Rundālieši Spānijā veido mūziklu

Pilsrundāles vidusskolas pārstāvji – divas skolotājas un pieci audzēkņi – pagājušajā nedēļā no 3. līdz 9. novembrim piedalījās «Comenius» programmas aktivitātēs El Ejido pilsētā Spānijā, stāsta skolotāja, projekta koordinatore Aina Simanova.
Eiropas valstis – Latvija, Vācija, Polija, Spānija un Turcija – iesaistījušās projektā «One more star for Europe» (tulk. «Vēl viena zvaigzne Eiropai»), kas paredz, sastrādājoties piecu valstu skolām, izveidot mūziklu. Pie tā tapšanas skolēni un pedagoģes strādā jau no pagājušā gada. Ir izstrādāts mūzikla scenārijs un logo. Prātots par skatuves tērpiem. Ideju apmaiņa notiek ar e-Twinning palīdzību, kas ir Eiropas skolu sadarbības programma interneta vidē.
Bijušas vairākas tikšanās, pēdējo reizi ar radošām domām projekta dalībnieki apmainījās šī gada maijā Latvijā. Viņi apguva aktiermeistarības pamatus pie skolotājas Lilitas Lauskinieces un Vācijas partneru pārstāvja, mūziklu aktiera Gerharda Fēna.
Pirms došanās uz Spāniju skolēniem bija mājasdarbs – sacerēt mūzikla dziesmām tekstus. Ar to nodarbojās aktīvi, muzikāli jaunieši, kuri darbojas teātra studijā, stāsta A. Simanova.
Labākajiem bija dota iespēja braukt uz starptautisko sanāksmi, viņi strādāja internacionālās grupās, lai rediģētu dalībvalstu sacerētos dzejoļus. Papildu nedēļas laikā tika sacerēta mūzika un strādāts pie horeogrāfijas. Projekta dalībnieks no Pilsrundāles vidusskolas Dāvis Tarvāns atzīst, ka dienaskārtība bijusi saspringta – no agra rīta līdz pēcpusdienai strādājuši pie mūzikla, bet pēc tam braukuši ekskursijās un atpūtušies kopā ar jauniegūtajiem draugiem.
D. Tarvāns nosaka: «Šādi braucieni paver plašāku redzesloku un iemāca domāt citādāk.» Skolnieks par lielāko ieguvumu nosauc neaizmirstamās emocijas un jaunos draugus, ar kuriem saziņa turpinās arī pēc brauciena. Viņš atklāj, ka pašlaik plāno datumus, kad atkal varēs apciemot saulaino zemi.
Projektam ir definēti arī citi ieguvumi, piemēram, iespēja iesaistīties radošā procesā, sadarbojoties ar citu valstu skolām, padziļināt izpratni par sižeta izstrādes principiem, izkopt savas prasmes aktiermeistarībā, dziedāšanā un dejošanā, izprast kultūru atšķirības un mācīties būt tolerantiem, uzlabot angļu valodas zināšanas un novērtēt valodas komunikatīvo nozīmi, kā arī prast izmantot informācijas tehnoloģijas saziņai un ideju apmaiņai projekta darbības laikā.
Projekta nākamā apspriede plānota tikai skolotājiem decembrī, bet februārī visi dalībnieki dosies uz Poliju. Tad sāksies mēģinājumi un tiks izvēlēti aktieri. Projekta koordinatore min, ka mūziklā varētu piedalīties trīs skolēni no katras valsts.
Mūzikls ir Eiropas Savienības mūžizglītības programmas «Comenius» apakšprogrammas «Skolu daudzpusējas partnerības» projekts. Aktivitātēm atvēlēts laiks līdz nākamā gada 31. jūlijam un kopējais finansējums ir 21 tūkstotis eiro.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»