vēršoties pret personām, kuras vada transporta līdzekli alkohola reibumā. Šāda rīcība ir apdraudējums citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Policijas redzeslokā pastāvīgi ir arī mazāk aizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki. Viņiem tiek dalīti atstarotāji un skaidrota to lietošanas nepieciešamība.
Savu resursu iespējās Valsts policija nodrošina sabiedrisko kārtību, tostarp masu pasākumu norises laikā. Policisti regulāri veic preventīvu darbu izglītības iestādēs, dodoties uz skolām un skaidrojot bērniem un jauniešiem, kā sevi pasargāt, kā justies drošāk.
Profilakse, ne iesniegums
NADEŽDA BOKOVA, Iecavas novada kooperatīva «Rosme» vadītāja:
Mana pieredze, vadot mazu lauksaimniecības kooperatīvu, rāda, ka policija nesargā. Ja mums kas notiek, policisti saka – raksti iesniegumu! No tā nav nekāda labuma. Ja iesniegumu uzrakstu, manuprāt, no policijas informācija nonāk zaglim vai dedzinātājam, un viņš man vēl mēģina atriebties.
Nesen kaitnieki gandrīz fermu nosvilināja, labi, ka kaimiņi pamanīja, paguvām apdzēst salmus. Pa vasaru mūsu kooperatīvam siena ruļļus divas reizes dedzināja. Kad piezvanīju un policija tikai dažas reizes pabrauca garām ar mašīnu, dedzinātāji likās mierā.
Domāju, ka policistiem vajadzētu vairāk strādāt ar cilvēkiem, kam nav darba, kamēr vēl zādzība vai cits noziegums nav noticis. Visi taču zina, kur ir «točkas» ar nelegālo alkoholu, vai nevar pie tām padežurēt un pieķert tirgotājus vai pircējus?!
Kad kavējam nodokļu maksājumus, kontrolētāji uzreiz ir klāt un visu piedzen. Nodokļus samaksājam vispirms, bet tad, kad vajag palīdzību, to saņemt nevaram. Policijas darbs būtu noziegumus nepieļaut, nevis pēc tam prasīt, lai rak-stām iesniegumus un tērējam laiku, braukājot liecināt.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»