Latviešu leģionāru atceres diena Rīgā
Sestdien, 16. martā, daudzviet Latvijā tika atzīmēta latviešu leģionāru atceres diena. Rīgā atceres dievkalpojums Doma baznīcā, kam sekoja tradicionālais gājiens caur karogu aleju ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.
Arī šogad pasākuma dalībniekus centās izprovocēt biedrība «Apvienība pret nacismu», kas netālu no norises vietas bija uzstādījusi improvizētas karātavas, kurās pakārtas fotogrāfijas ar koncentrācijas nometņu ainām. Bez tam skaļruņos tika atskaņota skaļa mūziku krievu valodā un uzruna par nacistu armijas noziegumiem. To atceres dienas dalībnieki centās nomākt ar skaļu dziedāšanu.
Jau kopš 1952. gada trimdas latviešu organizācija «Daugavas Vanagi» atzīmē 16. martu kā latviešu leģionāru atceres dienu. Šis datums tika izvēlēts tāpēc, ka 1944. gadā no 16. līdz 19. martam, kad Otrā pasaules kara fronte bija pietuvojusies bīstami tuvu Latvijas Austrumu robežai, norisinājās smagas kaujas Veļikajas upes krastā par augstieni «93,4». Tā bija pirmā un vienīgā kauja visā Otrajā pasaules karā, kad abas Latviešu leģiona divīzijas – 15. un 19. – cīnījās plecu pie pleca, turklāt augstāko latviešu virsnieku vadībā. Latvijā pirmo reizi 16. martu kā latviešu leģionāru atceres dienu atzīmēja 1990. gadā.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»