Jaunieši dodas pie uzņēmējiem

Saulainieši, automehānikas izglītības programmas studenti, ir gatavi praktiskām nodarbībām.
Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības jaunie auto-
mehāniķi šogad jau divas reizes izmantojuši iespēju darboties praktiskās nodarbībās vietējos uzņēmumos.
Pirmā kursa automehāniķus uz šīm nodarbībām ved Saulaines teritoriālās struktūrvienības (TS) pedagogs Dagnis Dārznieks. Viņš pastāstīja, ka ar vairākiem komersantiem apspriesta iespēja piedāvāt jauniešiem šādas nodarbības. Pašlaik vienošanās panākta ar diviem uzņēmumiem.
«Auto kapsēta», skrūves un vītnes
Saulaines TS 1.as kursa automehāniķi 11. aprīlī devās uz autoservisu Bauskā – Gunta Minkeviča IK «Auto G.M.». Uzņēmuma galvenais nodarbošanās veids ir tā dēvētā «auto kapsēta» – mašīnu izjaukšana, nodrošinot ekoloģijai bīstamo vielu savākšanu, rezerves daļu komplektēšanu un atlikušo materiālu efektīvu izmantošanu. Puišiem tā bija lieliska iespēja izpētīt mašīnas komplektēšanas procesu no otras puses – ar izjaukšanas palīdzību.
Savukārt tirdzniecības uzņēmums «Wurth» 22. martā Bauskas veikalā nodrošināja praktisku mācību stundu par skrūvēm, vītnēm un kniedēšanu. «Šī ir mācību stunda – profesionālā moduļa sastāvdaļa «Remonta pamati». Pētījām un izmēģinājām skrūvju savienojumus, vītņu iegriešanu, atjaunošanu, nolauztu skrūvju izņemšanu,» skaidro D. Dārznieks.
Jauniešiem par skrūvju vītņu vēsturi, īpatnībām un dažādiem rūpniecības knifiem stāstīja «Wurth» Latvijas uzņēmuma lielo klientu vadītājs un produktu speciālists tieši par skrūvēm Arnis Zitāns.
«Šādu interesi vērtēju ļoti pozitīvi. Reti kura izglītības iestāde vēlas atbraukt un iepazīties ar kaut ko ārpus skolas. Toties pie mums visu var redzēt un izmēģināt dabā. Šie jaunieši mācās par mehāniķiem un jebkurā gadījumā ir mūsu potenciālie klienti. Jo vairāk viņi zinās, jo gan viņiem pašiem profesionālajā darbā, gan mums nākotnē kā pārdevējiem būs vieglāk. Arī viņu darba devēji nākotnē šīs zināšanas novērtēs,» atzīst A. Zitāns.
Skrūvju meistars jauniešiem piedāvāja izmēģināt arī kniedēšanas rīkus. Savukārt praktiskajā nodarbībā ar skrūvēm varēja atjaunot sabojātu vītni motora apvalkā. Reizē jauniešiem bija iespēja iepazīties ar jaunākajiem piedāvājumiem drošības jomā.
Jauna informācija
Vecumnieku novada Bārbeles pagasta Gaismas ciema jaunietis Mikijs Siliņš no 1.as automehāniķu kursa ir ļoti apmierināts ar nodarbībām. «Uzzinājām daudz jauna, ko reizēm pat praksē pie meistariem neredz. Gandrīz visu, ko varēja izmēģināt, esmu darījis, bet te bija iespēja darboties uzņēmuma teritorijā, «Wurth» piedāvāja jaunākās tehnoloģijas. Daudzos servisos nekā tāda nav, un šeit bija iespēja uzzināt par jaunajiem piedāvājumiem un iespējām. Piemēram, nekad nebiju licis atsperi, lai atjaunotu vītni,» atklāj M. Siliņš.
Iecavnieks Renārs Bērziņš atzīst, ka radusies lielāka izpratne par instrumentiem, kas nepieciešami remonta darbiem. «Sapratu, ko darīt daudzās situācijās, kad gadās kāda ķibele. Radās izpratne, kādus instrumentus izvēlēties. Pagaidām neko tādu praksē nav nācies
darīt, bet ir skaidrs, ka dzīvē ar šādām problēmām sastapšos. Tagad zinu, kā meklēt īstās skrūves un materiālus,» pauž R. Bērziņš.
Pedagogs D. Dārznieks cer, ka šādas praktiskas nodarbības piekritīs organizēt aizvien vairāk Bauskas novada uzņēmēju. Tas palīdzētu jauniešiem gūt iemaņas un arī pašiem uzņēmējiem ļautu parādīt sevi iespējamajiem nākotnes klientiem vai pat darbiniekiem.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»